LEGENDARNE POKEMONY

Legendarne Pokémony to wyjątkowe i niezwykle potężne stworzenia występujące w świecie gier Pokémon. Są to rzadkie i niezwykle trudne do zdobycia Pokémony, które często posiadają niezwykłe moce, historie i znaczenie dla fabuły gier.

Legendarne Pokémony zazwyczaj mają wyjątkowy wygląd, odróżniający je od innych gatunków. Często są one większe, bardziej majestatyczne i bardziej imponujące od zwykłych Pokémonów. Posiadają również unikalne umiejętności, mocne statystyki i specjalne ataki, które mogą sprawić, że są bardzo trudne do pokonania w walce.

W świecie Pokémonów istnieje wiele różnych legendarnych Pokémonów, z których każdy ma swoje własne cechy i znaczenie.

GRY POKEMON

Red, Blue i Yellow

W pierwszej generacji gier, dostajemy 4 legendarne Pokemony. Trzy legendarne ptaki, Articuno, Zapdos i Moltres oraz potężnego Mewtwo, który jest dostępny po zakończeniu wątku fabularnego. Do gry został również dodany mityczny Pokemon Mew, lecz pzoa specjalnymi wydarzeniami był możliwy do zdobycia wyłącznie za pomocą glitchy.

ARTICUNO

articuno sprites

Articuno można znaleźć w jaskini znaną jako Seafoam Islands. Aby dotrzeć do Seafoam Islands, musisz najpierw zdobyć zdolność Surf. Następnie udaj się do Fuchsia City i surfuj na wschód w kierunku Route 19. Możesz również płynąć bezpośrednio z wysp Cinnabar.  Kontynuuj surfowanie, aż dotrzesz do wejścia do Seafoam Islands. Wewnątrz jaskini będziesz musiał rozwiązywać zagadki związane z lodem, takie jak przesuwanie bloków, aby otworzyć drogę. Articuno znajduje się w głębi jaskini, w jednym z pomieszczeń. Przejdź przez jaskinię, aż dojdziesz do miejsca, w którym możesz spotkać i złapać Articuno.

ZAPDOS

zapdos

Zapdos znajduje się w Elektrowni (Power Plant). Aby dotrzeć do Elektrowni, udaj się na Route 10, który prowadzi od Lavender Town do Rock Tunnel. Przejdź przez Route 10, aż dojdziesz do Elektrycznej Jaskini. Wewnątrz Elektrycznej Jaskini będziesz musiał poruszać się przez labirynt z pokonaniem kilku trenerów. Musisz znaleźć drogę do głębi jaskini, gdzie znajduje się Zapdos. Będzie on czekać na ciebie w jednym z pomieszczeń. Upewnij się, że przed walką z Zapdosem masz wystarczająco silne Pokémony, które będą w stanie zmierzyć się z nim w walce.

MOLTRES

moltres

Moltres znajduje się w jaskini o nazwie Victory Road. Aby dotrzeć do Victory Road, musisz najpierw zdobyć osiem odznak od liderów sal treningowych w regionie Kanto. Po zdobyciu wszystkich ośmiu odznak, udaj się do Indigo Plateau, gdzie znajduje się Liga Pokémonów. Przejdź przez Indigo Plateau i wejdź do Victory Road. W jaskini będziesz musiał pokonać różnych trenerów i rozwiązywać zagadki, aby dotrzeć do głębi jaskini. Moltres znajduje się na końcu jaskini, czekając na ciebie w jednym z pomieszczeń. Upewnij się, że przed walką z Moltresem masz wystarczająco silne Pokémony, które będą w stanie zmierzyć się z nim w walce. Przydać się może również przydać kilka dodatkowych Ultra Ball’ów.

MEWTWO

Mewtwo sprites

Po zdobyciu wszystkich ośmiu odznak od liderów sal treningowych w regionie Kanto, udaj się na północ od Cerulean City. Przejdź przez Most Nugget Bridge i kontynuuj na północ aż dojdziesz do Cerulean Cave. Jaskinia Cerulean Cave jest zamknięta początkowo, ale po pokonaniu Elite Four i zostaniu mistrzem Ligi Pokémonów, wejście do jaskini zostanie odblokowane. Po wejściu do jaskini będziesz musiał przemierzać jej wnętrze, pokonując silnych dzikich Pokémonów i napotykając wiele pułapek. Mewtwo znajduje się w głębi jaskini, w jednym z pomieszczeń. Będzie czekał na ciebie jako potężny przeciwnik. Pamiętaj, że Mewtwo to jedno z najsilniejszych legendarnych Pokémonów w grze, więc przygotuj się na trudną walkę.

MEW

mew sprites

W oryginalnych grach Pokemon Red Blue i Yellow na konsolę Game Boy, Mew nie jest dostępny do legalnego zdobycia lub złapania w sposób tradycyjny. Mew jest specjalnym, rzadkim Pokémonem, który nie występuje w normalnie i nie jest dostępny w żadnej konkretnie określonej lokalizacji. Wersje oryginalne tych gier nie zawierają oficjalnych sposobów na zdobycie Mew w ramach standardowej rozgrywki. Mew był zwykle dostępny tylko poprzez specjalne rozdania organizowane przez Nintendo lub przez udział w wydarzeniach Pokémon. Te rozdania i wydarzenia były ograniczone w czasie i miejscu. Warto również zauważyć, że w tamtych czasach nie było jeszcze oficjalnego sposobu na zdobycie Mew poprzez kodowanie lub inne manipulacje w grze. Jednak w późniejszych latach pojawiły się inne sposoby na zdobycie Mew w tych grach, takie jak wykorzystanie specjalnych glitchów w kodzie gry lub korzystanie z GameShark lub innych narzędzi do oszukiwania. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z takich metod może być niezgodne z zasadami gry i wiązać się z ryzykiem utraty zapisu lub niepożądanych skutków.

Gold, Silver i Crystal

W drugiej generacji dostajemy 6 legendarnych Pokemonów. Pojawiła się nowa mechanika, czyli roamujące legendy. Można było natrafić na nie losowo w krzakach. Pokemon Celebi był możliwy do zdobycia za pomocą ewentów, albo w wersji japońskiej. Posiadacze wersji amerykańskich i europejskich musieli używać glitchy by zdobyć tego legendarnego stworka. Za pomocą link cable mogliśmy przetransportować legendarne Pokemony z pierwszej generacji. 

RAIKOU

raikou sprite

Raikou jest jednym z trzech tzw. „Legendary Beasts”, obok Enteia i Suicune. Raikou jest typem Elektrycznym i występuje w różnych miejscach, podróżując po regionie Johto.  Raikou jest pokazany jako dziki Pokémon, który wędruje po Johto. Jego lokalizacja jest losowa, co oznacza, że może się pojawiać w różnych miejscach. Kiedy zaczynasz grę, Raikou będzie miał szansę uciec od Ciebie, gdy tylko go spotkasz. 

Pamiętaj, że Raikou jest jednym z najtrudniejszych do złapania Pokémonów w grach Pokemon Silver i Gold. Jest bardzo szybki i może często uciekać przed walką. Staraj się być cierpliwy i używaj strategii, aby zwiększyć swoje szanse na złapanie go.

ENTEI

entei sprites

Entei jest jednym z tzw. „Legendary Beasts”, obok Raikou i Suicune. Entei jest typu Ognistego i wędruje po regionie Johto. Oto informacje na temat jego występowania w tych grach:

Entei jest pokazany jako dziki Pokémon, który podróżuje po Johto. Podobnie jak w przypadku Raikou, lokalizacja Entei jest losowa, co oznacza, że może się pojawiać w różnych miejscach. Kiedy zaczynasz grę, Entei będzie miał szansę uciec od Ciebie, gdy tylko go spotkasz.

SUICUNE

suicune sprites

Suicune jest jednym z tzw. „Legendary Beasts” (Potężnych Bestii), obok Raikou i Entei. Suicune jest typu Wodnego i wędruje po regionie Johto. Suicune jest pokazany jako dziki Pokémon, który wędruje po Johto. Jego lokalizacja jest losowa, co oznacza, że może się pojawiać w różnych miejscach. Kiedy zaczynasz grę, Suicune będzie miał szansę uciec od Ciebie, gdy tylko go spotkasz. W Pokemon Crystal dostajemy kilka oskryptowanych spotkań z tym legendarnym Pokemonem, po ich zakończeniu walczymy z nim. Nie ucieka jak inne Legendary Beasts także znacznie łatwiej go złapać.

LUGIA

lugia sprites

W grach Pokemon Gold, Silver i Crystal, Lugia jest jednym z potężnych Pokémonów legendarncyh. Lugia jest typu Psychic/Latający i można go znaleźć w pewnym specjalnym miejscu. Oto informacje na temat jego występowania w tych grach:

  • Whirl Islands: Lugia przebywa w Whirl Islands, które znajdują się na Route 41. Whirl Islands składają się z czterech jaskiń, z których każda posiada silne prądy wodne. Aby dotrzeć do Lugii, będziesz musiał pokonać te prądy wodne, korzystając z Surf i Whirlpool.
  • Silver Wing: Aby móc spotkać Lugię, musisz mieć Silver Wing w swoim ekwipunku. Silver Wing jest kluczowym przedmiotem, który pozwoli ci otworzyć drogę do Lugii. Otrzymasz go od niebieskiego członka w Pewter City, po pokonaniu Red Gyarados na Lake of Rage.
  • Wejście do Whirl Islands: Po zdobyciu Silver Wing i dotarciu do Route 41, możesz wejść do Whirl Islands. Wewnątrz jaskiń będziesz musiał przemierzać różne pomieszczenia i rozwiązywać zagadki, aby dotrzeć do głębokiej części jaskiń, gdzie znajduje się Lugia.

HO-OH

Ho-Oh sprites

W grach Pokemon Silver, Gold i Crystal, Ho-Oh jest potężnym legendarnym Pokemonem. Ho-Oh to Pokemon typu Ognistego/Latającego i znajduje się w jednym specjalnym miejscu. Oto informacje na temat jego występowania w tych grach:

  • Tin Tower: Ho-Oh znajduje się na szczycie Tin Tower w Ecruteak City. Aby dostać się do Tin Tower, musisz najpierw pokonać Gym Leaderów z Ecruteak City i zdobyć Rainbow Wing od niebieskiego członka Eusine. Rainbow Wing jest niezbędny do otwarcia drogi do Ho-Oh.
  • Wspinaczka na Tin Tower: Gdy posiadasz Rainbow Wing, udaj się do Tin Tower w Ecruteak City i wspinaj się na samą górę. Będziesz musiał pokonać wiele trenerów i przywódców na swojej drodze, aby dotrzeć do szczytu.

CELEBI

celebi sprite

Celebi to legendarny Pokemon typu Psychic/Trawa. Celebi jest bardzo rzadkim Pokémonem i jego zdobycie w grze Pokemon Crystal było możliwe tylko poprzez udział w specjalnych wydarzeniach, takich jak oficjalne rozdania lub promocje. W oryginalnej grze Pokemon Crystal na Game Boy Color Celebi nie był dostępny jako część podstawowej fabuły gry. Był on związany z tzw. „Time Travel Event”, które było dostępne tylko na specjalnych oficjalnych wydarzeniach. Podczas tych wydarzeń gracze mieli szansę otrzymać Celebi.

Niestety, po latach wydarzenia te nie są już dostępne, a zdobycie Celebi w grze Pokemon Crystal stało się trudne. Jednak w późniejszych grach Pokemon pojawiły się inne sposoby na zdobycie Celebi, na przykład poprzez glitche. W przypadku Pokemon Crystal na Game Boy Color, Celebi był postrzegany jako rzadki i nieosiągalny Pokémon dla większości graczy, chyba że mieli dostęp do oficjalnych wydarzeń związanych z tą grą. W japońskiej wersji gry była możliwość złapania Celebi poprzez GS Balla, którego dostawaliśmy od Kurta i używaliśmy w kapliczce w Ilex Forest.

Ruby, Sapphire i Emerald

REGIROCK

regirock sprite

Zdobądź odpowiedniego Pokémona: Aby odblokować Regirocka, będziesz musiał mieć w swoim zespole Pokémona nazywanego „Relicanth” oraz „Wailord”. Relicanth można złapać na Route 124 i Route 126, używając umiejętności Dive. Wailord można ewoluować z Wailmera, który można znaleźć w różnych miejscach wody w grze.

Idź do Sealed Chamber: Przejdź do Route 134 i skieruj się w kierunku południowo-wschodnim, aż dotrzesz do wyspy z Sealed Chamber. Wejdź do komnaty i dotknij inskrypcji, aby uruchomić mechanizm.

Złóż kamienie w odpowiedniej kolejności: Po uruchomieniu mechanizmu w Sealed Chamber, pojawi się dźwięk. Teraz musisz rozłożyć kamienie w odpowiedniej kolejności na trzech podłogach w Sealed Chamber. Każda podłoga będzie miała inną kombinację kamieni.

  • Regirock w Pokemon Ruby: Na pierwszej podłodze Sealed Chamber musisz przesunąć kamienie na pozycje: w prawo, w dół, w dół. Po ustawieniu kamieni w tej kolejności, drzwi do komnaty Regirocka otworzą się.
  • Regirock w Pokemon Sapphire: Na pierwszej podłodze Sealed Chamber musisz przesunąć kamienie na pozycje: w lewo, w górę, w górę. Po ustawieniu kamieni w tej kolejności, drzwi do komnaty Regirocka otworzą się.
  • Regirock w Pokemon Emerald: Na pierwszej podłodze Sealed Chamber musisz przesunąć kamienie na pozycje: w prawo, w dół, w lewo, w lewo, w dół, w prawo. Po ustawieniu kamieni w tej kolejności, drzwi do komnaty Regirocka otworzą się.

Walcz z Regirockiem: Wejdź do komnaty Regirocka i staw mu czoła w walce. Regirock jest na poziomie 40 we wszystkich trzech grach (Ruby, Sapphire, Emerald). Przygotuj swoją drużynę i spróbuj go pokonać.

Złap Regirocka: Po pokonaniu Regirocka w walce, będziesz miał szansę złapania go. Regirock jest potężnym Pokémonem, więc użyj Ultra Balli lub innych mocnych pokeballi, aby go złapać. Osłab Regirocka i próbuj złapać go, aż się uda.

REGICE

regice sprite

Przygotuj swój zespół: Upewnij się, że masz w swoim zespole Pokémony na odpowiednim poziomie i z różnorodnymi typami ataków. Przygotuj również odpowiednią ilość Ultra Balli lub innych mocnych pokeballi.

Zdobądź odpowiedniego Pokémona: Aby odblokować Regice, będziesz musiał mieć w swoim zespole Pokémona nazywanego „Wailord” oraz „Relicanth”. Wailord można ewoluować z Wailmera, który można znaleźć w różnych miejscach wody w grze. Relicanth można złapać na Route 124 i Route 126, używając umiejętności Dive.

Idź do Island Cave: Przejdź do Route 105 i znajdź Island Cave. Wejdź do środka, a przed tobą pojawią się inskrypcje.

„Wait and see” (Czekaj i obserwuj): Stanij przed inskrypcjami w Island Cave i zaczekaj przez około 2-3 minuty w czasie rzeczywistym (czyli nie ruszaj się na klawiaturze). To spowoduje otwarcie drzwi do komnaty Regice.

Walcz z Regice’em: Wejdź do komnaty Regice’a i staw mu czoła w walce. Regice jest na poziomie 40 we wszystkich trzech grach (Ruby, Sapphire, Emerald). Przygotuj swoją drużynę i spróbuj go pokonać.

Złap Regice’a: Po pokonaniu Regice’a w walce, będziesz miał szansę złapania go. Regice jest potężnym Pokémonem, więc użyj Ultra Balli lub innych mocnych pokeballi, aby go złapać. Osłab Regice’a i próbuj go złapać, aż się uda.

REGISTEEL

registeel sprite

Przygotuj swój zespół: Upewnij się, że masz w swoim zespole Pokémony na odpowiednim poziomie i z różnorodnymi typami ataków. Przygotuj również odpowiednią ilość Ultra Balli lub innych mocnych pokeballi.

 

Zdobądź odpowiedniego Pokémona: Aby odblokować Registeela, będziesz musiał mieć w swoim zespole Pokémona nazywanego „Wailord” oraz „Relicanth”. Wailord można ewoluować z Wailmera, który można znaleźć w różnych miejscach wody w grze. Relicanth można złapać na Route 124 i Route 126, używając umiejętności Dive.

 

Idź do Ancient Tomb: Przejdź do Route 120 i znajdź Ancient Tomb (Stare Ruiny). Wejdź do środka, a przed tobą pojawią się inskrypcje.

 

Żeby rozwiązać zagadkę, trzeba użyć HM Flash na środku komnaty (cztery kroki w dół od tablicy).

Walcz z Registeelem: Wejdź do komnaty Registeela i staw mu czoła w walce. Registeel jest na poziomie 40 we wszystkich trzech grach (Ruby, Sapphire, Emerald). Przygotuj swoją drużynę i spróbuj go pokonać.

 

Złap Registeela: Po pokonaniu Registeela w walce, będziesz miał szansę złapania go. Registeel jest potężnym Pokémonem, więc użyj Ultra Balli lub innych mocnych pokeballi, aby go złapać. Osłab Registeela i próbuj go złapać, aż się uda.

LATIAS

latias sprite

Pokemon Ruby: W Pokemon Ruby, Latias nie jest dostępny w grze. Zamiast tego, po pokonaniu Elite Four i zdobyciu National Dex, możesz usłyszeć o jego obecności od NPC. Latias będzie wędrować po całym Hoenn, zmieniając lokalizację  „Roaming Pokémon”. Aby spotkać Latiasa, będziesz musiał naśladować jego ruchy, korzystając z odpowiednich narzędzi w grze.

Pokemon Sapphire: W Pokemon Sapphire, Latias będzie dostępny w grze. Możesz go spotkać i złapać po pokonaniu Elite Four w miejscu zwanym Southern Island. Aby dostać się do Southern Island, będziesz potrzebował Mystic Ticket, który musisz zdobyć na specjalnych wydarzeniach lub poprzez użycie kodów lub cheatów. Na Southern Island będziesz mógł stawić czoła Latiasowi i spróbować złapac tego legendarnego Pokemona.

Pokemon Emerald: Latias jest dostępne w grze. Po pokonaniu Elite Four, będzie losowo pojawiał się w różnych miejscach w Hoenn Region. Po rozpoczęciu gry otrzymasz wskazówki dotyczące aktualnej lokalizacji Latiasa od NPC. Musisz być gotowy, aby szybko podróżować po regionie i śledzić go. W grze, aby złapać drugiego z nich, będziesz musiał użyć specjalnego przedmiotu o nazwie Eon Ticket, który można zdobyć poprzez specjalne wydarzenia lub użycie kodów/cheatów.

LATIOS

latias sprite

Pokemon Ruby: Latios nie jest dostępny naturalnie w grze. Zamiast tego, po pokonaniu Elite Four i zdobyciu National Dex, możesz usłyszeć o jego obecności od NPC. Latios będzie wędrował po całej Hoenn Region, zmieniając lokalizację na podstawie specjalnego mechanizmu zwanego „Roaming Pokémon”. Aby spotkać Latiosa, będziesz musiał naśladować jego ruchy, korzystając z odpowiednich narzędzi w grze.

Pokemon Sapphire: Latios będzie dostępny naturalnie w grze. Możesz go spotkać i złapać po pokonaniu Elite Four. Latios będzie często przemieszczał się po całym Hoenn Region, więc będziesz musiał śledzić jego lokalizację i być gotowy do szybkiego podróżowania, aby go spotkać.

Pokemon Emerald: Latios jest dostępne w grze. Po pokonaniu Elite Four, będzie losowo pojawiał się w różnych miejscach w Hoenn Region. Po rozpoczęciu gry otrzymasz wskazówki dotyczące aktualnej lokalizacji Latiosa od NPC. Musisz być gotowy, aby szybko podróżować po regionie i śledzić go. W grze, aby złapać drugiego z nich, będziesz musiał użyć specjalnego przedmiotu o nazwie Eon Ticket, który można zdobyć poprzez specjalne wydarzenia lub użycie kodów/cheatów.

KYOGRE

kyogre sprite

Pokemon Sapphire: Kyogre jest głównym legendarnym Pokémonem, który może zostać złapany w grze. Aby dotrzeć do Kyogre, musisz udać się do Marine Cave (Morska Jaskinia). Marine Cave znajduje się na Route 105, ale aby dostać się do niego, będziesz potrzebować specjalnego przedmiotu nazywanego „Blue Orb”. Blue Orb zostanie zdobyty automatycznie po pokonaniu Elite Four. Kiedy wejdziesz do Marine Cave, Kyogre będzie na Ciebie czekać na końcu jaskini.

Pokemon Ruby: W Pokemon Ruby, Kyogre nie jest dostępny naturalnie w grze. Aby go zdobyć, będziesz musiał dokonać wymiany z grą Pokemon Sapphire. Możesz poprosić innego gracza, który ma Pokemon Sapphire, aby wymienił swojego Kyogre z tobą, lub możesz użyć połączenia Game Boy Advance z kablem, aby samemu przetransferować Kyogre z Pokemon Sapphire do Pokemon Ruby.

Pokemon Emerald: W Pokemon Emerald, zarówno Kyogre, jak i Groudon są dostępne naturalnie w grze. Po pokonaniu Elite Four, możesz udać się do Marine Cave (Morska Jaskinia) na Route 105, aby złapać Kyogre, podobnie jak w Pokemon Sapphire. Dodatkowo, po pokonaniu Elite Four, pojawi się specjalne wydarzenie, które spowoduje pojawienie się Kyogre i Groudon w Sootopolis City. Możesz stawić im czoła w dwóch osobnych walkach i spróbować je złapać.

GROUDON

groundon sprite

Pokemon Ruby: Groudon jest głównym legendarnym Pokémonem, który może zostać złapany w grze. Aby dotrzeć do Groudon, musisz udać się do Terra Cave (Jaskinia Ziemi). Terra Cave znajduje się na Route 114, ale aby dostać się do niej, będziesz potrzebować specjalnego przedmiotu nazywanego „Red Orb”. Red Orb zostanie zdobyty automatycznie po pokonaniu Elite Four. Kiedy wejdziesz do Terra Cave, Groudon będzie na Ciebie czekać na końcu jaskini.

Pokemon Sapphire: W Pokemon Sapphire, Groudon nie jest dostępny naturalnie w grze. Aby go zdobyć, będziesz musiał dokonać wymiany z grą Pokemon Ruby. Możesz poprosić innego gracza, który ma Pokemon Ruby, aby wymienił swojego Groudona z tobą, lub możesz użyć połączenia Game Boy Advance z kablem, aby samemu przetransferować Groudona z Pokemon Ruby do Pokemon Sapphire.

Pokemon Emerald: W Pokemon Emerald, zarówno Groudon, jak i Kyogre są dostępne naturalnie w grze. Po pokonaniu Elite Four, możesz udać się do Terra Cave (Jaskinia Ziemi) na Route 114, aby złapać Groudona, podobnie jak w Pokemon Ruby. Dodatkowo, po pokonaniu Elite Four, pojawi się specjalne wydarzenie, które spowoduje pojawienie się Kyogre i Groudon w Sootopolis City. Możesz stawić im czoła w dwóch osobnych walkach i spróbować je złapać.

RAYQUAZA

rayquaza sprite

Pokemon Ruby i Sapphire: Rayquaza znajduje się na szczycie Sky Pillar (Filara Nieba). Sky Pillar znajduje się na Route 131. Aby dostać się do Sky Pillar, musisz najpierw pokonać Elite Four. Po tym będziesz mógł wyruszyć na Route 131 i znaleźć Sky Pillar. Musisz przejść przez wiele pięter, na samym szczycie znajdziesz Rayquaze, czekającego na Ciebie. Będziesz musiał stawić mu czoła i spróbować go złapać.

Pokemon Emerald: W Pokemon Emerald, Rayquaza również znajduje się na Sky Pillar. Musisz najpierw pokonać Elite Four. Następnie udaj się na Route 131 i znajdź Sky Pillar. Przejdź przez wiele pięter Sky Pillar, a na szczycie spotkasz Rayquaza. Staw czoła temu potężnemu legendarnemu Pokémonowi!

JIRACHI

jirachi sprite

W grach Pokemon Ruby, Sapphire i Emerald, Jirachi jest niedostępnym legendarnym Pokémonem, którego można zdobyć tylko poprzez specjalne wydarzenia. Oto kilka informacji na temat sposobów zdobycia Jirachiego w tych grach:

  • Wydarzenia specjalne: W przeszłości organizowano różne wydarzenia specjalne, w których można było zdobyć Jirachiego. Takie wydarzenia często miały formę oficjalnych dystrybucji Jirachiego, które odbywały się w określonym czasie i miejscu. W takich przypadkach gracz musiał odwiedzić określone miejsce, takie jak sklep z grami lub imprezę Pokémon, aby otrzymać Jirachiego za pomocą specjalnego kodu lub zdarzenia w grze.

  • Promocje lub eventy internetowe: W niektórych przypadkach Jirachi był również dostępny poprzez promocje internetowe lub specjalne wydarzenia, które odbywały się za pośrednictwem Nintendo Network. W takich sytuacjach gracze mogli otrzymać Jirachiego przez połączenie swojej gry z siecią i pobranie go z internetu.

Należy jednak pamiętać, że wydarzenia i dystrybucje Jirachiego mogą być ograniczone w czasie i obszarze geograficznym. Niektóre z tych wydarzeń mogą być już nieaktywne lub niedostępne, ponieważ gry Pokemon Ruby, Sapphire i Emerald zostały wydane wiele lat temu.

DEOXYS

386

W grach Pokemon Ruby, Sapphire i Emerald, Deoxys jest legendarnym Pokémonem, który może zostać złapany w jednym konkretnym miejscu – Birth Island. Deoxys nie jest dostępny w grze. Aby go zdobyć, będziesz musiał go pozyskać poprzez specjalne wydarzenie. Deoxys jest związany z tajemniczymi „Aurora Tickets” (Biletami Aurora). W przeszłości Nintendo organizowało specjalne wydarzenia, podczas których można było otrzymać Bilety Aurora. Gracze, którzy mieli ten bilet, mogli udać się do Birth Island, która znajduje się na wschód od Lilycove City. Na wyspie czeka Deoxys, gotowy do walki i złapania.

Diamond, Pearl i Platinum

UXIE

Uxie sprite

Uxie jest legendarnym Pokémonem dostępnym w grach Pokémon Diamond, Pearl i Platinum. Możesz go znaleźć w różnych miejscach, w zależności od wersji gry.

W grach Diamond i Pearl, Uxie porusza się po Sinnoh i jego lokalizacja zmienia się na podstawie twojego aktualnego położenia. Kiedy zbliżysz się do Uxiego, jego ikona pojawi się na mapie na dolnym ekranie DS. Musisz śledzić jego ruchy, aby go spotkać i stawić mu czoła. Jest to trudne, ponieważ Mesprit będzie poruszał się po Sinnoh w losowy sposób.

W Pokemon Platinum możesz go znaleźć w miejscu znanym jako Acuity Lakefront na Mount Coronet. Aby dostać się tam, musisz najpierw przejść przez drogę na szczyt Mount Coronet, a następnie zejść na południe do Acuity Lakefront. Gdy dotrzesz do Acuity Lakefront, na środku jeziora będzie otwarta jaskinia.  Kiedy wejdziesz do jaskini, spotkasz go w głębi. Będzie on na wysokim poziomie, więc dobrze jest mieć ze sobą silnego Pokémona lub kilka Ultra Balli, aby zwiększyć swoje szanse na złapanie go.

MESPRIT

Mesprit sprite

Mesprit jest legendarnym Pokémonem dostępnym w grach Pokémon Diamond, Pearl i Platinum. Możesz go znaleźć w różnych miejscach, w zależności od wersji gry.

W grach Diamond i Pearl, Mesprit porusza się po Sinnoh i jego lokalizacja zmienia się na podstawie twojego aktualnego położenia. Kiedy zbliżysz się do Mesprita, jego ikona pojawi się na mapie na dolnym ekranie DS. Musisz śledzić jego ruchy, aby go spotkać i stawić mu czoła. Jest to trudne, ponieważ Mesprit będzie poruszał się po Sinnoh w losowy sposób.

W grze Platinum, Mesprit ma stałą lokalizację. Możesz go znaleźć w miejscu znanym jako „Lake Verity”. Wystarczy udać się do Lake Verity, który znajduje się w północno-zachodniej części Twinleaf Town. Mesprit będzie czekał na Ciebie na środku jeziora.

Pamiętaj, że w tych grach dostęp do legendarnych Pokémonów często związany jest z postępem w głównym wątku fabularnym. Musisz najpierw pokonać odpowiednich trenerów i zdobyć niektóre odznaki, aby odblokować dostęp do Lake Verity lub innych miejsc z legendarnymi Pokémonami.

AZELF

Spr 4d 482

Azelf jest legendarnym Pokémonem dostępnym w grach Pokémon Diamond, Pearl i Platinum. Możesz go znaleźć w różnych miejscach, w zależności od wersji gry.

W grach Diamond i Pearl, Azelf porusza się po Sinnoh i jego lokalizacja zmienia się na podstawie twojego aktualnego położenia. Kiedy zbliżysz się do Azelfa, jego ikona pojawi się na mapie na dolnym ekranie DS. Musisz śledzić jego ruchy, aby go spotkać i stawić mu czoła. Jest to trudne, ponieważ Mesprit będzie poruszał się po Sinnoh w losowy sposób.

Azelf znajduje się w miejscu zwanym „Lake Valor”. Jest to jezioro położone na południowym zachodzie regionu Sinnoh. Aby dotrzeć do Lake Valor, musisz najpierw przejść przez Mt. Coronet i dotrzeć do Pastoria City. Z Pastoria City możesz kontynuować na zachód do Lake Valor.

Po dotarciu do Lake Valor, wejdź do jaskini znajdującej się na środku jeziora. Jaskinia ta nosi nazwę „Valor Cavern”. Wewnątrz jaskini znajdziesz Azelf, legendarnego Pokemona typu Psychic. Podobnie jak w przypadku Uxie i Mesprit, musisz być przygotowany na walkę, ponieważ legendarny Pokemon Azelf jest silnym przeciwnikiem.

DIALGA

Dialga Sprite

W Pokemon Diamond i Platinum, Dialga znajduje się w miejscu zwanym „Spear Pillar”. Jest to specjalne miejsce znajdujące się na szczycie Mt. Coronet, które można dotrzeć dopiero po osiągnięciu późniejszych etapów gry.

Aby dotrzeć do Spear Pillar, będziesz musiał przejść przez Mt. Coronet, który jest dużym górskim labiryntem w środku Sinnoh. Mt. Coronet można znaleźć na środku regionu Sinnoh. Przejście przez górę wymaga pokonania wielu trenerów i rozwiązania zagadek, takich jak używanie odpowiednich sił HM, takich jak Strength, Rock Climb itp.

Gdy dotrzesz na sam szczyt Mt. Coronet, znajdziesz się na Spear Pillar. Tam spotkasz Dialgę, który jest legendarnym Pokemonem typu Dragon/Steel. Dialga jest silnym przeciwnikiem, więc upewnij się, że jesteś odpowiednio przygotowany na walkę.

Pamiętaj, że Dialga jest dostępny tylko w wersji Pokemon Diamond i Platinum. W Pokemon Pearl, zostanie zastąpiony przez innego legendarnego Pokemona o nazwie Palkia.

PALKIA

palkia sprite

W Pokemon Pearl i Platinum, Palkia znajduje się w miejscu zwanym „Spear Pillar”. Tak jak wspomniano wcześniej, jest to specjalne miejsce na szczycie Mt. Coronet.

Podobnie jak w przypadku Dialgi, aby dotrzeć do Spear Pillar, będziesz musiał przejść przez Mt. Coronet, który jest górskim labiryntem w środku regionu Sinnoh. Po pokonaniu różnych trenerów i rozwiązaniu zagadek, dotrzesz na sam szczyt Mt. Coronet.

Na Spear Pillar, w zależności od wersji gry, spotkasz Palkię lub Dialgę. W Pokemon Diamond, będziesz mógł spotkać Dialgę, podczas gdy w Pokemon Pearl spotkasz Palkię. W Pokemon Platinum, oba legendarne Pokemony, Dialga i Palkia, będą dostępne do złapania.

Pamiętaj, że spotkanie z Palkią (lub Dialgą) wymaga odpowiedniego przygotowania do walki. Upewnij się, że masz w swojej drużynie mocne Pokemony i odpowiednio dostosowane umiejętności, aby zmierzyć się z legendarnym Pokemonem.

Scroll to Top