najsilniejszy pokemon asha ketchum z serialu animowanego pokemon

Najsilniejszy Pokemon Asha Ketchum z Serialu Animowanego

Ash Ketchum to młody trener, którego marzeniem jest zostanie Mistrzem Pokemon. Droga do tego celu jest długa i wymaga wielu poświęceń. W serialu animowanym Ash złapał około 50 Pokemonów (liczba jest różna, w zależności od tego czy liczymy wszystkie 30 Taurosów oraz Pokemony złapane i następnie wypuszczone). Wszystkie Pokemony Asha to jednak zupełnie inna kwestia. Pewnie wielu widzów zadaje sobie pytanie, który Pokemon Asha jest najsilniejszy. Spróbujemy zatem odpowiedzieć na to pytanie.

Najsilniejszy Pokemon Asha – Kryteria wyboru Pokemonów

Serial animowany w przeciwieństwie gier, nie daje nam dokładnych informacji na temat siły, poziomu czy ataków danego stworka. Przez to dość ciężko jednoznacznie w matematyczny sposób ustalić wartość bojową danego Pokémona. Niekiedy dostajemy jakieś wskazówki na ten temat, z drugiej strony często nie mają one przełożenia na fabułę widzianą w odcinkach. Dla przykładu, Pikachu pokonywał legendarne Pokemony ale potrafił tez przegrać z 5 poziomowym Snivy. Dlatego wybór najsilniejszego Pokemona Asha będzie czysto subiektywny. Przypomina to filmy MCU, gdzie poziom mocy bohaterów jest dostosowywane pod wydarzenia, które aktualnie ogląda widz.

Niekiedy podstawowe formy Pokemona są silniejsze niż wyewoluowane w pełni stworki. Takimi przypadkami mogą być Bulbasaur cz Squirtle. Są one ważne fabularnie, gdyż nie służą jedynie do toczenia pojedynków, lecz są często pomocnikami w codziennych czynnościach. Wiele z tych zabiegów jest w pełni zrozumiałych, również to, że Ash często nie wykorzystuje okazji do złapania mocnych Pokemonów. Dzięki temu widzowie bardziej przywiązują się do stworków bohatera. Lecz jak to wpływa na ich siłę? Który  Pokemon Asha jest najsilnieszy? 

3. Charizard - popularność większa niż moc Pokemona?

najsilniejszy pokemon asha charizard

Charizard to najpopularniejszy starter z regiony Kanto, szturmem zdobył serca fanów na całym świecie. Przeszedł całą linię ewolucyjną bardzo szybko, zdobywając duże ilości doświadczenia w walce. Po jego ewolucji w Charmeleon przestał słuchać się Asha. Trwało to aż do jego pojedynku z Poliwrathem, w której znowu stał na skraju śmierci, podobnie jak gdy pierwszy raz poznał Asha. Od tego czasu Ash decydował się bardzo często korzystać z jego pomocy. Misty krytykowała Asha za zbyt częste wybieranie go do walki, szczególnie z mniej doświadczonymi trenerami, dzięki czemu Ash chciał się pokazać jako niezwykle silny przeciwnik.

Charizard był przez Ketchuma częto wybierany by toczyć ciężkie bitwy. Pokonał Magmara Blaine’a, Blastoise’a Garego czy Articuno Nolanda. W filmie pierwszym, gdy wykazywał brak posłuszeństwa rzucił się na Mewtwo, lecz poległ w walce z nim jak również ze swoim klonem. Przez pewien czas Ash zostawił go, by mógł trenować wraz z innymi Charizardami. Dzięki temu zabiegowi poziom potyczek wzrósł dla naszego bohatera, gdyż nie posiadał swojej tajnej broni. Jest to zdecydowanie jeden z najsilniejszych Pokemonów Asha, dlatego staje na najniższym stopniu podium.

2. Ash Greninja - niezwykła przemiana Pokemona Asha

ash greninja

Ash-Greninja to wyjątkowa i potężna forma Greninji, która pojawia się w serii anime Pokémon. Po raz pierwszy została wprowadzona w serii XY podczas fabuły regionu Kalos. Greninja Asha tworzy specjalną więź z Ashem i przechodzi transformację znaną jako Bond Phenomenon, co skutkuje jego unikalnym wyglądem i ulepszonymi umiejętnościami.

Dzięki ich specjalnej więzi Greninji zmienia się. Jego ciało staje się ciemnoniebieskie i zyskuje czerwone akcenty, w tym czerwone oczy, większe płetwy na plecach i ramionach. Ash-Greninja posiada ogromną szybkość, zwinność i moc. Jego ruchy stają się silniejsze i zyskuje zdolność instynktownego przewidywania ruchów przeciwników. Ta zwiększona intuicja pozwala Ash-Greninja reagować szybko i strategicznie podczas bitew.

Podczas swoich przygód Greninja wielokrotnie ratował Asha. Pokonywał takie Pokemony jak Mega Charizard X, Mega Abomasnow. To jego niesamowite umiejętności znacząco wpłynęły na wynik Asha w lidze Lumiose.

1. Pikachu - niezawodny przyjaciel

pikachu pokemony asha

Pikachu to zdecydowanie najsilniejszy Pokemon Asha. Towarzyszy mu od pierwszego odcinka i pozostaje z nim do końca. Pokonywał legendarne Pokemony jak i typu Ground, które powinny być odporne na ataki elektryczne. Pozostał na tym etapie ewolucji by zachować swoją szybkość. W grach Pokemon próbowano wyjaśnić jego nadnaturalną siłę. Gry przenosiliśmy go z Pokemon Yellow do gier drugiej generacji, trzymał przy sobie przedmiot zwany Lightball, zwiększał on dwukrotnie Special Attack Pikachu.

Ten sympatyczny żółty Pokemon był obsesją Zespołu R. Chcieli oni ukraść go dla swojego szefa Giovanniego, jako nie zwykle cenne trofeum.

Jego nieoceniony wkład do drużyny ciężko jest pominąć. Bez wątpienia jest to najsilniejszy Pokemon Asha. Pamiętajmy jednak, że jego siła bierze się głównie ze scenariusza. Jako maskotka serii musi być on silny. To właśnie Pikach zadał ostateczny cios Charizardowi, dający pierwszy w karierze tytuł Mistrza Pokemon Ashowi.

Najsilniejszy Pokemon Asha - Podsumowanie

Najsilniejszym Pokemonem Asha jest z pewnością Pikachu, choć każdy jego stworek miał swoje momenty w serialu animowanym. Nie wzięliśmy też do zestawienia Solgaleo, który jest silniejszy niż Pikachu, ale nie został złapany, jedynie towarzyszył Ashowi i jego przyjaciołom.

Warto zauważyć, że skład drużyny Asha zmienia się z każdym regionem, a w całej serii miał on kilka innych potężnych towarzyszy. Pamiętajmy, że w świecie Pokémona siła nie zawsze jest jedynym kryterium oceny pokemona. Wartością, którą Ash przekazywał przez lata, była determinacja, lojalność i umiejętność tworzenia więzi z Pokémonami. To także uczyniło go wyjątkowym trenerem.

 

Scroll to Top