POKEMON SOULSILVER

pokemon soulsilver

Pokémon SoulSilver to gra wideo wydana przez Nintendo i Game Freak na konsolę Nintendo DS. Jest to część serii Pokémon i jest to remaster gry Pokémon Silver, która pojawiła się pierwotnie na konsoli Game Boy Color. Obok wersji HeartGold są to pierwsze odświeżone odsłony poprzednich wersji gier, również są to najszybciej zremasterowane tytuły, gdyż ukazały się już w następnej generacji gier.

Cechy gry Pokemon SoulSilver

 1. Fabuła: Gra osadzona jest w świecie Pokémon, gdzie gracze wcielają się w rolę początkującego trenera. Głównym celem gry jest zdobycie tytułu Mistrza Pokémona, który wymaga pokonania ośmiu liderów sal i Elite Four.

 2. Dwa regiony: Gracz poza regionem Johto ma również do dyspozycji Kanto, do którego dostęp zyskuje po zdobyciu wszystkich odznak i pokonaniu Ligi Pokemon po raz pierwszy.
 3. Rozgrywka: Gracze przemierzają wirtualny świat, zbierając i trenując różne gatunki stworków. Głównym narzędziem do ich łapania w grze są Pokéballe. Po złapaniu Pokémona, gracze mogą go trenować i rozwijać, aby stawał się coraz silniejszy.

 4. Pokémony: Gra oferuje ponad 250 różnych gatunków, które można spotkać, złapać i trenować. Każdy ma swoje unikalne właściwości, typy i umiejętności, co stanowi istotny element strategii.

 5. Towarzysze: W Pokémon SoulSilver gracz ma możliwość wybrania jednego ze swoich Pokemonów aby towarzyszył mu na ekranie, podobnie jak w Pokemon Yellow.

 6. Bitwy: W grze odbywają się bitwy między Pokémonami. Są to turowe starcia, w których gracze wybierają swoje ataki, starając się osłabić i pokonać przeciwnika. Bitwy są kluczowym elementem gry i wymagają często przemyślanej strategii. Łatwo możemy zostać pokonani bez odpowiedniego przygotowania, szczególnie w takich pojedynkach jak z Miltankiem Whitney.

 7. Cykl dnia i nocy: Jednym z elementów SoulSilver jest dnia i nocy w grze, co wpływa na dostępność niektórych stworków i zdarzeń w grze.

 8. Komunikacja z innymi graczami: Gra umożliwia komunikację z innymi graczami za pomocą funkcji Wi-Fi, dzięki czemu można wymieniać się, walczyć z innymi trenerami i uczestniczyć w różnych wydarzeniach online.

 9. Grafika i dźwięk: SoulSilver oferuje poprawioną grafikę i dźwięk w porównaniu do oryginalnej wersji na Game Boy Color, co sprawia, że gra jest bardziej atrakcyjna wizualnie. Stara ścieżka dźwiękowa została odświeżona i wzbogacona o nowe sytuacyjne utwory, dzięki czemu gra zyskała dodatkowej głębi.

 10. Przyjazny interfejs: Gra została stworzona w taki sposób, aby była przyjazna dla nowych graczy, ale jednocześnie oferuje wystarczająco głęboką rozgrywkę, aby zadowolić fanów serii.

 11. Urządzenia do gry: Gra jest dostępna na konsoli Nintendo DS, co umożliwia korzystanie z ekranów dotykowych i obsługę obu ekranów urządzenia. Dołączony do niej jest specjalny PokeWalker, do którego możemy przesyłać swoje stworki.

Fabuła gry Pokemon SoulSilver

Fabuła gry Pokemon SoulSilver jest podobna do oryginalnej gry Silver z pewnymi ulepszeniami i dodatkami. Gra toczy się w fikcyjnym świecie Pokémon, a gracze wcielają się w rolę młodego trenera Pokémona, który wyrusza w podróż przez region Johto. Oto główne elementy fabuły gry:

 1. Początek: Gra rozpoczyna się w domu gracza, który otrzymuje od profesora Elma zadanie wybrania jednego z trzech Pokémonów na swojego startera: Chikoritę, Cyndaquila lub Totodile,a. Gracz otrzymuje również Pokédex, urządzenie do zbierania informacji.

 2. Mistrza Pokémon: Głównym celem gracza jest zdobycie tytułu Mistrza Pokémona. Aby to osiągnąć, musi pokonać ośmiu liderów sal gimnastycznych w regionie Johto i zdobyć ich odznaki. Następnie już tylko Elite Four i tajemniczy trener o imieniu Red stoją graczowi na drodze do absolutnej dominacji w regionie.

 3. Zespół R: W trakcie gry gracz natknie się na tajemniczą organizację o nazwie Team Rocket, która jest znana z kradzieży i złego traktowania Pokémonów. Gracz musi przeciwstawić się ich działaniom i rozwiązać różne zagadki z nimi związane by ostatecznie położyć kres ich niecnym planom.

 4. Podróż przez regiony: Po pokonaniu liderów sal gimnastycznych w Johto, gracz ma możliwość przejścia do regionu Kanto, gdzie czekają na niego kolejne wyzwania i liderzy do pokonania. To dodatkowe miejsce do eksploracji.

Scroll to Top