POKEMON HEARTGOLD

pokemon heartgold

Pokémon HeartGold to gra komputerowa z gatunku RPG wydana przez firmę Nintendo i Game Freak w 2009 roku. Jest to remake gry Pokémon Gold wydanej na konsolę Game Boy Color w 2000 roku. Gra ta jest częścią popularnej serii gier Pokémon i została wydana na konsolę Nintendo DS.

Akcja gry toczy się w fikcyjnym świecie Pokémon, gdzie gracze wcielają się w trenera Pokémonów, którego celem jest zdobycie jak największej ilości różnych gatunków tych stworzeń, trenowanie ich i rywalizacja z innymi trenerami.

Cechy gry Pokémon HeartGold:

 1. Region Johto i Kanto: Gra rozgrywa się w regionie Johto, który jest jednym z głównych regionów w świecie kieszonkowych potworków. Gracze mogą zwiedzać różnorodne miejsca, takie jak miasta, jaskinie, lasy, góry i drogi. Po pokonaniu Elite Four dostajemy dostęp do regionu Kanto, w którym ponownie stajemy przed ośmioma liderami, region ten jest nieco okrojony względem pierwszej generacji, lecz to jeddyne gry z serii zawierające aż dwa regiony.
 2. Wybór trenera: Gracze rozpoczynają grę jako młody trener z marzeniem o zostaniu Mistrzem Pokémonów. Mogą wybrać płeć swojego trenera i nadać mu imię.

 3. Wybór startowego Pokémona: Na początku gry gracze wybierają jednego z trzech startowych towarzyszy: Chikoritę (trawny typ), Cyndaquil (ogień) lub Totodile (wodny).

 4. Walka i trening: Gra skupia się na walkach turowych między Pokémonami. Gracze wysyłają swoje Pokémony do walki, używając różnych ataków i strategii. Walki pozwalają trenerom zdobywać doświadczenie i awansować na wyższy poziom.

 5. Łapanie Pokémonów: Gracze mogą łapać dzikie Pokémony, używając specjalnych piłek zwanych Poké Ballami. Każdy stworek ma swoje unikalne cechy i umiejętności, które mogą być przydatne w walce.

 6. Sale Pokémon: W grze znajduje się osiem Salami Pokémon, gdzie trenerzy walczą z liderami gymów, aby zdobyć odznaki. Po zdobyciu wszystkich odznak gracze mogą wziąć udział w Lidze Pokémon.

 7. Liga Pokémon: Liga to prestiżowy turniej, w którym gracze rywalizują z Elite Four oraz aktualnym Mistrzem. Celem jest zdobycie tytułu Mistrza Pokémonów poprzez pokonanie wszystkich przeciwników.

 8. Pokémon Day Care: Gracze mogą zostawić swoje Pokémony w przedszkolu , gdzie będą trenowane i zdobywać doświadczenie nawet wtedy, gdy gracz nie gra. Gdy odpowiednio je dobierzemy mogą stworzyć jajko z którego wykluje się nowy stworek.

 9. PokeGear: To urządzenie w grze, które pozwala graczom dzwonić do innych postaci, sprawdzać mapy, korzystać z radia i innych funkcji.

 10. Pokéathlon: To mini-gra, w której trenerzy mogą rywalizować w różnych konkurencjach, testując swoje umiejętności.

Pokémon HeartGold jest ceniony za rozbudowaną rozgrywkę, bogaty świat i nostalgiczne nawiązania do wcześniejszych gier. Gra jest hołdem dla fanów serii i stanowi fascynującą podróż do dobrze znanego i cenionego świata.

Fabuła Pokemon HeartGold

Fabuła gry Pokémon HeartGold to podróż młodego trenera przez region Johto. Gracz wciela się w postać Ethana (lub Lyry) i rozpoczyna swoją przygodę w rodzinnym mieście New Bark Town. Głównym celem gracza jest zdobycie ośmiu odznak sal gymów, pokonanie Elitarnej Czwórki oraz Mistrza Ligi Pokémonów, a także powstrzymanie działań złowrogiej organizacji Team Rocket.

 1. Podróż: Gracz wyrusza w podróż po regionie Johto, spotykając różnych trenerów, zbierając Pokémony i zdobywając odznaki sal. Każda z ośmiu odznak jest zdobywana poprzez pokonanie lidera danego miasta w pojedynku. Gracz uzupełnia Pokedex dla profesora Oaka.

 2. Team Rocket: W trakcie podróży gracz staje w obliczu działalności Team Rocket, przestępczej organizacji, która chce wykorzystać Pokémony złych celach. Gracz musi wielokrotnie pokonać ich członków oraz odkryć ich plany. Podczas całej gry kilkukrotnie pojawiają się na drodze naszego bohatera.

 3. Red: Red to ostateczny sprawdzian naszych umiejętności, ten inspirowany Ashem z serialu trener, jest najpotężniejszym przeciwnikiem, jego pokonanie będzie wymagać od nas odpowiedniej strategii i umiejętności. Po jego pokonaniu zobaczymy napisy końcowe. Po jego pokonaniu zakończyliśmy ostateczny sprawdzian, który oferowała nam gra.

Główna fabuła gry opiera się na podróży trenera przez region Johto, zbieraniu odznak, powstrzymywaniu Team Rocket oraz odkrywaniu tajemnic legendarnych Pokémonów. To wszystko stanowi treść fabuły HeartGold, która dostarcza wiele godzin rozrywki i przygody dla graczy.

 

Scroll to Top