ANIME POKEMON

Anime Pokémon to popularna seria animowana oparta na japońskiej grze o tej samej nazwie. Opowiada historię młodego trenera Pokémonów o imieniu Ash Ketchum (Satoshi w języku japońskim). Ash rozpoczyna swoją podróż po świecie, aby zostać najlepszym Trenerem Pokémonów na świecie. Jego pierwszym celem jest zdobycie odznaki od liderów różnych gimnazjów w różnych regionach. Podczas swojej podróży, Ash zdobywa wiernych przyjaciół – Misty, która jest trenerką wodnych stworków, i Brocka, który jest ekspertem od typu skał i jest pasjonatem gotowania. Wspólnie przemierzają różne regiony Pokemonów, łapiąc nowe stworki  i biorąc udział w wielu ciekawych wydarzeniach i turniejach.

Artykuły o Anime Pokemon

Cechy charakterystyczne Anime Pokemon

Anime Pokémon charakteryzuje się przyjaznym i przyjemnym stylem animacji, a także nieskomplikowaną fabułą, co sprawia, że jest atrakcyjne dla młodszej widowni. Wszystkie serie opierają się na przygodach Asha i jego przyjaciół, które obfitują w humor, akcję i emocje. Jedną z charakterystycznych cech anime jest nawiązywanie do wartości takich jak przyjaźń, współpraca, poświęcenie i determinacja. Serial również promuje ideę, że Pokémony towarzyszą swoim trenerom jako partnerzy i że walczy się z nimi w duchu fair play i szacunku.

Ash nie wykorzystuje każdej okazji do łapania nowych stworków, zawsze stara się im pomóc i ma do nich przyjazny stosunek. Nie osiągnął takich rezultatów jak wnuk profesora Oaka – Gary. Lecz jego więzi z Pokemonami niejednokrotnie były bardziej pomocne. Również niektóre z nich nie musiały przechodzić ewolucji wbrew swojej woli. Nie tylko Pikachu nie skorzystał z kamienia przemiany, również Bulbasaur oparł się przymusowej ewolucji. Pomimo tego zostali wartościowymi członkami zespołu. 

Ile jest odcinków serialu animowanego Pokemon?

Serial animowany Pokemon doczekał się aż 26 różnych serii. Liczba odcinków różni się w zależności od lokalizacji, w Japonii wyemitowano aż 1247 odcinków! W Języku Polskim jedynie 1045 epizodów. Lista wszystkich dwudziestu sześciu serii serialu animowanego:

 1. Indigo League
 2. Adventures in the Orange Islands
 3. The Johto Journeys
 4. Johto League Champions
 5. Master Quest
 6. Advanced
 7. Advanced Challenge
 8. Advanced Battle
 9. Battle Frontier
 10. Diamond and Pearl
 11. Diamond and Pearl: Battle Dimension
 12. Diamond and Pearl: Galactic Battles
 13. Diamond and Pearl: Sinnoh League Victors
 14. Black & White
 15. Black & White: Rival Destinies
 16. Black & White: Adventures in Unova and Beyond
 17. XY
 18. XY: Kalos Quest
 19. XYZ
 20. Sun & Moon
 21. Sun & Moon: Ultra Adventures
 22. Sun & Moon: Ultra Legends
 23. Journeys
 24. Master Journeys
 25. Ultimate Journeys
 26. Horizons

Gdzie można oglądać serial anime Pokemon?

Serial animowany można oglądać na platformie Netflix. Są dostępne wszystkie serie z dubbingiem. Możemy również go znaleźć na serwisach takich jak cda.pl lecz odcinki są wrzucane przez innych użytkowników i nie mamy pewności czy nie będziemy mogli obejrzeć wszystkie odcinki oraz czy nie zostaną skasowane. Oraz poprzez aplikację PokemonTV dostępną w eShopie Nintendo. Wcześniej serię można było oglądać na HBO MAX, lecz obecnie nie już tam dostępna.

Anime Pokemon – Podsumowanie informacji o serialu

Seria Pokémon jest niezwykle popularny na całym świecie i odniósł wielki sukces wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród dorosłych fanów, którzy odkrywają w niej nostalgię dla gier i kart Pokémon oraz fascynujący świat tego fenomenu kulturowego. Jest Emitowany od roku 1997 w Japonii i 1999 w Polsce. Przez ten czas Ash przeżył wiele fascynujących przygód. Wygrał Ligę Pokemon i zakończył swoją przygodę, zostawiając miejsce nowemu protagoniście serialu.

Scroll to Top