BUg Catching Contest - Konkurs Łapania Pokemonów Owadów

Bug Catching Contest (Konkurs na złapanie owadów) to wydarzenie w grach Pokémon Gold, Silver i Crystal, w którym trenerzy mogą wziąć udział w konkursie złapania najlepszych Pokémonów typu owad w określonym czasie. Oto przegląd, jak działa ten konkurs:

 1. Lokalizacja: Konkurs na złapanie owadów odbywa się w Parku Narodowym, położonym w regionie Johto. Park jest dostępny po zdobyciu Odznaki Plain w Goldenrod City Gym.
 2. Czas i częstotliwość: Konkurs na złapanie owadów odbywa się trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Rozpoczyna się o godzinie 9:00 i kończy o godzinie 18:00.
 3. Zasady: Po wejściu do konkursu trenerzy otrzymują 20 Park Balls, które są unikalne dla tego wydarzenia. Ich głównym celem jest złapanie jak najmocniejszych Pokémonów typu owad w ciągu 20 minut.
 4. Złapanie Pokémonów: Trenerzy mogą przemierzać park, aby znaleźć różne Pokémony typu owad ukryte w trawie. Spotkania są losowe, a dostępne gatunki Pokémonów różnią się nieco od tych, które możemy normalnie spotkać w National Parku, również może się różnić i oscyluje między poziomem 9 a poziomem 18.
 5. Punkty i ocenianie: Po upływie 20 minut trenerzy wracają na wejście do parku, aby ocenić złapane Pokémony. Najlepszy wynik uzyskuje Pokémon, który uzyskał najwyższą punktację, uwzględniając poziom, rzadkość i gatunek. Zwycięzca otrzymuje specjalną nagrodę.
 6. Nagrody: Nagrodą za wygranie Konkursu na złapanie owadów jest Sun Stone w Pokémon Gold, Silver i Crystal. Te przedmioty mają znaczenie ewolucyjne dla określonych Pokémonów, pozwalając im ewoluować w określonych warunkach.
  1 Miejsce – Sun Stone
  2 Miejsce – Everstone
  3 Miejsce – Gold Berry
  Nagroda za wzięcie udziału w Bug Catching Contest – Berry

Udział w Konkursie na złapanie owadów daje trenerom dodatkową możliwość złapania unikalnych Pokémonów typu Bug i zdobycia cennych nagród. To popularne wydarzenie wśród trenerów, którzy lubią wyzwanie w znalezieniu i złapaniu rzadkich Pokémonów w określonym czasie.

Pokemony możliwe do złapania w Bug Catching Contes

PokemonPoziomySzansa na spotkanie
Caterpie7-1820%
Metapod9-1810%
Butterfree12-155%
Weedle7-1820%
Kakuna9-1810%
Beedrill12-155%
Paras10-1710%
Venonat10-1610%
Pinsir13-145%
Scyther13-145%
bug catching contest pokemon gold silver crystal

Jak wygrać Bug Catching Contest w Pokemon GSC

Żeby wygrać konkurs łapania Pokemonów musisz zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednym z nich jest rzadkość, powinniśmy zawsze polować na Sycthera i Pinsira, gdyż mają najniższą procentowo szansę na pojawienie się. Innym aspektem są statystyki, liczy się EV i IV. Choć nie mamy w czasie potyczki wglądu w atrybuty danego Pokemona, to nie jest to tak istotny czynnik jak punkty życia. Jeśli zbijemy zdrowie stworka to otrzyma on niższą ocenę niż otrzyma posiadając pełne HP. Dlatego zawsze starajmy się łapać je w pełni zdrowia.

Scroll to Top