PokePolis
MENU
star foods logo

STAR FOODS

Star Foods to polska firma, która produkowała słone przekąski. W roku 2005 została przejęta przez koncern PepsiCo. Produkowała takie marki chrupków jak: Magic Snacks, Special Snacks, Popcorn, Star Chips,Pizza Snacks, Circus Snacks, Nut Snacks czy Maczugi. Również wprowadzono na rynek wiele przekąsek pod marką Hyper, do której nie dodawane były żadne tazosy czy karty. Star  Foods wprowadziło na rynek niesaowitą ilość serii i dodatków do chipsów. Niektóre wspomagane popularnymi markami, takimi jak Disney Herkules czy Dragon Ball Z, inne nie posiadały żadnej franczyzy, opisywały zwierzęta, motoryzację czy państwa.

Karty i tazosy Star Foods były wykonane tylko z kartonu, który był zabezpieczony z obu stron warstwą ochronną folii. Niestety wspólną cechą tych kolekcji jest to, że w paczce były one wrzucone, nie posiadając żadnego zabezpieczenia, ani papierowego, ani plastikowego. Powodowało to powstawanie tłustych plam, które dostawały się do karty bądź żetony poprzez niezabezpieczony brzeg. Poza dodatkami do chipsów, były również cztery serie naklejek, dodawanych do czekoladowych batoników. Były to kolekcje Star Wars, Władca Pierścieni i dwie serie Dragon Ball Z.

WIELKIE BITWY

Wielkie Bitwy to ogromna kolekcja, która liczy sobie 240 kart oraz 20 plansz. Opisywała ona wybrane bitwy i potyczki, które miały miejsce na przestrzeni wieków. Została wydana wraz z magazynem Mówią Wieki.

TYLE WIESZ ILE ZJESZ

Karty Tyle Wiesz Ile Zjesz to największa kolekcja, którą wydała firma Star Foods. Zawiera ogromną ilość kart o takiej tematyce jak, film, bajki, baśnie, legendy, sport, ciekawostki, komputery, zwierzęta, czy historia. 

Scroll to Top