Ach, Ten Andy!

Ach, ten Andy! (oryg. What’s with Andy?) to kanadyjski serial animowany stworzony przez Davida Andersona i Timothy’ego Caulfielda. Emitowany był także na stacji Jetix w niektórych krajach. Serial miał charakter komediowy i był przeznaczony głównie dla młodszej widowni.

Serial skupia się na przygodach Andy’ego Larkina, nieco zadziornego i żartobliwego nastolatka, który uwielbia psocić i robić żarty innym. Andy jest prawdziwym żartownisiem i zawsze ma w zanadrzu niekonwencjonalne pomysły na psikusy, co prowadzi go często do komplikacji.

ach ten andy

Fabuła serialu animowanego

Opowiadania w serialu zazwyczaj koncentrują się na tym, jak Andy planuje i realizuje swoje psikusy, nierzadko na swoich przyjaciołach, rodzeństwie, nauczycielach i innych mieszkańcach miasta. Mimo że jego zamiary nie zawsze są złe, to jednak wiele razy jego żarty kończą się w nieoczekiwany sposób.

Serial cechuje się humorem, komediowymi sytuacjami i zaskakującymi zwrotami akcji. Andy jest postacią pełną energii i kreatywności, co sprawia, że każdy odcinek to nowa przygoda i nowy psikus. Choć wiele z jego działań może wydawać się nieodpowiednich, głęboko wewnątrz Andy jest dobrym chłopcem, a jego przygody zazwyczaj kończą się morałem lub nauką.

Główni bohaterowie kreskówki

 1. Andy Larkin: To główny bohater serialu, nastoletni żartowniś i psikusiarz. Andy uwielbia wywoływać zamieszanie i robić dowcipy zarówno swoim przyjaciołom, jak i nauczycielom czy rodzeństwu. Jego niezwykła kreatywność i pomysłowość sprawiają, że zawsze ma w zanadrzu nowe żarty, co niekiedy prowadzi go do komplikacji. Mimo swoich psikusów, w głębi serca jest dobrym chłopcem i stara się naprawiać sytuacje, które wywołał.

 2. Danny Pickett: Danny to najlepszy przyjaciel Andy’ego. Jest trochę bardziej ostrożny i spokojniejszy niż Andy, ale często zostaje wciągnięty w jego szalone pomysły. Pomaga Andy’emu w realizowaniu psikusów, choć czasem z pewnym oporem. Ma charakterystyczne, okrągłe okulary.

 3. Lori Mackney: Lori to siostra Andy’ego, która ma 16 lat. Często pada ofiarą jego psikusów, ale z czasem zyskuje reputację bardziej wymagającej i inteligentnej od niego. Mimo że często się sprzeczają, zdarzają się również chwile, kiedy wspólnie pracują nad rozwiązaniem problemów.

 4. Sharon Spitz: Choć Sharon nie jest główną postacią tego serialu, występuje w nim jako postać drugoplanowa. Sharon jest popularną dziewczyną w szkole, a jej relacja z Andym rozwija się w miarę serii. Sharon była wcześniej główną postacią w innym serialem animowanym, „Braces”, który inspirował „Ach, ten Andy!”.

 5. Pan Hutch: Pan Hutch jest nauczycielem w szkole, do której chodzi Andy. Jego klasa jest często celem psikusów Andy’ego. Pan Hutch jest nieświadomym celem wielu żartów i dowcipów, a jego reakcje na różne sytuacje dodają komediowego smaczku serialowi.

 6. Lou: Lou to pies rodziny Larkinów. Andy czasem wykorzystuje go do realizacji swoich psikusów, co prowadzi do humorystycznych sytuacji.

 7. Terrence: Terrence to kolejny z głównych wrogów Andy’ego. Jest to irytujący i zarozumiały chłopiec, który często staje na drodze Andy’ego i próbuje go zdemaskować.

Spis odcinków kreskówki Ach, Ten Andy!

Serial animowany Ach, ten Andy! składa się z trzech sezonów, każdy zawiera 26 odcinków, czyli łącznie powstało ich aż 78.

SEZON 1

 1. Sztuka wypychania
 2. Mordoklejki
 3. Bomba z forsą
 4. Rymowanka
 5. Walka na jedzenie
 6. Krótki kurs pokazywania majtek / Zabawa w umarlaka
 7. Przedstawienie
 8. Tajna broń / Wysokie ciśnienie
 9. Bardzo zły pomysł / Karaluchy
 10. Kosmici z East Gackle
 11. Wybory
 12. Wycieczka / Śnieg
 13. Najlepsi wrogowie
 14. Maskotka
 15. Yeti / Dziadek
 16. Wakacje z krasnalami
 17. Tajne Królewskie Stowarzyszenie Zombie
 18. Świąteczny chaos
 19. Czysty horror
 20. Odpowiedzi
 21. Przekręt
 22. Taniec pingwina
 23. Dowcipy na tony
 24. Niezamaskowani Maruderzy
 25. Bez wyjścia
 26. Bożyszcze nastolatek

SEZON 2

 1. Ach, ten Jean-Thomas!
 2. Anonimowy astrolog
 3. Miłość w czasach grozy
 4. Problem wagi ciężkiej
 5. Papierowy incydent
 6. Jabłka i żarty
 7. Gra w golfa
 8. Dzień sportu i kawałów
 9. Psychologiczne gierki
 10. Siostrzyczka Jen
 11. Żółty śnieg
 12. Andyzaurus rex
 13. Melasa
 14. Dobrana para
 15. Światła, kamera, ojej!
 16. Nowy numerant
 17. Niebezpieczny sport
 18. Wojna restauracji
 19. Końskie wybryki
 20. Życie to loteria
 21. Wielkie nic
 22. Rozrywkowe życie Spanka
 23. Kochany tatuś
 24. Impreza u Jervisa
 25. Wszyscy gotowi
 26. Pan East Gackle jedzie do Moosehoof

SEZON 3

 1. Romantyczny dowcipniś
 2. Sama słodycz i numery
 3. Więzi rodzinne
 4. Nie zabijajcie posłańca
 5. Straszna Teri
 6. Feralna rocznica
 7. Zabić Karibu
 8. Numer wisi w powietrzu
 9. W drobny mak
 10. Romantyczny numerant
 11. Numerazzi
 12. Farma miłości
 13. Wymiana uczniowska
 14. Tatuś!
 15. Skandal!
 16. Chłopiec, który wołał Hau
 17. Duchowy numer
 18. Numery chodzą parami
 19. Przyczajony w piwnicy
 20. Numerowy patrol
 21. Numeranckie wakacje
 22. Dar numeranctwa
 23. Numeromania
 24. Numer, którego nie było
 25. Mistrzowska mama
 26. Śmierdzący numerek

Gdzie można obejrzeć serial Ach, ten Andy?

Nie jest on obecnie emitowany w żadnej stacji telewizyjnej. Niektóre odcinki serialu dostępne są na serwisach takich jak Youtube, CDA czy Vider.

Scroll to Top