Gry Pokemon - graj w gry Pokémon online na konsoli

Początki Gier Pokemon – Prosty koncept, wielka ekscytacja

Gry Pokemon, wydane po raz pierwszy na przenośnej konsoli Game Boy w 1996 roku przez Nintendo, to światowy fenomen. Twórcą franczyzny był Satoshi Tajiri. Nazwa Pokemon to połączenie słów Pocket i Monster. Gra polegała na łapaniu, trenowaniu i bitwach z różnymi stworzeniami zwanych Pokemonami. Gracz miał zostać trenerem Pokemon, który udaje się w misje złapania wszystkich stworków i uzupełnienić Pokedex. Dzięki swojemu unikalnemu podejściu do rozgrywki i prostej, ale pociągającej fabule, seria szybko zdobyła popularność na całym świecie. Dostaliśmy wtedy możliwość interakcji między innymi graczami poprzez połączenie konsol przez kabel. Nowatorskie podejście Game Freak całkowicie zmieniło podejście do gier RPG. Aspekt kolekcjonowania był dodatkowo utrudniony, bo żeby złapać je wszystkie potrzebowaliśmy kilku wersji gry.

Ewolucja serii gier Pokémon

Wraz z rozwojem technologii, gry Pokemon ewoluowały, oferując coraz więcej możliwości. Wprowadzono nowe regiony do eksploracji, więcej Pokemonów do złapania, a nawet nowe formy ewolucji. Przykładowo, „Pokemon Ruby” i „Pokemon Sapphire” wprowadziły double battle, które dodawały nową warstwę strategii do walk, a „Pokemon X” i „Pokemon Y” wprowadziły megaewolucje, które dodawały głębię i zróżnicowanie do systemu walki. Obecne tytuły pozwalają na walki z innymi trenerami za pomocą sieci. 

Pokemon GO – Graj na swoim telefonie

W 2016 roku, Niantic, we współpracy z firmą Nintendo, wprowadziło Pokemon GO, które używało technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR), aby pozwolić graczom na łapanie Pokemonów w prawdziwym świecie za pomocą smartfonów. Ta gra nie tylko zrewolucjonizowała grę mobilną, ale również przyciągnęła nowe pokolenie graczy do uniwersum Pokemon. Jest to również darmowa gra, która utrzymuje się z mikro transakcji.

Scroll to Top