pokemon origins

Pokemon Origins - mini serial Anime

Pokemon Origins to czteroodcinkowy serial animowany oparty na bestsellerowej serii gier Pokemon. Wyprodukowany przez studio OLM, Inc. w 2013 roku, ten krótki serial jest odrobinę inny niż dłuższy i bardziej znany serial Pokemon. Pokemon Origins jest bardziej skoncentrowany na pierwotnych grach Pokemon i skupia się na oryginalnej przygodzie trenera Reda, głównego bohatera z gier Pokemon Red, Blue i Yellow, które zostały wydane w 1996 roku.

Serial składa się z czterech odcinków, z których każdy trwa około 22 minut. Odcinki noszą tytuły: Red, Cubone, Giovanni i Charizard”. Każdy odcinek koncentruje się na ważnym etapie w przygodzie Reda, od początku jego podróży jako trenera Pokemon po wyzwanie liderów sali i stawienie czoła elicie członków grupy przestępczej, Team Rocket.

Pokemon Origins – różnice i podobieństwa do klasycznej serii

Pokemon Origins różni się od tradycyjnej serii Pokemon pod wieloma względami. Przede wszystkim, styl animacji jest bardziej zbliżony do oryginalnych grafik z gier Pokemon, a postacie mają bardziej realistyczny wygląd. Fabuła również skupia się na oryginalnym wątku narracyjnym, który przedstawiono w grach Pokemon Red i Blue, co oznacza, że nie ma tu elementów z późniejszych generacji ani żadnych nowych postaci, które pojawiły się w długotrwałym serialu animowanym. Seria ta łączy ze sobą idealnie mechaniki znane z gier i wątki znane z serialu. Mamy tu duży nacisk na poziomy Pokemonów, co przekłada się na ich wyniki w walce. Głównemu bohaterowi, na początku drogi, pomaga Brock. Podobnie jak miało to miejsce w serialu, gdzie Ashowi pomagał ojciec lidera sali Pewter City. 

Pokemon Origins – spis wszystkich odcinków

Odcinek 1 – Red

Po charakterystycznym wstępie Profesora Oaka, znanym z gier, widzimy Reda, który wybiera się z wizytą do laboratorium, by odebrać swojego pierwszego stworka. Pod drzwiami spotyka swojego rywala – Blue. Profesor wręcza im Pokedexy i daje do wyboru jednego z trzech Pokemonów: Charmandera, Bulbasaura i Squirtla. Red wybiera ognistego, a Blue, by go skontrować zabiera Poke Balla z wodnym stworkiem. Po kilku bitwach bohater łapie nowe stworki i uzupełnia wpisy w Pokedexie. Gdy spotyka swojego rywala toczą bitwę, w której Red nie potrafi zgrać się zupełnie z Charmanderem. Spotyka nieznajomego, oferującego swoją pomoc, wskazuje on Salę Pewter jako miejsce, w którym można zdobyć odznakę. Po dotarciu do sali, okazuje się, że nieznajomym był Brock – lider w mieście Pewter. Stają do pojedynku, w którym dzięki atakowi Metapoda – String Shot, udaje się pokonać Onixa i zdobyć odznakę Boulder Badge.

Odcinek 2 – Cubone

Dostajemy skrót wydarzeń i pojedynków Reda. Akcja odcinak zaczyna się gdy dociera on do Lavender Twon. Miasta znanego ze swojej wieży Pokemon, służącej jako cmentarz. Bohater spotyka Reinę, opiekującą się Cubonem, stracił on matkę, została zabita przez członków Team Rocket. Red i Blue idą do wieży opanowanej przez członków Zespołu R. W śrdoku czeka na nich duch, jednak dzięki noktowizorowi Silph Co. udaje się rozpoznać w zjawie matkę Cubona. Ostatecznie uwalniają oni Mr. Fuji i przywracają pokój w mieście. Red dostaje w prezencie Pokeflute i Mega Stone do przemiany Charizarda.

Odcinek 3 – Giovanni

Widzimy retrospekcje, gdzie Red zdobywa odznaki i przemienia swojego Pokemona na maksymalny poziom ewolucji. Red i Blue spotykają sekretarkę korporacji Silph Company, opowiada im o planach przejęcia Master Balla przez Giovanniego i Team Rocket. Udaje się uwolnić wszystkich zakładników, choć Red zostaje boleśnie poturbowany w starciu z Giovannim. Następnie widzimy jak zdobywa Hitmonlee i Laprasa. Gdy pozostała już tylko jedna odznaka w Viridian City, Red musi stanąć na przeciwko lidera, który okazał się bossem Zespołu R. Po zaciętej walce udaje mu się wygrać, Ostatecznie za sprawą ekscytującego pojedynku Team Rocket zostaje rozwiązane.

Odcinek 4 – Charizard

Red dociera przed Elite Four i staje do pojedynku o tytuł Mistrza. Jednak Blue okazał się szybszy i to on pierwszy pokonał Lance’a zostając championem, także teraz Red musi stawić mu czoło. Konfrontacja byłą zacięta i ostatecznie zwycięsko wyszedł z niej Red. Udał się on by zebrać brakujące wpisy do swojego Pokedexu. Gdy dotarł do domu profesora zastał tam poturbowanego Blue, opowiedział on o tajemniczym psychicznym Pokemonie i jego niewyobrażalnej sile. Trop prowadzi do Mewtwo – Pokemona stworzonego z DNA Mew. Po dotarciu do jaskini znajduje on Mewtwo gotowego do walki. Wszystkie wysiłki Reda są na nic, wobec jego przeraźliwej sile. Udaje się go pokonać dopiero po użyciu kamieni do mega ewolucji, dzięki temu Charizard jest w stanie osłabić go tak, by Red mógł go złapać w Ultra Balla. Do złapania wszystkich pozostał już tylko Mew.

Gdzie można obejrzeć serial Pokemon Origins?

Pokemon Origins jest dostępny na cda.pl i vimeo. Został usunięty z oficjalnego kanału Youtube Pokemon w roku 2017. Można go nabyć w formacie DVD na zagranicznych portalach aukcyjnych.

 

Scroll to Top