PokePolis
MENU
mirinda logo
Pokemon Logo

Korki Pokemon Mirinda Węgierskie

Korki 4/?
0%
flaga hungary

KORKI MIRINDA POKEMON

Korki Pokemon Mirinda to seria korków do napojów gazowanych wydanych na Węgrzech. Nie wiadomo dokładnie ile sztuk liczy seria, można zakładać, że przedstawia wszystkie 150 Pokemonów + postacie z serialu. Korki Pokemon są wykonane ze zwykłego plastiku i mają nadruk bardzo słabej jakości, który bez większego problemu ściera się z nakrętki. Polskie nakrętki były lepiej wykonane i miały przyczepioną blaszkę z wizerunkiem Pokemona. Dzięki czemu były znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo były białe, a nie jak polskie pomarańczowe i zielone.

25. Pikachu

mirinda korki pokemon węgierskie dodawane do napojów gazowanych pokemon pikachu

109. Koffing

mirinda korki pokemon węgierskie dodawane do napojów gazowanych pokemon koffing

125. Electabuzz

mirinda korki pokemon węgierskie dodawane do napojów gazowanych pokemon electabuzz

132. Ditto

mirinda korki pokemon węgierskie dodawane do napojów gazowanych pokemon ditto

HISTORIA FIRMY MIRINDA

Mirinda to marka napojów gazowanych, którą stworzyła firma PepsiCo w 1959 roku. Nazwa Mirinda jest pochodzenia hiszpańskiego i oznacza „dziwaczny”. Początkowo była to marka owocowych napojów bezalkoholowych, które były sprzedawane w Europie, Azji i Ameryce Południowej. W latach 60. i 70. XX wieku Mirinda zyskała popularność dzięki agresywnym kampaniom reklamowym i różnorodnym smakom, takim jak pomarańcza, cytryna, grejpfrut, truskawka, jabłko i winogrono. W 1970 roku Mirinda została wprowadzona na rynek w Stanach Zjednoczonych i stała się jednym z najlepiej sprzedających się napojów owocowych na świecie.

W kolejnych latach Mirinda wprowadziła na rynek nowe smaki, takie jak ananas, mango, brzoskwinia i arbuz. W 1980 roku firma PepsiCo zdecydowała się zastąpić markę Mirinda inną marką napojów gazowanych, 7Up, na rynkach, gdzie obie marki były dostępne. Współcześnie Mirinda nadal jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek napojów owocowych na świecie, sprzedawaną w ponad 100 krajach. Marka oferuje różnorodne smaki i linie produktów, takie jak Mirinda Orange, Mirinda Green Apple, Mirinda Mix-It, Mirinda Joosy, Mirinda Fruity i wiele innych.

Scroll to Top