Najsłabsze Pokemony – sprawdź listę najsłabszych Pokemonów
Wśród setek Pokemonów wiele z nich walczy o miano tego najsilniejszego. Potęga stworków często determinuje ich popularność wśród fanów. Ale jak to jest z tymi najsłabszymi? Czy najsłabszy Pokemon jest w ogóle przydatny do czegokolwiek? Na te i inne pytania odpowiemy w naszym artykule.
Spis treści
ToggleTop 10 Najsłabszych Pokemonów
10. Shedinja
Shedinja to niezwykle interesujący Pokemon. Niestety traktowany jest bardziej jako ciekawostka niż realne wzmocnienie drużyny. W czym tkwi jego niezwykłość? Shedinja posiada jedynie jeden punkt zdrowia. Dlatego każdy atak zawsze go znokautuje. Oczywiście z pomocą przychodzi mu umiejętność Wonder Guard.
Dzięki temu jest on odporny na wszelkie obrażenia od ataków które nie są supper effective. Przy jego typie Bug/Ghost sprawia, iż jest podatny tylko na ciosy Dark, Fire, Rock, Ghost i Flying.
Przy odpowiednim ustawieniu Shedinji można na prawdę osiągnąć ciekawe kombinacje, dając mu przedmioty takie jak Safety Googles czy Focus Sash. Jednak nie stanowi to w żaden sposób bezpiecznej strategii, gdyż większość graczy wie jak należy postępować z tym Pokemonem.
9. Wobbuffet
Wobuffett znany jest głównie z serialu animowanego jako jeden z Pokemonów Zespołu R. ego relacja z Jessie jest podobna do tej, którą ma Misty z Psyduckiem. Ten zabawny stworek ma swoje momenty lecz zazwyczaj dostaje on lanie od bohaterów.
Niestety w grach sytuacja wygląda podobnie. Wobuffett nie jestw stanie zadać sam z siebie żądnych obrażeń. Opiera się on na kontrowaniu. Posiada dobre statystyki defensywne ale niestety brakuje mu zdrowia by wystać na polu walki odpowiednio długo. Dlatego wiele silnych stworków może go odesłać do Pokeballa jednym atakiem zanim zdąży on odpowiednio odpowiedzieć. Te minusy sprawiają że Wobuffett znalazł się na liście najsłabszych Pokemonów.
8. Wishiwashi
Wishiwashi to przykład stworka, który jest słaby lecz posiada znacznie silniejsze formy. Niestety przed ewolucją jest bardzo mało użyteczny. Jego statystyki są na dość niskim poziomie, co przy dużej konkurencji wśród wodnych Pokemonów sprawia, że przed przemianą jest praktycznie nieprzydatny do jakiejkolwiek formy walki.
Wishiwashi co prawda jest w stanie poznać dobre ataki lecz pomimo tego nie zadadzą dużych obrażen ze względu na niskie parametry.
7. Abra
Pierwsza generacja Pokemonów to prawdziwa dominacja typu psychicznego. Abra w swoim debiucie na ekranach telewizyjnych pokazałą się jako przeciwnik z którym Pikachu nie miał żądnych szans i Ash musiał prosić o pomoc Gastley’a. Ostatecznie udaje się pokonać Abrę ale to jedyny moment gdy miała ona okazje pokazać się jako wartościowy przeciwnik.
Dzika Abra w pierwszej generacji mogła znać wyłącznie ruch Teleport, który był użyteczny poza walką, jednakże w czasie pojedynku sprawiał, iż uciekał. Do momentu przemiany w Kadabre nie przedstawia dużej użyteczności w drużynie.
6. Feebas
Kolejny na liście najsłabszych Pokemonów przedstawiciel gatunku, który znacznie zyskuje na sile po ewolucji. Niestety jego przemiana jest trudniejsza niż tylko wbicie określonego poziomu doświadczenia.
Statystyki Feebasa są bardzo niskie, jedynie jego szybkość jest na zadowalającym poziomie, niestety nie posiada dostępu do silnych ruchów, co dodatkowo komplikuje jego sytuacje. Do czasu jego ewolucji w Milotica lepiej nie wystawiać go na pole bitwy, gdyż długo na nim nie będzie przebywał.
5. Smeargle
Smeargle ma tak na prawdę tylko jedną zaletę, jego unikalny ruch Sketch. Dzięki temu jest w stanie nauczyć się na stałe każdego ruchu w grze. Nawet tych, zarezerwowanych dla konkretnych Pokemonów np. Aeroblast. Dzięki tej umiejętności może on służyć jako idealna pomoc przy łapaniu. Może się nauczyć Spore, False Swipe czy Mean Look, co daje niezwykle silne połączenie.
Niestety nawet przy nauczeniu się najsilniejszych pozycji, Smeargle raczej nie pożyje na tyle długo by użyć ich w boju. Gdyby dostał w przyszłości ewolucje to może jego użyteczność się zwiększy, obecnie jednak nie zapowiada się na to.
4. Ditto
Ditto to Pokemon przypominający galaretę. Jego umiejętnością jest zmiana w przeciwnika. Niestety w pierwszych generacjach musiał on używać ruchu Transform by przemienić się, co powodowało stratę jednego ruchu i z góry narażało go na przyjęcie darmowych obrażeń. Obecnie jest to jego umiejętnością i przemienia się on automatycznie.
Niestety podobnie jak reszta stworków z listy nie ma do zaoferowania zbyt wiele na polu bitwy. Jednakże jest on niezastąpiony przy rozmnażaniu Pokemonów. Jest on bywalcem praktycznie każdego Day Care Center.
3. Magikarp
Tą rybę zna każdy fan kieszonkowych stworków. Gyarados to niezwykle silny Pokemon i jest niezwykle popularny. Jednakże Magikarp jest zupełnie inny. Posiada jedynie atak Spash, nie zadaje on żadnych obrażeń i jedyne co robi to traci turę . Stał się on tak ikoniczny, że został wprowadzony specjalny Z Move Making Z-Spash którego użyteczność jest już nieporównywalnie większa od swojego poprzednika.
Jego plusem jest to, że do jego ewolucji potrzebujemy tylko poziomu 20, także jesteśmy posiadać potężnego Gyaradosa dość szybko co znacznie może wzmocnić nasz team.
2. Unown
Pokemonowy alfabet, po złapaniu wszystkich liter w drugiej generacji dostawaliśmy możliwość pisania i drukowania naszych wiadomości poprzez specjalne akcesorium do Game Boya. Niestety Unown jako typ psychiczny jest praktycznie beż żadnego sensownego zastosowania w boju, zna tylko jeden atak – Hidden Power, nie jest on zły, lecz w połączeniu z marnymi statystykami ciężko będzie kogokolwiek znokautować.
Pokemon ten odgrywa znaczącą rolę w filmie czy niektórych odcinkach anime, lecz to jedyne momenty w których Unowny są do czegokolwiek przydatne.
1. Luvdisc
Luvdisc zostaje naszym królem zestawienia najsłabszych stworków. Nie posiada on praktycznie żadnych plusów, które czyniły by go jakkolwiek przydatnym. Jest on z pewnością efektem przyjaznego dzieciom designu. Jego niskie statystyki i brak dostępu do silniejszych ruchów skutkuje tym, ze ciężko jest zadać nim jakiekolwiek rany oponentowi. Pełni on raczej role maskotki niż wojownika.
Wiele osób upatrywało w Alomomoli jego wyczekiwanej ewolucji, lecz te Pokemony nie są ze sobą w jednej linii ewolucyjnej.
Najsłabsze Pokemony – Podsumowanie
Nasza lista jest subiektywna. Każdy Pokemon, bez względu na swoje statystyki może być używany z powodzeniem w walce i wybór tego najsłabszego raczej jest niemożliwy, gdyż brak jest jednoznacznych kryteriów dzięki któremu moglibyśmy realnie wybrać tego jednego najgorszego. Część z Pokemonów celowo ma taki design, np. Magikarp. Dlatego Pokemonami najsłabszymi zazwyczaj okresla się podstawowe formy ewolucji.