dlaczego charizard nie słuchał asha

Dlaczego Charizard Nie Słuchał Asha - Wyjaśnienie Tajemnicy


Charizard jest jednym z najważniejszych stworków, które Ash Ketchum posiadał w swojej przygodzie w serialu anime Pokémon. To jednen z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych Pokémonów zarówno przez widzów, jak i samego Asha. Jest Pokémonem typu Fire/Flying, co oznacza, że ma umiejętności bazujące na ogniu. Na początku Charmander był nieco nieufny wobec Asha, ale szybko zyskał jego zaufanie i stał się jednym z jego najbliższych towarzyszy. Ewoluował w Charmeleona i wreszcie w potężnego Pokemon Smoka, po licznych treningach i bitwach, które przeszli razem, stał się bardzo silnym i pewnym siebie wojownikiem, ale miał także nieco upartą osobowość i nie zawsze słuchał Asha. Postaramy się rozwiązać tajemnicę jego nieposłuszeństwa.

Gry Pokemon a serial - mechaniki nieposłuszeństwa wobec trenera

Gry Pokemon miały mechanikę, dzięki której nie mogliśmy przesłać sobie silnego stworka na początek nowej rozgrywki. Odznaki trenera były potrzebne żeby móc kontrolować wysokopoziomowe Pokemony. Beż żadnej odznaki maksymalny poziom jaki gracz mógł kontrolować to 30. Żeby zyskać kontrolę trzeba było posiadać następujące odznaczenia:

  • Cascade Badge – od poziomu 31 do 50
  • Rainbow Badge – level 51 do 70
  • Marsh Badge – 70+
  • Earth Badge – trener może kontrolować każdego Pokemona bez względu na poziom

Na tym etapie przygody Ash posiadał już wszystkie wymagane odznaki. Więc teoretycznie nie powinien mieć problemów z trenowaniem Charizarda. Jednakże jeśli prześledzimy przygody Asha to owszem, posiada on wymagane odznaki, ale żądnej z nich nie zdobył w walce. Pomagał uratować Glooma podczas pożaru czy pokonał zespół R w zastępstwie Giovanniego, również pokonanie Sabriny nie było bezpośrednią zasługą Asha, a Hauntera. Tak więc w oczach swojego towarzysza Ash nie był na tyle doświadczonym trenerem, by warto było słuchać jego poleceń. Większość Pokemonów Asha było na niskich poziomach, zatem jak Charmander, a następnie Charmeleon osiągnął tak wysoki level.

Ewolucja - Od Charmandera do Charizarda w 3 odcinki

Nieposłuszeństwo Charizarda zaczęło się jeszcze za czasów jego wcześniejszej formy – Charmeleona. Jest to jedyny starter z regionu Kanto, który ewoluował. Do swojej przemiany Charmander potrzebuje poziomu 16, do  rozwinięcia się w ostateczną formę potrzebny jest poziom 36. Zatem jak mały ognisty Pokemon zdobył tyle punktów doświadczenia w zaledwie 3 odcinki serialu animowanego?

W odcinki 43 – Marcowy Pochód Exeggutorów Ash z przyjaciółmi musi powstrzymać hordę Exeggutorów, która zagraża miastu. Żaden z Pokemonów Asha nie jest w stanie ich powstrzymać, Squirtle jest bez szans ze swoim wodnym biczem, podobnie Bulbasaur nie jest w stanie zranić roślinnych przeciwników. Oczywistym wyborem wydaje się tutaj wybór Pokemona typu Ogień. Charmander rusza do walki i przy pomocy swoich ognistych ataków pokonuje całe stado Exeggutorów. 

charmander pokonuje exeggutory

Jest to moment w którym zyskuje on tak dużo doświadczenia, że awansuje powyżej poziomu 36. Niestety może podczas walki ewoluować tylko raz, zatem będzie potrzebować kolejnego poziomu doświadczenia by przemienić się raz jeszcze do dorosłej formy, jaką jest Charizard. Jednak już od tego momentu wyprzedził on swojego niedoświadczonego trenera i przestał wykonywać jego polecenia.

Charizard vs Aerodactyl - walka w przestworzach

Podczas kolejnych odcinków serialu animowanego Charmeleon nie zyskuje specjalnie żadnego doświadczenia ani nie pokonuje znaczących przeciwników. Zmienia się to podczas odcinku 46 – Atak prehistorycznego Pokemona. Charmeleon nadal nie wykonuje poleceń swojego trenera. Potężny i uważany za wymarłego, Aerodactyl budzi się i nokautuje Charmeleona. Porywa on również Asha. 

Tutaj nie mamy motywu awansowania Pokemona poprzez zdobycie nastepnego poziomu doświadczenia, lecz ognisty Pokemon czuje się tak dotknięty porażką, iż ewoluuje do Charizarda by móc walczyć w powietrzu z Aerodactylem – którego uważał za swojego wielkiego wroga. Po tych wydarzeniach niechęć do trenera nie uległą poprawie. Kilkukrotnie podczas swojej przygody protagonista stara się korzystać z usług Charizarda, z różnym jednak skutkiem. Przez cały sezon pierwszy zostaje on nieposłuszny wobec swojego trenera.

dlaczego charizard nie sluchal asha aerodactyl

Charizard w końcu zaczyna słuchać Asha

Zmiana zachowania przyszłą dopiero podczas podróży po Pomarańczowych Wyspach. Gdy Ash walczył z Tadem postanowił wykorzystać Charizarda przeciwko Poliwrathowi. Niestety przeciwnik okazał się zbyt potężny i za pomocą lodowego ataku zamroził on Charizarda. 

Płomień na jego ogonie był znowu zagrożony, podobnie jak podczas pierwszego spotkania. Niestety, w pobliżu nie było żadnego Centrum Pokemon. Ash starał się ze wszystkich sił ogrzać swojego towarzysza. To wystarczyło, by w jego oczach zyskał jako trener. Od tej sytuacji mamy zmianę w jego zachowaniu. Po odzyskaniu pełni sił udaje im się odnaleźć Tada i namówić go do rewanżu. Teraz jako zespół bez problemu rozprawiają się z Poliwrathem. Będą od tego momentu tworzyć wspaniały zespół, kończąc ostatecznie okres w którym Charizard nie słuchał Asha.

dlaczego charizard nie sluchal asha poliwrath

Dlaczego Charizard nie słuchał Asha - Podsumowanie

Serial animowany Pokemon ma swoje prawa, nie wszystko jest zgodne z zasadami znanymi z gier. Charizard nie słuchał się Asha, pomimo faktu posiadania odpowiednich odznak, w jego oczach nie był godnym trenerem by słuchać jego poleceń. Ostatecznie dzięki swojemu poświęceniu odzyskuje on w końcu zaufanie swojego Pokemona.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top