albumy pokemon

Album Pokemon - Co kupić i co wybrać? Nanjlepsze albmy Pokemon

Albumy na karty Pokemon TCG to jeden z niezbędnych akcesoriów. Jeśli zdecydujemy się korzystać z albumów Pokemon warto lepiej zagłębić się w ten temat, nie jest to jedyny sposób przechowywania kart, ale albumy zdecydowanie dają nam dużą elastyczność i ochronę kolekcji. W każdym dodatku do gry karcianej Pokemon dostajemy unikalne produkty z tej kategorii tak, by zawsze pasowały tematycznie do nowych rozszerzeń.

Każdy album może mieć swoje unikalne cechy, takie jak miejsce na notatki, dodatkowe kieszonki na żetony lub specjalne okładki przedstawiające popularne Pokémony. Są one dostępne w różnych rozmiarach, w zależności od liczby kart, jakie można w nich przechować. Albumy Pokemon są nie tylko praktycznym sposobem na przechowywanie kart, ale również stanowią element kolekcjonerski, który pozwala fanom Pokémonów podziwiać i wyświetlać swoje ulubione karty.

Album Pokemon - jak wybrać najlepszy album na karty?

Jeśli szukamy idealnego albumu Pokemon, musimy sobie zadać podstawowe pytanie, jakie jest jego przeznaczenie? Każdy album na karty posiada określoną ilość miejsca i niewymienialne strony. Jeśli trzymamy karty na półce to możemy zaopatrzyć się w większe albumy, jeśli potrzebujemy przenosić karty, np. album do wymiany, to mniejsze wersje idealnie sprawdzą się w podróży. 

Starajmy się kupować je w sklepach hobbistycznych albo na popularnych portalach aukcyjnych, gdzie dodatkowo możemy przeczytać opinie innych użytkowników. Dzięki temu będziemy w stanie lepiej dobrać go do naszych potrzeb.

Album Pokemon 9PKT – co to oznacza?

W przypadku albumów na karty Pokemon, 9PKT zazwyczaj oznacza, że album może pomieścić 9 kart w jednej stronie (9-Pocket Potrfolio). To popularny sposób organizacji kart w albumach, gdzie każda strona ma 9 kieszonek (lub przegródek) przeznaczonych do umieszczenia pojedynczych kart. Albo 18 kart dwustronnie. Są to największe oficjalne albumy wydawane wraz z dodatkami do gry karcianej Pokemon. Idealnie nadają się do przechowywania całych kolekcji i stawiania ich na półkę, co daje bardzo dobry stosunek jakości i pojemności do ceny, zajmując stosunkowo mało miejsca. Przykładowe albumy 9PKT:

Albumy na karty Pokemon 4PKT – uniwersalny produkt w kategorii albumów

Podobnie jak w powyższym produkcie, tutaj oznaczenie 4PKT również odnosi się do pojemności. Dostajemy 4 przegrody, mogące pomieścić do 8 kart dwustronnie. Czasami mają dodatkowe strony na karty w rozmiarze Oversize. To dobry wybór gdy chcemy przenosić karty, sprawdzą się również w podróży. Ze względu na pojemność nie nadają się na trzymanie większych kolekcji, gdyż na skompletowanie całego setu potrzebowalibyśmy kilku albumów, co może wprowadzić niepotrzebny chaos.

Album na karty Pokemon Mini – zabawka dla dzieci czy poważny produkt?

Albumy w formacie mini dzięki swojej niskiej cenie idealnie sprawdzą się dla osób dopiero zaczynających przygodę z grą Pokemon TCG oraz dla dzieci. Niestety trzymanie w nich większych kolekcji i bezpieczny transport kart  to dość ryzykowne czynności. Możemy je łatwo schować chociażby w kieszeni czy plecaku, ale nie drogie karty nie będą miały tak dobrej ochrony jak w większych odpowiednikach.

Oryginalne produkty z kategorii Porftolio – na co z wrócić uwagę?

Na rynku istnieją nie tylko nieoryginalne karty, z Chin trafia na rynek również sporo albumów i innych akcesoriów do gry. O ile w przypadku samych kart, to jakie kupować, to dość oczywista kwestia, to w przypadku albumów możemy sobie zadać pytanie, czy jeśli są tańsze to warto je zakupić? Oficjalne produkty dostarcza znana firma, Ultra Pro, zatem mamy pewność co do wykorzystanych do produkcji materiałów i jakości, w przypadku produktów takich jak ten album Pokemon, nie możemy mieć gwarancji bezpiecznego przechowywania kart. Dodatkowo cena oficjalnych produktów nie jest na tyle duża, by był sens rozważać kupno podróbek. 

Albumy Pokemon – Podsumowanie

Albumy to nie tylko świetny sposób na przechowywanie czy transport kolekcji. Są to również starannie wykonane produkty, które możemy również kolekcjonować. Do każdego dodatku dostajemy zestaw albumów w różnych rozmiarach i o innej pojemności. Posiadają one pięknie wykonane okładki, dostosowane do każdego rozszerzenia.

Bez względu na to, czy są to oficjalne albumy czy też może inne popularne marki takie jak Ultimate Guard czy Gamegenic, zawsze odpowiednio zabezpieczajmy nasze zbiory przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu nie tylko pozostaną w idealnym stanie, ale również zachowają swoją wartość na długie lata.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top