pokemony asha

Wszystkie Pokemony Asha Ketchum'a z Serialu animowanego

W ciągu swojej podróży Ash spotyka różne postacie i trenerów Pokemonów, z którymi nawiązuje przyjaźnie, rywalizuje i uczy się od nich. Jego dążenie do zostania Mistrzem Pokemonów prowadzi go do udziału w różnych ligach Pokemonów, gdzie zmierza się z innymi silnymi trenerami i ich Pokemonami. Jedną z najbardziej pamiętnych cech Asha jest jego niekończące się poczucie przygody i zdolność do inspirowania innych. Jego entuzjazm i pasja do Pokemonów są zaraźliwe, a wielu fanów na całym świecie utożsamia się z jego postacią.

Kim jest Ash Ketchum? – główny bohater serialu animowanego Pokemon

Ash Ketchum to główny bohater serialu Pokemon. Jest on odważnym i ambitnym dziesięcioletnim trenerem, który marzy o byciu Mistrzem Pokemonów. Ash jest znany ze swojego optymizmu, determinacji i nieustępliwości w dążeniu do swoich celów. Ash rozpoczyna swoją przygodę jako początkujący trener w wieku 10 lat, otrzymując od profesora Oaka swojego pierwszego Pokemona – Pikachu. Od tego momentu Ash podróżuje po świecie, zbierając różne gatunki i rodzaje Pokemonów, trenując je i rywalizując w walkach trenerów.

Jego charakterystyczne cechy to niezwykła odwaga i determinacja, które pozwalają mu pokonywać różne przeszkody na swojej drodze. Pomimo wielu niepowodzeń i trudności, Ash nigdy się nie poddaje i zawsze stara się znaleźć sposób na osiągnięcie swojego celu. Ash jest też znany z tego, że traktuje swoje Pokemony jak przyjaciół i partnerów, a nie tylko jako narzędzia do walki. Jest to widoczne w jego relacji z Pikachu, które staje się jego najlepszym przyjacielem i towarzyszem podróży. Ash zawsze dba o dobro swoich Pokemonów i stara się zrozumieć ich potrzeby i uczucia.

Wszystkie Pokemony Asha Sezon 1

pokemony asha pikachu
PIKACHU

To towarzysz naszego bohatera, który spóźnił się na wybór swojego pierwszego stworka. Gdy inni trenerzy odebrali swoje, Ashowi został w laboratorium tylko on. Pomimo początkowych problemów szybko zostali najlepszymi przyjaciółmi. Wraca on do Poke Balla tylko w wyjątkowych sytuacjach. Pikachu wyróżnia się na tle innych Pokemonów swoim wyjątkowym charakterem i silnym więzią, jaką dzieli z Ashem. 

Na początku spotkania Pikachu niechętnie akceptuje Asha jako swojego trenera, ale z czasem zaczyna mu ufać i staje się jego najlepszym przyjacielem. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech Pikachu jest jego zdolność do generowania elektryczności. Posiada on ataki elektryczne, takie jak „Thunderbolt” i „Quick Attack, które są silne i efektywne w walce. Jego puchate uszy mają również zdolność do wytwarzania iskier, co jest oznaką, że jest naładowany energią.

pidgeot asha
PIDGEOT

W drużynie naszego bohatera pojawił się jako Pidgeotto, przemiana Pidgeya, którą uprzednio nie udało się pochwycić Ashowi. Korzysta on z umiejętności Pidgeota nie tylko w bitwach, ale także do rozpoznawania terenu i znajdowania kierunku podróży. Dzięki swojemu ostremu wzrokowi i umiejętnościom lotu, Pidgeot pomaga Ashowi w znalezieniu drogi do celu i odkrywaniu nowych miejsc. Wielokrotnie dzięki swoim latającym umiejętnościom pomagał w trudnych sytuacjach. Balon Zespołu R nie raz poznał jego ostry dziób.

Pod koniec pierwszej serii, gdy cała drużyna wraca do Pallet Town, Pidgeotto ewoluuje w Pidgeota by ratować swoich przyjaciół. Zostaje on pozostawiony w mieście by chronić je. W odcinku The Rainbow and the Pokémon Master! Ponownie powraca do składu.

pokemony asha butterfree
BUTTERFREE

W drużynie Asha jest od swojego pierwszego stadium, czyli Caterpie. Od samego początku znienawidzony przez Misty, która Nielubi Pokemonów robaków. Za wszelką cenę chce przekonać do siebie trenerkę wodnych Pokemonów i stara się ewoluować jak najszybciej do swojej najwyższej formy. Zmiana w Butterfree następuje po ataku dzikiego Beedrilla, niszczącego powłokę Metapoda. 

Na statku SS. Anne zostaje wymieniony na Raticate’a innego trenera, po tym jak Ash zachwycił się jego umiejętnościami w walce. Ostatecznie w tym samym odcinku trenerzy decydują się odmienić swoimi stworkami, do których już zdarzyli przywyknąć. 

W odcinku Bye Bye Butterfly poznaje swoją wielką miłość, która charakteryzowała się różowym kolorem. Po pokonaniu Zespołu R Ash zdecydował się wypuścić go by mógł odlecieć ze swoją miłością. W siódmym sezonie ponownie powraca do zespołu.

pokemony asha bulbasaur
BULBASAUR

Ash, Brock i Misty spotykają Bulbasaura w ukrytej osadzie (Hidden Village), gdzie pomaga bronić i opiekować się chorymi Pokemonami. Bulbasaur jest znany z tym, że jest spokojny, przyjazny i odpowiedzialny. Ma umiarkowany charakter i jest gotów pomagać innym Pokemonom i trenerom w potrzebie. Bulbasaur posiada zdolność do kontrolowania energii w swoim bulwiastym pąku, który rośnie wraz z jego siłą i dojrzewaniem. 

Bulbasaur jest również znany ze swojego relacji z Ashem. Jest jednym z najbardziej lojalnych i zaufanych Pokemonów w drużynie Asha, gotowym walczyć i ryzykować dla dobra swojego trenera. Bulbasaur i Ash rozwijają bliską więź, opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Pomimo zdobycia odpowiedniego poziomu powstrzymał swoją przemianę. Porwany przez inne Bulbasaury i Venosaura również odmówił przemiany. Nie jest to jedyny Pokemon Asha, który wzbrania się przed wyewoluowaniem w wyższą formę.

pokemony asha charizard
CHARIZARD

Charizarda poznajemy po raz pierwszy gdy jest jeszcze w formie Charmandera. Ten mały ognisty Pokemon zostaje porzucony przez swojego pierwotnego Trenera – Damiana, gdyż miał być zbyt słaby. Miał on siedzieć na skale i czekać na powrót Damiana, który zwyczajnie nie miał zamiary po niego wrócić i zostawił go na pastwę losu. Ostatecznie przekonał się o tym i postanowił dołączyć do Pokemonów Asha. 

W odcinku March of the Exeggutor Squad Charmander pokonuje całe stado Exeggutorów co daje mu ogromną ilość doświadczenia, dzięki temu od razu zmienia się w Charmeleona i pare odcinków potem przybiera finalną formę Charizarda. Po ewolucjach nie słuchał już Asha, choć kilkukrotnie mu pomagał. Zmieniło się to dopiero po walce z Poliwrathem, który zamroził potężnego smoka, wtedy Ash i Pikachu. Po tych wydarzeniach został na trening w Charicific Valley, by ostatecznie powrócić by zasilić drużynę Pokemonów Asha.

pokemony asha squirtle gang
SQUIRTLE

Squirtle po raz pierwszy pojawia się w odcinku Here Comes the Squirtle Squad. Jest on przywódcą gangu Squirtlów. Początkowo psocą i irytują wszystkich których napotkają, w tym naszych bohaterów. Wchodzą we współpracę z zespołem R, mają za zadanie porwać Asha i jego Pokemony. Gdy poznają się na członkach Team Rocket pomagają ich pokonać. Przywódca gangu postanawia przyłączyć się do trenera z Alabastii. 

Przez długi czas był niezastąpionym członkiem zespołu, jednak w momencie zawodów strażackich postanawia zostać ze swoimi starymi towarzyszami, gdyż bez niego nie radzą sobie w gaszeniu pożarów.

pokemony asha kingler
KINGLER

Krabby, pierwsze stadium Kinglera, został złapany na Route 25 niedaleko domu Billa. To siódmy Pokemon, którego złapał Ash. Gdy Poke Ball zniknął Ash dowiaduje się, że może mieć przy sobie tylko sześć Pokemonów, reszta zostaje przesłana do Profesora Oaka w Pallet Town. W porównaniu do Krabbiego Garego był niezwykle mały. Długo czekał na swój debiut w drużynie.

Ash zdecydował się na wybór Krabbiego dopiero w Lidze Pokemon. Po pokonaniu Exeggutora w zaciekłym pojedynku ewoluował w Kinglera i stał się prawdziwym MVP Pokemonów Asha. Dzięki jego sile pokonywał wiele trudności w swoim pierwszym występie, lecz pomimo jego starań nie udało mu się wygrać.

pokemony asha primeape
PRIMEAPE

Ash z przyjaciółmi spotykają Mankeya na Route 7. Jest przyjaźnie nastawiony leczy po bliższym kontakcie postanawia on ukraść czapkę Asha. Jest to niezwykłą limitowana edycja Ligi Pokemon, zatem jej utrata nie wchodziła w grę. Gdy Makney spotyka Zespół R, James kopie biednego Pokemona, ten pod wpływem tego nikczemnego ataku ewoluuje w niezwykle rozwścieczonego Primeapa. Do jego pokonania użyte zostają prawie wszystkie Asha Pokemony, które ma przy sobie. Ostatecznie po ataku Charmandera jest osłabiony na tyle, iż bez trudu udaje się go złapać.

Po wygraniu turnieju walczących Pokemonów P1 Grand Prix Primeape zostaje z Anthonym i jego córką Rebeccą. Mają oni zapewnić mu najlepsze warunki do ćwiczeń. ostatecznie Primeape nie wraca do drużyny Pokemonów Asha i wciąż jest w Celadon City.

 

pokemony asha muk
MUK

Gdy Ash z przyjaciółmi przemierzał Gringey City natrafił na tajemnicze problemy z elektrycznością. Po zbadaniu sytuacji w pobliskiej elektrowni okazało się, że jes tprzejęta przez Grimery, pod przywództwem Muka. Po złapaniu go został od razu wysłąny do Profesora Oaka, ze względu na odór który przedostawał się z Poke Balla. Ostatecznie bardzo zżył się z Oakiem.

Początkowa osobowość Muka uległą zmianie po złapaniu. Z groźnego lidera stada Grimerów zmienił się w bardzo przyjaznego i godnego zaufania kompana.

Muk pełnił ważną rolę w Lidze Pokemon. Uratował Asha w walce z Jeanette Fisher, której Bellsprout bez problemu rozprawił się z resztą Pokemonów Asha. 

pokemony asha tauros podczas walki w lidze pokemon
TAUROS x30

Jeśli zawsze zastanawiałeś się jakim cudem ominąłeś odcinek w którym Ash złapał 30 Taurosów to odpowiedź jest prosta. Wszystkie Taurosy zostały złapane w odcinku, który nie został wyemitowany. Ze względu na broń. Wszystkie Pokemony zostały przesłane do Pallet Town. 

Wszystkie 30 zostało złapanych w Safari Zone. Ash starał się złapać jak najwięcej Pokemonów w określonym czasie. Za każdym razem gdy rzucał Safari Balle, Tauros pojawiał się na linii rzutu.

Tauros został wykorzystany przez Asha w Winners Cup, chciał on użyć podobnej strategii jak z Mukiem i Kinglerem w Indigo Plateu Conference. Odegrał kluczową rolę w pokonaniu Dragonite’a Drake’a.

pokemony asha mr mime
MR. MIME

Mr. Mime o pseudonimie Mimey jest Pokemonem Asha i jego mamy Delii Ketchum. Zazwyczaj podobnie jak Pikachu, pozostaje poza swoim Poke Ballem. Po pokonaniu Zespołu R w Pallet Town, zostaje on pomagać mamie Asha w domowych obowiązkach. Często widzimy go sprzątającego. 

Jest to ostatni Pokemon Ashazłapany w regionie Kanto. Niedługo po jego schwytaniu udaje się on w podróż do Pomarańczowych Wysp.

Mr. Mime pojawia się wielokrotnie w całym serialu animowanym Pokemon, zdarza mu się też toczyć niesamowite pojedynki, zna kilkamocnych ataków, takich jak Psychic czy Focus Punch.

WSZYSTKIE POKEMONY ASHA ZŁAPANE W SERIALU ANIME

pokemony asha bayleef
BAYLEEF
pokemony asha boldore
BOLDORE
pokemony asha buizel
BUIZEL
pokemony asha corphish
CORPHISH
pokemony asha donphan
DONPHAN
pokemony asha dracovish
DRACOVISH
pokemony asha dragonite
DRAGONITE
pokemony asha gengar
GENGAR
pokemony asha gibble
GIBBLE
pokemony asha glalie
GLALIE
pokemony ASHA GLISCOR
GLISCOR
Pokemony asha hawlucha
HAWLUCHA
pokemony asha heracross
HERACROSS
pokemony asha infernape
INFERNAPE
pokemony asha Krookodile
KROOKODILE
pokemony asha leavanny
LEAVANNY
pokemony asha lucario
LUCARIO
pokemony asha noctowl
NOCTOWL
pokemony asha noivern
NOIVERN
pokemony asha oshawott
OSHAWOTT
pokemony asha palpitoad
PALPITOAD
pokemony asha pignite
PIGNITE
pokemony asha quilava
QUILAVA
pokemony asha sceptile
SCEPTILE
pokemony asha scraggy
SCRAGGY
pokemony asha sirfetch'd
SIRFETCH'D
pokemony asha snivy
SNIVY
pokemony asha snorlax
SNORLAX
pokemony asha straptor
STRAPTOR
pokemony asha swellow
SWELLOW
pokemony asha talonflame
TALONFLAME
pokemony asha torkoal
TORKOAL
pokemony asha torterra
TORTERRA
pokemony asha totodile
TOTODILE
pokemony asha unfezant
UZEFANT
pokemony asha rowlet
ROWLET
pokemony asha lycanroc
LYCANROC
pokemony asha malmetal
MALMETAL
pokemony asha incineroar
INCINEROAR

Tymczasowo posiadane przez Asha Pokemony

Ash podczas swojej przygody wypuścił na wolność więcej Pokemonów niż tylko Butterfree. Również podróżował z tymczasowymi towarzyszami czy wymieniał się stworkami. Poniżej lista Pokemonów Asha, które były z nim tylko tymczasowo albo nie zostały oficjalnie złapane.

Wypuszczone Pokemony

pokemony asha greninja
GRENINJA
pokemony asha Goodra
GOODRA
pokemony asha lapras
LAPRAS
pokemony asha naganadel
NAGANADEL
pokemony asha stakataka
STAKATAKA
pokemony asha seaking
SEAKING
pokemony asha buzzwole
BUZZWOLE
pokemony asha pheromosa
PHEROMOSA

Stworki wymienione lub oddane innym trenerom

pokemony asha raticate
RATICATE
pokemony asha aipom
AIPOM
pokemony asha beedril
BEEDRILL

Pokemony towarzyszące Ahowi w podróży

pokemony asha haunter
HAUNTER
pokemony asha larvitar
LARVITAR
pokemony asha rotom
ROTOM
pokemony asha solgaleo
SOLGALEO

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top