DODATKI DO CHIPSÓW

dodatki do chipsów banner pokemon tazo star foods
Cheetos Logo

CHEETOS

W paczkach chipsów Cheetos na przestrzeni lat pojawiało się wiele znanych serii. Na początku wypuszczano dodatki do chipsów z Cheesterem – maskatką chrupków. Następnie wydawano Pokemon Tazo, Star Wars Tazo, Yu-Gi-Oh! Tazo czy Metal Tazo.

chipicao logo

ROGALIKI CHIPICAO CHIPITA

Chipcao to rogaliki typu corissant z nadzieniem. Chipicao Pokemon Chipita to dwie najsławniejsze serie wydane przez producenta. Poza naklejkami Pokemon firma wydawała kolekcje gdzie głównym motywem był Chipi, czyli chłopak znany z opakowań rogalików. Postała również seria naklejek Chipi Zoo, która przedstawiała zwierzęta występujące na wszystkich kontynentach.

chio logo

DODATKI DO CHIPSÓW CHIO

Chio Chips znane jest najbardziej z serii kart Dragon Ball Z oraz Dragon Ball GT. Łącznie są do zebrania 202 katy z 9 serii. Drugą najbardziej znaną kolekcją są rozkładanki z chipsów Star Wars. Poza tymi kolekcjami Chio wypuszczało własne serie, takie jak Wesołej Zabawy oraz Turniej Czterech Mocy – karty oraz tazo.

crunchips logo

DODATKI DO CHIPSÓW CRUNCHIPS

Crunchips wypuścił zdecydowanie najmniej znanych kolekcji, dodawane były również do innych chipsów Lorenz, czyli Peppis czy Curly. Karty i naklejki Action Man to jedyna znana marka, powstała na licencji Hasbro. Podobnie jak inni producenci wydawali swoje własne serie kolekcjonerskich dodatków do chipsów. Przykładem takiej serii jest Kraina Crunch, która miała przedstawiać wymyślony język migowy.

lays logo

DODATKI DO CHIPSÓW LAY'S

Lay’s to najbardziej rozpoznawalna marka słonych przekąsek na świecie. Wydawali też popularne serie kolekcjonerskie pod bardzo znanymi markami. Największym sentymentem obdarzone są sławne Pokemon Tazo, inne znane serie to chociażby Władca Pierścieni, Heroes IV czy Gwiezdne Wojny. Lay’s produkował wyłącznie plastikowe dodatki do chrupków.

leaf logo czarne

LEAF

Leaf wydawał plastikowe Tazo. Są to jedne z najstarszych serii wydanych w Polsce. Mają serie takie jak Jurassic Park, Kosmiczny Mecz czy Garfield. Również do zdobycia była seria kapsli z filmami grozy z lat 80-90tych, Horror Caps.

mr. snaki logo

DODATKI DO CHIPSÓW MR. SNAKI

Mr. Snaki to obok Star Foods największy dystrybutor dodatków do chipsów. Prowadził głównie swoje własne Tazo i karty. Wydali franczyzy takich marek jak Disney oraz Generator Rex.

star foods logo

DODATKI DO CHIPSÓW STAR FOODS

Wielkie Bitwy, Motomania, Parada Muzyki czy Herkules to tylko wybrane kolekcje od Star Foods. W przeciwieństwie do Lay’s, Star Foods wydawało tylko tekturowe dodatki do chipsów. Karty i Tazo były bardzo często dodawane do opakowania chrupków bez żadnego foliowego czy papierowego zabezpieczenia.

INNE KOLEKCJE

Spis innych kolekcji, Danone, Campina czy Twistos, które wydało Pokemon Trio Tazo, jedyne żetony o trójkątnym kształcie.

Scroll to Top