gs ball anime serial

GS Ball – Tajemniczy GS Ball z Serialu Animowanego Pokemon

W drugim sezonie serialu aniwanego Pokémon: The Johto Journeys w odcinku pt. Niebezpieczny Pokéball (ang. Pokéball Peril) pojawia się tajemniczy przedmiot, GS Ball, który występuje w wątku fabularnym dotyczącym Johto. Znalazła go profesor Ivy z archipelagu wysp pomarańczowych GS Ball jest niezwykle rzadkim i tajemniczym artefaktem, którego pochodzenie i właściwości nie są początkowo znane.

Ash Ketchum otrzymuje zadanie dostarczenia go do profesora Oaka w Pallet Town, co stanowi jedno z jego wielu zadań podczas podróży po regionie Johto. Jednakże, kiedy Ash w końcu dostaje go, odkrywa, że nie może go otworzyć ani dowiedzieć się, co dokładnie znajduje się wewnątrz. Przez większą część serii Johto GS Ball towarzyszy Ashowi jako tajemniczy przedmiot, rozbudzając ciekawość fanów.

Cechy charakterystyczne GS Balla

  • Wygląd: Jest to unikatowy i niepowtarzalny przedmiot, charakteryzuje się złotą górą, na której zostały wygrawerowane znaki, przypominające litery GS. 
  • Transfer: Ash i przyjaciele wyruszają z misją transportu tajemniczego Poke Balla gdyż nie można go transferować za pomocą maszyn tak, jak innych kuli z Pokemonami.
  • Zamknięcie: Nie można go otworzyć w żaden sposób, podczas zwykłego rzutu nie otwiera się. Profesor Ivy i asystentki starały się używać różnych metod, takich jak piła, łom, wiertło czy laser. Na powierzchni Balla nie został nawet ślad.

Historia GS Ball w anime Pokemon

Po odebraniu przedmiotu nazwanego GS Ball, Ash i przyjaciele wyruszają w podróż powrotną by dostarczyć ten niezwykły artefakt profesorowi Oakowi. Gdy profesorowi, pomimo swojej zaawansowanych maszyn i rozległej wiedzy nie udaje się identyfikacja przedmiotu wpada on na nowy pomysł. Wysyła bohaterów do osoby, która jest prawdziwym ekspertem jeśli chodzi o Poke Balle. 

Ash wyrusza odnaleźć Kurta z Miasta Azalea Town. Zanim go odnajdują GB Ball pojawia się kilkukrotnie w odcinkach serii. Raz zostaje nawet zabrany przez Quagsire’a. Po dotarciu do Kurta i przekazaniu przesyłki bohaterowie czekają na informacje zwrotną. Ostatecznie Kurt nie ma żadnych nowych wieści. Prosi on jednak o możliwość dalszego studiowania owego niezwykle tajemniczego obiektu. W serialu ten wątek zostaje w tym momencie zakończony i nie pojawia się już więcej na ekranie telewizorów.

GS Ball w grze Pokemon Crystal

W grze Pokémon Crystal GS Ball jest tajemniczym przedmiotem, który jest związany z legendarnym Pokémonem Celebi. Jednak w grze Pokemon Crystal, przedmiot ten nie jest dostępny dla graczy w sposób, który pozwalałby na jego zwykłe zdobycie i wykorzystanie w fabule gry (motyw ten pozostał jednak w japońskim wydaniu gry). Początkowo GS Ball miał być elementem fabuły, a gracz miał go dostarczyć do Kurta w Azalea Town w Johto. W zamian za to miał otrzymać możliwość złapania Celebi – Pokémona typu Psychic/Grass, który jest legendą związaną z podróżami w czasie.

Niestety, mimo że GS Ball został wprowadzony do gry, nigdy nie było oficjalnej metody jego zdobycia. Twórcy gry nie zapewnili żadnej specjalnej misji ani wydarzenia, które pozwalałyby na aktywację tego elementu fabuły. Z tego powodu, pozostał nieaktywnym i niewykorzystanym elementem gry. Ze względu na tę sytuację, była to jedna z niewielu nierozwiązanych zagadek związanych z grami. Późniejsze gry z serii nie nawiązywały już do niego ani nie wyjaśniały jego roli, pozostawiając go jako ciekawostkę dla fanów i źródło spekulacji w społeczności Pokémon.

Celebi, GS Ball i Pokemon 3 Zaklęcie Unown

W roku 2008 fani uzyskali odpowiedź na temat przeznaczenia GS Balla. W wywiadzie Masamitsu Hidaka wyjawił, że Celebi miał odgrywać ważną rolę w drugim sezonie serialu animowanego Johto Journeys. Ostatecznie porzucono ten wątek, gdyż Celebi miał być jedną z kluczowych postaci w nadchodzącym filmie Pokemon 3: Zaklęcie Unown.

Podsumowanie Historii GS Balla

Poke Ball z literami GS to jeden z tych wątków serialu, który poruszał wyobraźnie fanów. Jego tajemnica przez wiele lat nie byłą wyjaśniona. Ostatecznie jest to zapomniany przedmiot, który miał służyć do łapania podróżującego w czasie Pokemona – Celebi. W serialu przekazywany był tylko z rąk do rąk, beż żadnych nowych informacji. Szkoda, że autorzy nie zakończyli tego wątku w lepszy sposób, niż poprzez pozostawienie go, tak by fani zupełnie o nim zapomnieli.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top