albion gry karate 2 płyta cd rom gry demo

ALBION GRY KARATE 2 PŁYTA CD-ROM

Firma Albion została utworzona w 1994 roku. Od początku działalności zajmuje
się produkcja i dystrybucja płyt CD-ROM, stanowiących współczesny i w pełni
multimedialny nośnik informacji. Pierwszym produktem wydanym przez firmę była
płyta SUPERMEDIA. W miarę rozwoju nawiązali współprace z wieloma firmami
o podobnym profilu z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech i USA. W swojej
bogatej ofercie handlowej, obejmującej kilkaset tytułów, posiadali programy
dla dzieci, programy edukacyjne, encyklopedie (przyroda, technika, atlasy,
słowniki), gry, programy z dziedziny literatury, biznesu itp.

gry karate 2 albion

SPIS GIER I OPISY Z PŁYTY

DARK RIFT – Wspaniała gra, w której połączono mroczną bijatykę karate ze strzelaniną, w której używa się każdego rodzaju śmiercionośnej broni tylko po to aby wykończyć naszego przeciwnika. Takie też jest twoje zadanie. Jeśli na chwilę się zagapisz pozostanie po tobie tylko wspomnienie. Gra posiada wspaniałą grafikę.
FX-FIGHTER TURBO – Gra dla osób zafascynowanych walkami wręcz. Autorzy gry w zabawny i bezkrwawy sposób zrealizowali tu walki karate. W grze nie ma żadnych kantów, ani magicznych sztuczek, tu wygrywa najlepszy. Atutem gry jest brak krwi, więc możemy pozwolić pograć w FX-FIGHTER TURBO najmłodszym.
GLADIATOR – Gra ta przenosi nas w czasy kiedy na świecie było jeszcze niewolnictwo i istniały walki gladiatorów. Jako obywatel Rzymu masz trochę gotówki (talarów) więc możesz postarać się o własny oddział gladiatorów, którzy będą dla ciebie walczyć i dla ciebie zdobędą sławę i chwałę. Życzę samych zwycięstw!
HARVESTER – Gra ta łączy w sobie elementy gry przygodowej z normalną bijatykę. Aby do końca wykonać swoją misję musisz doskonale opanować techniki walk wschodnich. Twoje uderzenie musi być odpowiednio silne i zawsze celne. Jeżeli tak nie będzie to nawet nie masz co marzyć o pokonaniu kilku pierwszych przeciwników nie mówiąc już o ukończeniu gry.
KARATE JOE – Bardzo ładna gra karate z ciekawą grafiką i efektami animacyjnymi. Nasz główny bohater- Joe musi pokonać jak największą liczbę wrogów, którzy staną mu na drodze. Na początku będzie to łatwe, gdyż pierwsi przeciwnicy nie będą stawiali dużego oporu. Walka z prawdziwymi mistrzami może dopiero pokazać jakimi dysponujesz umiejętnościami.
KUNG FU KIM – Program, w którym przejdziesz bardzo dokładny trening kung fu. Znajdując się na wysokich drewnianych słupach (uważaj aby nie spaść) będziesz bronił się przed kulami i świetlistymi ogniami, które będą lecieć w twoją stronę. Jeśli będziesz sprawny i spostrzegawczy to na pewno zasłużysz na pochwałę mistrzów.
MORTAL KOMBAT 3 – NAJWIĘKSZY PRZEBÓJ ROKU!!! Oszałamiająca gra zręcznościowa z fantastyczną grafiką, efektami specjalnymi, dźwiękowymi i super muzyką „techno”. Mnóstwo wojowników do wyboru, ekstra ciosy, specjalne i ukryte możliwości zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie przez długi czas. Zamiast bić się na ulicy, pokonaj komputer lub kolegę w MK3. Pełen wachlarz sterowania: od klawiatury do joysticka.
NINJA TUCK – Gra ta przenosi cię w czasy walk japońskich i dalekowschodnich mafii. Tym razem zostałeś wynajęty aby zabic jednego z szefów tajemniczej bandy Yakuzoo, która zagraża twojej rodzinie. Czeka cię bardzo trudna droga, stoczysz wiele walk z których nie koniecznie ujdziesz z życiem. Powodzenia!
NINJA RABBIT RETURNS – Wysokiej jakości gra karate (akcji) ze wspaniałą grafiką i kolorowymi animacjami. Akcja toczy się na wyspach Japońskich bo przecież tam jest kolebka ninjitsu. Jeśli masz szybki refleks i nie boisz się śmierci to ta gra przeznaczona jest właśnie dla ciebie. Strzeż się latających kul i śmiercionośnych gwiazd.
PERFECT WEAPON – Doskonała gra dla wszystkich tych, którzy uważają, że na świecie liczy się tylko prawo silniejszego. W tej grze będą się mogli wykazać w pełni. Przyda się szybki refleks i zwierzęca zwinność, która pomoże pokonać każdego napotkanego na naszej drodze przeciwnika. Gra „przyciąga” wspaniałymi efektami dźwiękowymi i graficznymi.
PRIMAL RAGE – Wspaniałe walki dinozaurów, możliwość wyboru bohatera. Każdy z nich dysponuje własnymi ciosami karate. Grafika podobna do Mortal Kombat. Sterowanie za pomocą strzałek, uderzenia klawiszami: HOME, END, PAGEUP i PAGEDOWN.
RISE2: RESURRECTION – W tej grze możesz wziąć udział jako robot-gladiator. Twoim przeznaczeniem jest walka na arenie z przeciwnikami o stalowych korpusach. Twoi przeciwnicy odznaczają się niezwykłą precyzją zadawania ciosów, doskonałym refleksem i brakiem litości. Jeśli chcesz podjąć walkę i wygrać przygotuj się starannie, zacznij od zdefiniowania swoich klawiszy. Jeśli nie chcesz walczyć z bezdusznymi maszynami, może postać robota przybierze jeden z Twoich przyjaciół?
SANGO FIGHTER – Wojownik z czasów Cesarstwa Chińskiego pozwoli Ci przenieść się w rzeczywistość samurajów. Twoje zręczne ręce pozwolą mu pokonać złe wojska i odzyskać utracone prawa. W wielu walkach z wojownikami będziesz mógł wykazać się swoimi umiejętnościami walki wręcz.
SUPER STREET FIGHTER II TURBO – Nowa wersja znanej z automatów do gry. Do wyboru masz kilku przeciwników, z którymi stoczysz bój na śmierć i życie. Musisz opanować w dobrym stopniu sterowanie klawiaturą gdyż tylko to może ci zapewnić zwycięstwo nad wrogiem. Gra posiada wspaniałą oprawę muzyczną połączoną z realistycznymi efektami dźwiękowymi.
SHADOW WARRIOR – Wspaniała gra, w której będziesz mógł wykazać się na prawdę szybkim refleksem i doskonałą zręcznością. Jesteś wojownikiem, dla którego nie są obce wschodnie sztuki walki (w szczególności upodobałeś sobie ninja). Poruszasz się po bardzo niebezpiecznym terenie, na którym każdy napotkany nieznajomy może być twoim wrogiem.
TC ROBOT BOUT – Bardzo prosta gra pod Windows, w której musisz pokonać swojego przeciwnika. Nie ważne, jak to zrobisz, liczy się tylko cel. A to, że oboje jesteście stalowymi robotami wielkimi na 5 metrów, świadczy, że walka będzie trwała długo. Każdy krok jest dozwolony, tutaj nie ma litości.
TERROR – Czeka na ciebie ekscytujący pojedynek. Od jego wyniku zależy bardzo wiele w tym los wielu uwięzionych zakładników. Będziesz musiał pokonać w pojedynku kilku doskonałych karateków- terrorystów. Czeka cię ciężkie zadanie, musisz się dobrze do niego przygotować, od tego wszystko zależy los zakładników.
TIME WARRIORS – POLSKA WERSJA – Jedna z nowszych gier, w których liczy się tylko ten, który pokona swojego przeciwnika. Dozwolone są wszelkie metody, nawet ciosy poniżej pasa. Jeśli ci się uda pokonaj przeciwnika od razu na miecze. Gra ma bardzo ciekawie rozwiązane efekty wizyjne (gracz jest widziany z kilku kamer rozrzuconych w różnych miejscach sali).
THEATRE OF PAIN – Bardzo ciekawa bijatyka w nowoczesnej scenerii ( bitwy odbywają się w wielkiej kosmicznej bazie). Możesz sobie wybrać zawodnika, który będzie cię reprezentował na arenie. Każdy ma jakieś wybitne umiejętności, które stawiają go nad innymi zawodnikami. Na początku wybierz karła z siekierą, on szybko rozprawia się z konkurentem.
VIRTUA FIGHTER 2 – Coś dla wytrawnych karateków. Tak dobrej gry walki chyba jeszcze nie było. Świetnie dopracowana „telewizyjna” grafika, perfekcyjne płynne ruchy walczących i do tego jeszcze te odgłosy uderzeń i wredne docinki po przegraniu walki. Nic tylko włączyć i połamać sobie palce i nadgarstki. W demie dostępne tylko dwie postacie.
WARRIORS – Walka na trójwymiarowej arenie zawieszonej w przestrzeni. Wspaniała grafika i dźwięk. Ta gra dostarczy Ci prawdziwych mocnych wrażeń, jeszcze nigdy nie widziałeś tak realistycznej gry walki. Gra w trzech wymiarach daje bowiem zupełnie nowe możliwości. Przekonaj się o tym.
XENOPHAGE – ALIEN BLOODSPORT – Gra, której zarówno digitalizowane efekty dźwiękowe jak i muzyczne mogą się spodobać a grafika w trybie 640*480 pikseli zapewnia wysoki komfort grania. Twoim zadaniem jest tu zniszczenie wrogiego oddziału mutantów, który uzbrojony jest aż po zęby. Czeka cię trudne zadanie, realizacja jego nie jest jednak niemożliwa.
XMAN: CHILDREN OF THE ATOM – Doskonała gra karate, w której możemy wcielić się w postać jednego z pięciu mistrzów wszech walk dalekiego wschodu (o dziwo znajduje się między nimi waleczna kobieta, która musi być z pewnością Amazonką). Scenerią walk jest dzika i pełna niebezpieczeństw dżungla, z której wyjdzie tylko jeden zwycięzca.
ZYCLUNT (BLADE WARRIOR) – Bardzo ciekawa bijatyka, w której o twoim przetrwaniu zadecyduje spryt i umiejętności. Jeśli nie masz szybkiego refleksu i nie jesteś zwinny jak kot to nie masz co włączać tej gry. Szybkie ciosy i umiejętność ich odparowania to tutaj podstawa. Zdolności w posługiwaniu pałką też mogą się przydać.

PROGRAMY MULTIMEDIALNE PRODUKOWANE PRZEZ ALBION:

GRECJA – PRZEWODNIK MULTIMEDIALNY
To połączenie albumu zdjęciowego z klasycznym przewodnikiem i informatorem. Jest zbiorem aktualnych i ciekawych informacji o tym niezwykle malowniczo położonym, pełnym przepięknych zakątków państwie Półwyspu Bałkańskiego. Doskonałej jakości zdjęcia prezentują najciekawsze miejsca Grecji, zabytki Aten i Myken oraz zróżnicowane krajobrazowo regiony Peloponezu i Krety. Uzupełnieniem zdjęć są opisy najciekawszych miejsc oraz praktyczne porady dla turystów. Dla tych, którzy nie wybierają się za granicę, jest to niepowtarzalna okazja do poznania ciekawych zakątków świata bez ruszania się z domu. Dostępne informacje można wybrać spośród piętnastu następujących kategorii: miejsca turystyczne, najważniejsze miasta, informacje ogólne, informacje praktyczne, komunikacja, krajobraz, historia, sztuka, gastronomia, rozrywka, noclegi, znane osobistości, najważniejsze słowa, zdania, przykładowe ceny i klimat. Rozkład tekstów jest przejrzysty, hypertekstowa forma przewodnika pozwala na szybkie odnalezienie poszukiwanego tematu.

CENA PROGRAMU: 59,- zł.

HISZPANIA – PRZEWODNIK MULTIMEDIALNY

Program multimedialny „Hiszpania” stanowi połączenie albumu zdjęciowego z klasycznym przewodnikiem i informatorem. Doskonałej jakości zdjęcia prezentują najciekawsze miejsca Hiszpanii, zabytki Madrytu i Barcelony oraz perły architektury światowej autorstwa Antonio Gaudiego. Uzupełnieniem zdjęć są zwarte opisy dostarczające wielu ciekawych informacji i praktycznych porad. Dostępne informacje można wybrać spośród piętnastu następujących kategorii: miejsca turystyczne, najważniejsze miasta, informacje ogólne, informacje praktyczne, komunikacja, krajobraz, historia, sztuka, gastronomia, rozrywka, noclegi, znane osobistości, najważniejsze słowa, zdania, przykładowe ceny i klimat. Rozkład tekstów jest przejrzysty hypertekstowa forma przewodnika

pozwala na szybkie odnalezienie poszukiwanego fragmentu.

CENA PROGRAMU: 59,- zł.

MAGICZNE PUZZLE

Jest to wspaniała pozycja dla wszystkich fanów układanek. Program oferuje bardzo bogaty zbiór puzzli dla dzieci i dorosłych, o najróżniejszej tematyce i różnym stopniu skomplikowania. Każdy obrazek można układać w dowolnym z siedmiu systemów puzzli:

  1. Scramble – polegają na przesuwaniu elementów w wolne miejsce. Gracz przed rozpoczęciem gry może ustalić stopień wymieszania elementów układanki. Poszczególne elementy można wstawić wyłącznie w miejsce do którego pasują.
  1. Time Puzzle – tutaj elementy pojawiają się wg określonej kolejności. W okienku  „Czas” można określić ograniczenie czasowe, na wstawienie w odpowiednie miejsce układanki aktualnego elementu. Elementy układanki, podobnie jak we wcześniejszym systemie, można wstawiać tylko w miejsce do którego pasują. 
  1. Puzzle – gracz widzi kilka losowo wybranych elementów, które musi umieścić w odpowiednim miejscu układanki.
  1. Classic Puzzle – w tej wersji należy ułożyć obrazek z rozsypanki puzzli widocznej na ekranie. Elementy mogą być przenoszone do dowolnego miejsca na stronie. Pasujące do siebie elementy są automatycznie łączone.
  1. Dropping Puzzle – spadające elementy układanki można wstawić wyłącznie we właściwe miejsce. Elementy spadają w losowej kolejności. Przed rozpoczęciem gry w okienku „Czas” użytkownik może określić szybkość spadania elementów.
  1. Replacement Scramble – polegają na umieszczaniu elementów układanki we właściwym miejscu przez klikanie na element i przeciąganie we właściwe miejsce.
  1. Hidden Scramble – to utrudnienie wersji poprzedniej gdyż gracz widzi jedynie elementy znajdujące się w prawidłowych miejscach. Pozostałe są odwrócone. 

We wszystkich rodzajach puzzli, przed rozpoczęciem gry można ustalić wielkość elementów rozsypanki, czyli czy będzie składała się z większej ilości mniejszych elementów, czy z mniejszej ilości większych elementów. Tym samym ustala się stopień skomplikowania układanki. Korzystanie z programu uprzyjemnia towarzysząca grze muzyka i efekty dźwiękowe.

MINIMALNE WYMAGANIA: Windows 3.1 lub nowszy, procesor  486SX, 8 MB RAM,

CD-ROM x2, karta graficzna zgodna z Windows (zalecana rozdzielczość 640×480,

HighColor/TrueColor), karta dźwiękowa zgodna z Windows (16 bits).

CENA PROGRAMU: 59,- zł.


MATEMATYCZNE PRZYGODY

Jest to multimedialny program przeznaczony dla dzieci. Zapoznaje on z matematyką w szerokim zakresie. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Przygotowany został w wersji łatwiejszej dla dzieci młodszych i trudniejszej dla dzieci starszych oraz w wersjach: zabawowej i konkursowej. Ćwiczenia i zadania umieszczone w programie mają formę rysunkowych zabaw, zagadek, rebusów i łamigłówek. Dobrane zostały pod kątem nauczania matematyki w klasach młodszych szkoły podstawowej i mogą stanowić ciekawe, alternatywne źródło utrwalania i sprawdzania wiadomości. Program może być wykorzystywany zarówno w szkole jak i w domu. Nie wymaga nadzorowania ze strony osoby dorosłej. Obejmuje miedzy innymi takie zagadnienia z zakresu nauczania matematyki jak: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, ciągi liczbowe, kolejność wykonywania zadań, zadania tekstowe. Program „Matematyczne Przygody” umożliwia dziecku korzystanie z pomocy i podpowiedzi oraz daje mu możliwość swobodnego  wyboru formy zabawy. Różnorodność zabaw w połączeniu z ciekawym udźwiękowieniem i zabawnymi efektami animacyjnymi przyciągają uwagę dziecka zapobiegając skutecznie znudzeniu u Małego Odbiorcy. Kolorowa grafika, wiele zabawnych animacji oraz obrazkowe przedstawienie matematycznych działań skutecznie oddziałują na percepcję, ułatwiają kojarzenie i przyspieszają naukę. Bohaterami programu są sympatyczne, animowane zwierzątka, które zapraszają do zabawy i nauki. Zalety programu: nauka dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, ćwiczenia w formie zabaw, zagadek, rebusów i łamigłówek rozwijające wyobraźnię i spostrzegawczość dziecka, dwa poziomy trudności, słowne opisy ćwiczeń oraz kolorowa grafika i mnóstwo zabawnych animacji zabawne dźwięki, muzyka w tle.

CENA PROGRAMU: 69,- zł.


MIĘDZY NAMI LITERKAMI

Jest to multimedialny zestaw ćwiczeń ortograficzno-gramatycznych, które wspomagają jednocześnie naukę czytania i pisania. W programie wykorzystuje się wyrazy o różnym stopniu trudności. Na płycie zawarto zadania ortograficzne, które dziecko powinno opanować w młodszych klasach szkoły podstawowej. Należą do nich sprawiające wiele kłopotów: wyrazy z „ch” i „h”, „rz” i „ż”, „ó” i „u”, „ę” i „ą”, wyrazy zawierające zmiękczenia, wyrazy, których głoski w mowie ulegają ubezdźwięcznieniu. Wszystkie ćwiczenia mają na celu poznanie, ćwiczenie i utrwalenie materiału ortograficznego i gramatycznego, z jakim nauczyciel zapoznaje dziecko podczas wielu godzin lekcji języka polskiego. Są to ćwiczenia umożliwiające dziecku osiągnięcie umiejętności samodzielnego i poprawnego pisania, przy okazji zachęcając je do samodzielnej kontroli. Program może być wykorzystywany zarówno w szkole, jak i w domu. Nie wymaga nadzorowania ze strony osoby dorosłej. Różnorodność zabaw w połączeniu z ciekawym udźwiękowieniem i zabawnymi efektami animacyjnymi sprawia, że zadania nie nużą Małego Odbiorcy. Do wspaniałej zabawy, połączonej z poznawaniem i przyswajaniem obowiązującego materiału, zapraszają w programie sympatyczne zwierzątka. Zalety programu: nauka pisania, czytania oraz ortografii, ćwiczenia w formie zabaw, zagadek, rebusów i łamigłówek rozwijające wyobraźnię i spostrzegawczość dziecka, słowne opisy ćwiczeń, kolorowa grafika oraz wiele zabawnych animacji zabawne dźwięki i muzyka w tle.

CENA PROGRAMU: 69,- zł.


MULTIMEDIALNY KATALOG PŁYT CD-ROM

Program zawiera kilka tysięcy opisów płyt CD-ROM z całego świata. Odpowiednia pozycja dla osób, które nie lubią kupować w „ciemno”. Podział opisów płyt na kategorie m.in. gry, edukacja, encyklopedie, grafika, dźwięk, shareware i inne. Program wyposażono w zaawansowaną opcję wyszukiwania płyt według tytułu lub producenta. Wśród produktów wyróżniono kategorię „płyty polskie”, która zawiera wykaz programów polskojęzycznych. W każdej chwili istnieje możliwość wydrukowania opisu wybranej płyty. Ciekawym rozwiązaniem do przeglądania opisów jest tzw. „slideshow”, czyli opcja automatycznej zmiany opisów. Program oferuje wspomaganie akcji dźwiękiem i muzykę w tle. Dodatkowo istnieje możliwość aktualizacji opisów. Program dysponuje wyjątkowo prostym i przejrzystym systemem menu. Na płycie umieszczono również ciekawy program p.t. „Co to są multimedia?” objaśniający na przykładach podstawowe pojęcia i zjawiska. WYMAGANIA: procesor 386 lub lepszy, min. 4 MB, zalecane 12 MB, karta graficzna VGA lub SVGA, 256 kolorów, CD-ROM x2, zalecany x4, mysz, opcjonalnie karta dźwiękowa zgodna z Windows.

CENA PROGRAMU: 35,- zł.

NAJPIĘKNIEJSZE MIASTA ŚWIATA – PARYŻ, LONDYN, NOWY JORK

To multimedialny album trzech wielkich metropolii świata. Doskonałej jakości zdjęcia prezentują najciekawsze miejsca trzech odmiennych w charakterze miast, ich zabytki i architekturę. Uzupełnieniem zdjęć są opisy dostarczające wielu informacji na temat najciekawszych miejsc, oraz praktycznych porad dla turystów. Dostępne informacje można wybrać spośród kategorii: miasto i okolice, historia miasta, architektura, muzea i galerie, rozrywka, gastronomia, informacje ogólne i demograficzne. Zalety programu: ponad 150 doskonałej jakości zdjęć opisy ciekawych miejsc praktyczne porady dla turystów tryb slide show, umożliwiający oglądanie samych zdjęć informacje pogrupowane w ośmiu kategoriach tematycznych muzyka w tle trójwymiarowa grafika.

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE: system operacyjny Microsoft(r) Windows(r) 3.1 lub nowszy, komputer zgodny z IBM PC, procesor 486SX, 8 MB RAM, CD-ROM x2,karta graficzna zgodna z Windows(r) (640×480, HighColor/TrueColor), karta muzyczna zgodna z Windows(r) (16 bit).

CENA PROGRAMU: 69,- zł.


POKOLORUJ ŚWIAT

Jest to całkiem nowy program, z którym dzieci będą mogły miło i pożytecznie spędzać czas. Zawiera 100 ilustracji do kolorowania o różnorodnej tematyce i stopniu skomplikowania. Każdy rysunek można obejrzeć w dwóch wersjach: czarno-białej, którą dziecko może dowolnie pomalować i już gotowej – kolorowej. Łatwy i szybki wybór poszczególnych ilustracji zapewnia umieszczona na płytce przeglądarka rysunków czarno-białych i kolorowych. Każdą kolorowankę można przegrać do pliku i wydrukować. Dziecko bawiąc się kolorami, może jednocześnie nauczyć się ich nazw i związanych z nimi podstawowych pojęć z nimi związanych np.: co to są kolory ciepłe, zimne, podstawowe, pochodne itp. Każde wyjaśnienie poparte jest przykładem. Program zawiera również quiz z pytaniami, test na rozpoznawanie kolorów, odgadywanie, który kolor jest dominujący. Dodatkowym atutem programu jest: kolorowe ciekawe menu oraz przyjazny interfejs. Cały program jest udźwiękowiony, a pytania czytane są przez lektora.

MINIMALNE WYMAGANIA: Windows 3.1 lub nowszy, procesor  486SX, 8 MB RAM, CD-ROM x2, karta graficzna zgodna z Windows (zalecana rozdzielczość 640×480, HighColor/TrueColor), karta dźwiękowa zgodna z Windows (16 bits).

CENA PROGRAMU: 59,- zł.


SMOK WAWELSKI

Piękna polska legenda tym razem została przedstawiona w formie multimedialnej książeczki, z muzyką, kolorowymi ilustracjami i czytanym przez lektora tekstem. Program posiada również walory edukacyjne – umiejętnie połączone różnorodne formy nauki i zabawy. Dzięki temu stanowi znakomite wprowadzenie w naukę czytania i pisania oraz rozwiązywania różnorodnych problemów. Układanki literowe uczą literowania, rozpoznawania literek, są wprowadzeniem do ortografii. Dziecko może usłyszeć wymowę dowolnie podkreślonego słowa. Wszystkie trudniejsze wyrazy wytłumaczono w słowniczku. Podane objaśnienia można przeczytać lub wysłuchać. Klikając na różne przedmioty można je ożywić i obejrzeć dodatkowe historyjki. Po wysłuchaniu całej opowieści można przejść do quizu. Znajdują się tam różne pytania i zagadki związane z bajką. Dziecko ćwiczy w ten sposób pamięć, umiejętność kojarzenia faktów, po ich poprawnym rozwiązaniu może wydrukować kolorowy dyplom z własnym imieniem i nazwiskiem. Do każdej ze stron bajki dołączono zabawne kolorowanki i puzzle. Niewątpliwymi walorami tego programu są również kolorowa grafika, animacje, muzyka i efekty dźwiękowe.

CENA PROGRAMU: 69,- zł.


ŚPIĄCA KRÓLEWNA

Jest to bajka dla młodszych dzieci. Ta elektroniczna książeczka zawiera kilkadziesiąt kolorowych ilustracji o ciekawej, dopracowanej w szczegółach grafice, z animacjami postaci i przedmiotów. Obok każdej ilustracji wyświetlany jest tekst bajki, czytany przez lektora, którego głos znany jest słuchaczom radia ESKA. Miła muzyka i efekty dźwiękowe uprzyjemniają dzieciom korzystanie z programu. Przewodnikiem po książeczce jest animowana Wróżka, która opowiada o książce, wyjaśnia poszczególne jej funkcje i podpowiada jak z nich skorzystać. Bajkę można oglądać w dwóch trybach:

  1. słuchacza – w tym trybie dziecko może słuchać tekstu czytanego przez lektora  i obserwować pisownię podświetlanych w trakcie czytania słów;
  1. interaktywnym – w tym trybie dziecko ma dostęp do wszystkich funkcji jakie oferuje bajka. Może przejść do kolorowanki, poukładać puzzle związane z treścią bajki lub pobawić się w układanie wyrazów. Słowa, których dziecko nie rozumie, wyjaśni Słowniczek Trudnych Wyrazów. Poza tym program oferuje zgadywanki, historyjki obrazkowe i quizy. Po ich prawidłowym rozwiązaniu dziecko otrzyma dyplom, który będzie można wydrukować.

MINIMALNE WYMAGANIA: Windows 3.1 lub nowszy, procesor  486SX, 8 MB RAM,

CD-ROM x2, karta graficzna zgodna z Windows (zalecana rozdzielczość 640×480,

HighColor/TrueColor), karta dźwiękowa zgodna z Windows (16 bits).

CENA PROGRAMU: 69,- zł.


TATRY – GÓRY POLSKIE

Jest to multimedialny przewodnik opisujący jeden z piękniejszych i najczęściej odwiedzanych zakątków Polski – Tatry. Jest zbiorem aktualnych i ciekawych informacji o tych malowniczych i pełnych turystycznych atrakcji górach. Doskonałej jakości zdjęcia prezentują najciekawsze miejsca Tatr, piękno tatrzańskich krajobrazów oraz folklor regionu. Nowością jest zaprojektowany dla potrzeb programu trójwymiarowy model Tatr. Umożliwia on odbycie wirtualnej podróży w te góry – dotarcie do opisanych w przewodniku dolin, szczytów, szlaków i innych ciekawych miejsc. Uzupełnieniem zdjęć i filmów są dokładne, czytane przez lektora, opisy dostarczające wielu informacji ogólnych i praktycznych dotyczących pobytu w Tatrach. Zadowolą one miłośników ciekawostek geograficznych i stanowić będą zbiór porad dla zapalonych turystów. Teksty opracowane są w sposób, który łączy niezbędną ilość informacji z lekkim i łatwym w odbiorze stylem językowym. Trójwymiarowe, proste w obsłudze menu, umożliwia łatwe poruszanie się po programie. Dostępne informacje można wybrać spośród kilku kategorii tematycznych, a alfabetyczny spis haseł ułatwia ich odnalezienie. Dla tych, którzy nie wybierają się w Tatry, jest to niepowtarzalna okazja do poznania tych wspaniałych gór bez ruszania się z domu. Zalety programu: trójwymiarowy model Tatr, doskonałej jakości zdjęcia i filmy, dokładne opisy szlaków turystycznych, czytelne menu z trójwymiarową grafiką, praktyczne porady dla turystów.


WŁOCHY – PRZEWODNIK MULTIMEDIALNY

Program multimedialny „Włochy” stanowi zbiór aktualnych i ciekawych informacji o tym niezwykle malowniczo położonym, pełnym przepięknych zakątków państwie Półwyspu Apenińskiego. Doskonałej jakości zdjęcia prezentują najciekawsze miejsca Włoch, zabytki Rzymu i Florencji oraz kanały zbudowanej na błotnistych brzegach Wenecji. Uzupełnieniem zdjęć są zwarte opisy dostarczające wielu informacji ogólnych i praktycznych dotyczących pobytu we Włoszech. Dostępne informacje można wybrać spośród piętnastu następujących kategorii: miejsca turystyczne, najważniejsze miasta, informacje ogólne, informacje praktyczne, komunikacja, krajobraz, historia, sztuka, gastronomia, rozrywka, noclegi, znane osobistości, najważniejsze słowa, zdania, przykładowe ceny i klimat. Rozkład tekstów jest przejrzysty hypertekstowa forma przewodnika pozwala na szybkie odnalezienie poszukiwanego fragmentu.

CENA PROGRAMU: 59,- zł.


ZWIERZĘTA ŚWIATA – SSAKI

 

To elektroniczny album ssaków, w którym zgromadzono kilkaset zdjęć zwierząt z ciekawostkami dotyczącymi ich życia, zachowań. Pewnym novum jest przedstawienie tego samego materiału w dwóch wersjach. Dzieci ten sam materiał mają przedstawiony w formie bardziej kolorowej, zabawnej, tak by program ich nie nudził i nie był niezrozumiały. W wersji dla dorosłych większy nacisk położono na stronę merytoryczną programu. Atrakcyjne uzupełnienie stanowią filmy z Wrocławskiego ZOO. Cały program jest udźwiękowiony.

MINIMALNE WYMAGANIA: Windows 3.1 lub nowszy, procesor  486SX, 8 MB RAM, CD-ROM x2, karta graficzna zgodna z Windows (zalecana rozdzielczość 640×480, HighColor/TrueColor), karta dźwiękowa zgodna z Windows (16 bits).

CENA PROGRAMU: 69,- zł.

 

INNE PŁYTY PRODUKOWANE PRZEZ ALBION:


ASTRONOMIA I ASTROLOGIA

Płyta przeznaczona dla osób interesujących się astronomią i astrologią. Znaleźć tu można wiele programów astronomicznych odkrywających tajemnice wszechświata, atlasy układu słonecznego z kolorowymi fotografiami i animowanymi mapkami, lekcje astronomii, planetarium zawierające dane na temat 30000  gwiazd, konstelacji i planet; mapy nieba, gwiazdozbiory, animacje ruchu planet, symulatory oraz horoskopy, wróżenie z kart , chiromancję i przepowiednie. Programy przygotowano w wersjach shareware, freeware i playable demo. System menu i opisy w j. polskim.


BITWY POWIETRZNE

Płyta zawiera zestaw doskonałych gier, dzięki którym zostaniesz pilotem myśliwca, helikoptera bojowego lub międzygwiezdnego krążownika. W twoich rękach będzie wynik Bitwy o Anglię, czy operacji Pustynna Burza. Od Ciebie zależeć będzie czy ocalisz ziemię od najazdu przybyszów z obcych planet. Zimna krew, determinacja i najlepszy myśliwiec to rzeczy, które są Ci niezbędne. Gry przygotowano w wersjach shareware, freeware, public domain. Na płycie znajduje się program zarządzający z opisami gier w j.polskim. Wśród gier: INVADERS 95, A-10 CUBA, ADRENALIN 1.0, AIR WARIOR II, AIR FIGHT, AIRPOWER, BACK TO THE BAGDAD, BALLDOUR v1.00, BLAST ZONE! V.3.0., SKY BOMBERS, BUGZAPPER V.1.4, COMANCHE 3, CYBER RACE, DOMINION CINEMATIC, DRIFT, F 22 LIGHTING, FLIGHT COMMANDER 2, FIGHTER DUEL, FLIGHT ACTION, FLY THE GRAND CANYON, FUTURE DIMENSION, CHAMP GALAXIA, GLIDER TEST FLIGHT 4.0, INTRUDER, JETFIGHTER II 1.30, LIBERATOR, LAST OF THE FREE, MEGAMAZE, OVER THE REICH, PET-JET, THE PIONEER!, PROJECT X, RADIX, REBEL ASSAULT 2, ROCKET SCRAMBLER, SLIDE LINE, SPACE SEARCH, SPIN, STUNT ISLAND, SWIV 3D FOR DOS, TOM BOMBEM 2.1, SURFACE TENSION, TYRIAN, VECTOR – 5, VINDICATOR.

FLIPERY

Wybrane gry symulujące flipery znane z salonów gier komputerowych. Dzięki doskonałej grafice i efektom dźwiękowym gry-flipery w wersjach shareware i playable demo nie ustępują jakością ich mechanicznym odpowiednikom. Wszystkie gry posiadają opisy w języku polskim i uruchamiane są bezpośrednio z programu zarządzającego pod DOS i WINDOWS. Wśród gier m. in.:  DIABOLO, FULL TILT! DEMO, JULIETTA, PINBALL DELUXE, PINBALL DREAMS 1, PINBALL DREAMS 2, PINBALL FANTASIS, PINBALL ILLUSIONS, PINBALL WORLD, PROTEC 2, PSYCHO PINBALL, SILVER BALL, SPIDER PINBALL, THE WEB, TILT, WILLI`S PINBALL, 3D ULTRA PINBALL.

GALERIA DŹWIĘKÓW MID

Różnorodne gatunki muzyki w formie plików MID. Ponad 2400 plików podzielono na ok. 20 kategorii tematycznych, ułatwiających odnalezienie wybranej melodii. Wśród nich: muzyka rozrywkowa, elektroniczna, rock, jazz, kolędy, muzyka klasyczna, country i western, polskie utwory, muzyczne wariacje i inne. Zamieszczony na płycie program zarządzający umożliwia odtwarzanie plików, także według listy samodzielnie sporządzonej przez użytkownika oraz kopiowanie plików na dysk.


GALERIA DŹWIĘKÓW WAV

Różnorodne gatunki muzyki w formie plików WAV. Ponad 2400 plików podzielono na ok. 20 kategorii tematycznych, ułatwiających odnalezienie wybranego dźwięku. Wśród nich: odgłosy ludzi, zwierząt i inne, muzyka filmowa, klasyczna, rytmiczna, hałasy, wystrzały oraz odgłosy różnych urządzeń. Zamieszczony na płycie program zarządzający umożliwia odtwarzanie plików, także według listy samodzielnie sporządzonej przez użytkownika oraz kopiowanie plików na dysk.

GALERIA DŹWIĘKÓW MOD

Różnorodne gatunki muzyki w formie plików MOD. Około 2400 plików podzielono na kategorie tematyczne, ułatwiające odnalezienie wybranej melodii. Wśród nich: muzyka rozrywkowa, elektroniczna, rock, jazz, muzyka klasyczna, country i western, polskie utwory, muzyczne wariacje, egzotyczna, taneczna i inne. Na płycie zamieszczono kilka programów shareware umożliwiających odtwarzanie plików.


GALERIA KLIPARTÓW

Płyta zawiera wyselekcjonowane kliparty, przydatne zarówno w domu, jak i biurze, przy tworzeniu różnego rodzaju dokumentów: dowcipnych zaproszeń i listów, oryginalnych ulotek informacyjnych, poważnych ofert handlowych itp. Płyta zawiera również całkiem nowe polskie kliparty. Rewelacyjny system menu i opisy do każdego kliparta pozwalają na szybkie wyszukiwanie, edycję i kopiowanie wybranego kliparta. Na płycie: ponad 2500 różnych klipartów w formatach BMP, CDR, TIF, WMF; ponad 600 klipartów wektorowych CDR (Corel Draw 5.0); około 300 polskich klipartów nigdzie do tej pory nie publikowanych; podział na grupy tematyczne; opis każdego kliparta; funkcja zaawansowanego wyszukiwania; podgląd klipartów w skali 1:1 i w pomniejszeniu; edycja klipartów;

CENA PROGRAMU: 35,- zł.

GRY AKCJI

Płyta zawiera zestaw gier akcji. Znajdziesz tu mnóstwo strzelaniny, wybuchów, zasadzek, szybkich samochodów, myśliwców i nowoczesnej broni. Możesz wcielić się w dowódcę komandosów, pilota maszyn bojowych, super-robota lub też zostać ostatnim ninja. Twoim zadaniem jest pokonać wroga i wyjść cało z każdej opresji. Atutem są tu odwaga, szybki refleks, spryt i niepohamowana chęć zwycięstwa. Ciekawa grafika i efekty dźwiękowe dopełniają całości. Gry przygotowano w wersjach shareware i playable demo. System menu i opisy gier w języku polskim. Wśród gier: AIR FIGHT, BATTLESPORT PC PLAYABLE DEMO, BATTLES IN TIME, BARNEY BASH, CANNON FOODER 2, CAVEWARS, CLASH, DELTA-V, DOOM FOR WIN 95, ESCAPE VELOCITY, GENDER WARS,  GLOOM, IN PURSUIT OF GREEN, INTERPOSE, INVISIBLE GUY, NITEMARE 3D V.1.8 FOR WIN 95, LEGEND OF SEVEN PALADINS, PRAWO KRWI, RAVAGE 1.1, REALMS OF CHAOS 1.0, C&C. : RED ALERT, CRUSADER: NO REGRET DEMO 1.08, STAR CONTROL 3, SKY NET, STEEL PANTHER 2, SPITBALL 1.0, STALKER 1: PATH OF FIRE, TERMINATOR: FUTURE SHOCK, TIGER SHARK PLAYABLE, TOTAL PINBALL 3D.


GRY DLA KAŻDEGO 1

Zestaw wybranych i przetestowanych gier przygodowych, które można uruchomić bezpośrednio z polskiego programu zarządzającego Gry przygotowano w wersjach shareware, freeware i playble demo. Zestaw gier: Ace Ventura, Anvil of Dawn E2, Braindead 13, Chronomaster, Discworld, Kingdom O’Magic, Pitfall, Simon The Sorcerer II.

GRY DLA KAŻDEGO 2

Zestaw wybranych i przetestowanych gier strategicznych, które można uruchomić bezpośrednio z polskiego programu zarządzającego Gry przygotowano w wersjach shareware, freeware i playable demo. Zestaw gier: Conquest of the New World, US Navy Fighters, Allied General v.1.0, Sim Tower, SimCity, Harpoon, Panzer, Battle Isle 3, Warcraft.

GRY DLA KAŻDEGO 3

Zestaw wybranych i przetestowanych gier dla Windows 95, które można uruchomić bezpośrednio z polskiego programu zarządzającego Gry przygotowano w wersjach shareware, freeware i playable demo. Zestaw gier: Monty Pyton and the Quest of the Holy Grail, Daley Thompson’s World Class Decatholon, The  Treasure Hunt, Couting on Frank, TOTO Interactive Quest, Ice & Fire, Aces of The Deep.


GRY EDUKACYJNE

Bogaty zestaw gier edukacyjnych dla dzieci. Znaleźć tu można m.in. przygodowe gry edukacyjne, logiczne, łamigłówki, zgadywanki, quizy, puzzle… Podczas podróży po baśniowym świecie można nauczyć się j. angielskiego, matematyki i geografii. Można tu również poćwiczyć pamięć, refleks i spostrzegawczość. Doskonała grafika i dźwięk sprawiają, że nauka staje się łatwa i przyjemna. Gry na płycie przygotowano w wersjach shareware i playable demo. Uruchamianie gier ułatwia dziecinnie prosty system menu. Wśród programów: ADVENTURE MATH, ALPHABET BANGER, ALPHABET, AMY’S FUN-2-3 ADVENTURE 2.1, ANIMATED ALPHABET, OPAL PRODUCTIONS – ANIMALS 1.1, HENRIETTA’S BOOK OF SPELLS, BRATS ARCADE VOL.7, WORD GAMES AT CAMELOT 1.2, CASH FOR KIDS 1.0T, CLOWN MATH, CLOWN SPELL, ONCENTRATION, FOR WIN, DRILL TEAM, DYKTANDO WERSJA 1.0 DLA WINDOWS, FLIP OUT 2.0,  MATCH IT, MATCH MAKER 3.0, MEMORY 2.0, MEMORY MASTER 3.0, MASTERPIECE MENU 2.2, MOUSE MATH, AB ORTOGRAFIA.

GRY FANTASY

Płyta przeznaczona dla miłośników gier fantasy. Wyrusz w fantastyczną podróż by poznać zaczarowane krainy, starożytne świątynie i zamki, w których żyją tajemnicze stwory, zaklęte królewny, smoki, duchy, elfy i czarnoksiężnicy. Wiele razy przyjdzie Ci stawić czoło niebezpieczeństwu i walczyć ze złem używając miecza i czarnej magii. Największymi atutami są tu wytrwałość, spryt i nieograniczona chęć przetrwania. Gry przygotowano w wersjach shareware, freeware i playable demo. System menu i opisy gier w języku polskim. Wśród gier: ADDALOT MINI MATCH ADVENTURE, ALIEN CARNAGE, REALMS OF THE HAUNTING, THE ELDER SCROLLS: ARENA, THE DAGGERFALL, THE DIG, DOMINUS, DRAGON QUEST, DRUID, ENTOMBED 1.7, EXILE: ESCAPE FROM THE PIT, EXILE 2: CRYSTAL SOULS, FORGOTTEN REALMS DUNGEON HACK V2.2, INSIDE THE WORLD, KRYPTON EGG, LORDS OF DOOM, LORDS OF THE REALM 2, NECROMANTICS, MEDWAR V1.6 – MEDIEVAL WAR, MONSTER BASH!, MORTUUM ARCADE ADVENTURE.


GRY HORROR

Płyta przeznaczona dla miłośników horroru i ludzi o mocnych nerwach. Spotkasz tu postacie z najczarniejszych koszmarów – drapieżne bestie, duchy, wiedźmy, potwory, z którymi przyjdzie Ci walczyć na śmierć i życie. Zło czai się wszędzie. Grom towarzyszy atmosfera grozy, strachu i tajemnicy. Wspaniała mroczna grafika i dźwięk dopełniają całości. Gry przygotowano w wersjach shareware, freeware i playable demo. System menu i opisy gier w języku polskim. Wśród programów: DISCWORLD II, ANVIL OF DAWN E3 V2.0, ENTOMORPH: PLAGUE OF THE DARKFALL, FRANKENSTEIN, GEX, THE BEAST WITHIN, HEXEN: BEYOND HERETIC, INNER WORLDS, MASTER OF MAGIC, MENZOBERRANZAN, RAVENLOFT, RIPPER, SKULL BREAKER, ULTIMA UNDERWORLD THE STYGIAN ABYSS, VINYL GODDESS FROM MARS, WARCRAFT…

GRY I ZABAWY DLA NAJMŁODSZYCH 1

Gry dla dzieci, w których nie ma przemocy i brutalności. Wszystkie w wersjach shareware i playable demo. Opisy gier w języku polskim. Gry uruchamiane są bezpośrednio z programu zarządzającego pod DOS i Windows. Znaleźć tu można gry przygodowe, labiryntowe, zręcznościowe, puzzle, tetris, wyścigi samochodowe oraz wspaniałe trójwymiarowe gry  wirtualne z doskonałą grafiką i efektami dźwiękowymi. Można pobawić się w strzelanie do baloników, budowanie figur, rozwiązywanie zagadek, rysowanie i kolorowanie. Wśród gier m.in.: ADVANCED CIVILIZATION, THE LION KING, RAYMAN, FROSH, MICROMACHINES 2, AMAZEING, I HAVE NO MUTH, AND I MUST SCREAM, PETER & THE WOLF, THE TREASURE HUNT, BC RACERS, ALLADIN AND THE WONDERFUL LAMP, BLOCK BREAKER, BRICKLAYER V1.7, CHECKERS, CHESS, COLORBOOK, CUBIC, DINO MATCH, DINO SLOT, DINO SPELL, DOMINATE, EMPIPE V1.01E, EUROPE, GENIE MATH, JEWEL MASTER, JPUZZLE, LIVING LETTERS V2.0, MATHIN’MANIA! V1.0, MISTER MIND V2.0, THE GREENS V1.5, 3-D TIC TAC TOE V1.0.

GRY I ZABAWY DLA NAJMŁODSZYCH 2

Kolejna płyta dla dzieci z grami i zabawami, w których brak jest przemocy i brutalności. Znaleźć tu można m.in.: gry zręcznościowe, przygodowe, edukacyjne, puzzle, kolorowe układanki, zagadki, ciekawe historyjki, pasjanse dla najmłodszych… Można również wcielić się w poszukiwacza skarbów, pilota samolotu, kierowcę rajdowego lub też pobawić się w rysowanie i kolorowanie. Całości dopełnia wspaniała grafika i efekty dźwiękowe. Gry przygotowano w wersjach shareware i playble demo. Dziecinnie prosty system menu z opisami gier w j. polskim pozwala w łatwy i szybki sposób uruchamiać oraz instalować wybrane gry.


GRY KARATE

Zawiera dziesiątki emocjonujących walk z najgroźniejszymi przeciwnikami. Jest to przegląd wszystkich stylów walki z użyciem broni i bez. Wszystkie gry w wersjach shareware, freeware lub public domain. Ciekawie zaprojektowany system „menu” (pod DOS i Windows) z opisami gier w języku polskim pozwala w łatwy i szybki sposób uruchamiać oraz instalować wybrane gry.

GRY KOMNATOWE – ARCADE

Zestaw gier komnatowych- arcade. Jeśli lubisz tajemnicę, zagadki i nie boisz się wejść do mrocznych komnat, jaskiń i korytarzy z czającym się wszędzie złem, to jest to płyta dla Ciebie. Wędrując po wirtualnych korytarzach napotykasz wiele niespodzianek w postaci potworów, szkieletów, zbłąkanych dusz i zaginionych przedmiotów. Będziesz musiał odnaleźć cenne skarby, diamenty i wyjść cało z każdej opresji. Atutem są tu przede wszystkim szybki refleks i doskonała orientacja. Wielu grom towarzyszy atmosfera grozy i tajemniczości oraz wspaniała grafika i dźwięk. Gry przygotowano w wersjach shareware i playble demo. System menu i opisy gier po polsku. Wśród gier m.in.: IMPACT, DIABLO, GUBBLE DEMO VERSION 1.0, TIMEGATE, OLYMP v.1.3, AMAZEING!, LOST IN LABIRYNTH, CAVES,… i inne

GRY LABIRYNTOWE

Na płycie znajduje się zestaw gier labiryntowo-korytarzowych. Aby wydostać się z gąszczu labiryntów i mrocznych korytarzy musisz wykazać się dużą pomysłowością, dobrą orientacją i zręcznością. Po drodze napotkasz wiele niespodzianek w postaci tajemniczych przejść, dziwnych stworów i skarbów. Wśród gier znaleźć można m.in. labirynty Templariuszy, łamigłówki labiryntowe, gry podobne do DOOM i PAC-MAN, labirynty dwu- i trójwymiarowe… oraz wiele innych. Jest tu również program do tworzenia własnych labiryntów. Gry przygotowano w wersjach shareware, freeware i playable demo. Uruchamianie oraz instalację gier ułatwia system menu z opisami gier w języku polskim. Wśród gier: A14, A MAZE, ANT RUN, BEETLE RUN, GENERAL BUDDA’S LABIRYNTH, CAVES, CLAW 1.1, CRAWL, THE QUEST FOR THE HERETIC, CYBERBOX, DARK FORCES, DOT TROUBLE, FMAZ21-MAZE GAME, FROCKS, GOTCHA, LABIRYNT 2.1, LOST IN A LABYRINTH DEMO, MAZE, MAZEBALL, MAZE O’DOOM, MAZEING, MICRO! DELUXE, PAKO, PLANARIA, QUAKE, REACTOR STATION, REPRODUCTION MAN, SKULAS, SMART MAZE, TOWER ASSAULT, TOXIC, THE TUNNELMAN, DOT VALLEY, WINPACMAN, ZORRO, VIRUS, i inne.

GRY LOGICZNE

Gry logiczne dla DOS, WINDOWS, WINDOWS’95 w wersjach shareware i playable demo. Są to głównie gry, w których siła intelektu decyduje o zwycięstwie. Opisy po polsku. Ciekawy system menu, pozwala łatwo instalować i uruchamiać wybrane gry. Dodatkowo polski program „Test na inteligencję”. Wśród gier m. in.: 2 x 2, 5 RAZY 5, BINGO V2.5 1, BRAIN STORM PRO, CHINESSE CHECKERS, GOMOKU NARABE, CRYPTO 1.5, THE TOWERS FROM HANOI, MAGIC SQUARES 1.03, MANCALA, REVERSI FOR WINDOWS, SHIH TAO, SOKOBAL, TRIVIAL PURSUIT, WINCHESS, WINSOCK CHESS, WOW SPILL 1.0, THOR.

GRY PLANSZOWE

Kilkadziesiąt wybranych gier planszowych, które mogą dostarczyć rozrywki na wiele godzin. Szachy, warcaby, mah-jong to tylko nieliczne gry, w które możesz zagrać. Programy na płycie w wersjach shareware i playable demo. Opisy gier i system menu po polsku. Dodatkowo na płycie znajduje się multimedialny polski program do nauki najbardziej znanych gier planszowych!!! Wśród gier m. in.: 4 PLAY, VCHESS, DOMINATE, DOMINOES 1.08, TRUGG v1.0, EMPIPE V1.01E, GOMOKU NARABE V2.0, JIGSAW V2.10, SPACE NIGHTMATE V1.0, WORLD OF FUN.

GRY PLATFORMÓWKI

Na płycie znajduje się zestaw gier platformowych, w których zręczność, spryt i szybki refleks decydują o sukcesie. Aby wygrać musisz przejść wiele tajemniczych ścieżek i korytarzy, zbierając po drodze rozmaite przedmioty, klucze, monety, diamenty i kryształy. Czeka na Ciebie wiele niespodzianek, pułapek i dziwnych stworów, które musisz pokonać. Całość dopełnia interesująca grafika i ciekawe efekty dźwiękowe. Gry przygotowano w wersjach shareware i playable demo. System menu i opisy gier w języku polskim. Wśród gier: THE BLUES BROTHERS, BLAST CHAMBER, BOLZ, CYRIL CYBERPUNK, CONSTRUCTION BOB ESCAPES FROM HELL, MORAFF’S ESCAPADE 1.3 for win 95, GUIMO 1.2, HUNTER HUNTED DEMO 1.0, INNER WORLDS, COMMANDER KEEN:  vol.1- „INVASION OF THE VORTICONS”, COMMANDER KEENN IN „SECRET OF THE ORACLE, MAGICBOY, MARBLE DROP, ADVENTURES OF MICROMAN, MONSTER BASH!, NECROMANTIC, PRINCE OF PERSIA, SANTA’S XMAS CARPER, SOKOBAN 94, ZOOL, ZOOL 2, ZOOM THE SUPER BEAR 2.0.

GRY PRZYGODOWE

Dzięki tej płycie możesz wcielić się w wielu znanych bohaterów oraz poznać tajemnice miast, labiryntów i nieznanych krain. Znajdziesz tutaj najlepsze przygodówki, m. in.: SHIVERS, ZORK NEMEZIS i VIKINGS. Wszystkie gry w wersjach shareware, freeware lub public domain. Na płycie znajduje się program zarządzający, dzięki któremu z łatwością będziesz mógł zainstalować lub bezpośrednio uruchomić wybrane gry. Opisy w języku polskim. Dzięki tej płycie możesz wcielić się w wielu znanych bohaterów oraz poznać tajemnice miast, labiryntów i nieznanych krain. Znajdziesz tutaj najlepsze przygodówki, m. in.: SHIVERS, ZORK NEMEZIS i VIKINGS. Wszystkie gry w wersjach shareware, freeware lub public domain. Na płycie znajduje się program zarządzający, dzięki któremu z łatwością będziesz mógł zainstalować lub bezpośrednio uruchomić wybrane gry. Opisy w języku polskim.

GRY RPG

Gry, dzięki którym poczujesz smak prawdziwej przygody. Wcielając się w odważnych bohaterów poznasz średniowieczny świat walki i wszechobecnej magii lub przeniesiesz się w wiek podróży międzygwiezdnych. Możesz stwarzać własnych bohaterów określając ich charakter i umiejętności. Do rozwiązywania zagadek przyda się na pewno sprawny umysł i szybkość podejmowania decyzji. Gry przygotowano w wersjach shareware i playble demo. System menu i opisy gier w języku polskim. Wśród gier: ALBION 1.37, AMULETS & ARMOR, LORD AVALOT D’ARGENT 1.2, BARD’S QUEST I: DUNGEONS OF THE UNKNOWN!, BLIND JUSTICE 1.1, DARK HOUR, DCGAMES 3.0, DUNGEON OF DEATH, CASTLE OF DR BRAIN, DRAGON SHARD V.1.0, ECO QUEST, EXCELSIOR, FANTAZY TOOLS 2.5, GATEWAY TO ANOTHER WORLD, HEROES OF MIGHT & MAGIC II, KINGDOM THE FAR REACHES, MORAFF’S WORLD  7.0, NAHLAKH, NEMESIS, NET ZONE, REAPING THE DUNGEON 1.1, IMPERIUM REX v1.01, ROOMS OF THE ABYSS, BAD TOYS 3D FOR WIN, SORCERERS CAVE, ŚWIRUS, XS, PHANTASMAGORIA.   

GRY SIECIOWE

Na płycie znajduje się zestaw gier, w których może uczestniczyć jedna lub więcej osób. Wystarczy tylko włączyć się do sieci lokalnej w szkole, w biurze lub podłączyć modem w domu. Wiele gier można uruchamiać również na dwóch komputerach po połączeniu ich tylko jednym przewodem. Jest to doskonała zabawa dla kilku osób. Pokaż kto jest najlepszy. Większość gier możesz uruchomić również na własnym komputerze i zagrać sam. Na płycie znaleźć można gry przygodowe, strategiczne, zręcznościowe, symulatory, wyścigi, trójwymiarowe gry w świecie wirtualnej rzeczywistości, doskonałe szachy, bilard i wiele innych. Dodatkowym walorem gier jest wspaniała grafika i efekty dźwiękowe. Gry przygotowano w wersjach shareware, freeware i playable demo. Uruchamianie oraz instalację gier ułatwia system menu z opisami gier w języku polskim. Wśród gier: ALLIED GENERAL V1.0, RISE AND RULE OF ANCIENT EMPIRES, ADVANCED TACTICAL FIGHTERS, BIG RED RACING, CHESS MASTER ON-LINE, CONQUEST OF THE NEW WORLD, JAGGED ALIANCE, DESCENT 2 DEMO, DESCENT V1.0, DOOM II LEVELS, FIGHT COMMANDER 2, FIRE FIGHT, HERETIC 1.0, HI-OCTANE, RADIX, SHELL SHOCK, VIRTUAL CHESS, WARCRAFT, WARPH V1.0, i inne.

GRY SPORTOWE

Czy można uprawiać sport nie ruszając się z miejsca? Na to pytanie odpowiedzieć może ten program. Każdy interesujący się sportem znajdzie tu coś dla siebie, począwszy od piłki nożnej poprzez siatkówkę, golf, hokej, krykiet, wyścigi samochodowe, aż do gry w kości. Programy przygotowano w wersjach shareware i playable demo. Wszystkie gry posiadają opisy w języku polskim i uruchamiane są bezpośrednio z programu zarządzającego. Wśród gier m.in.: FOOTBALL GLORY, SCOTISH GOLF, ACTUA SOCCER, HARDBALL, DDM SOCCER ’95, TZ MINI GOLF, FOOTBALL LTD., HARDBALL 5, EMPIRE SOCCER ’94, NHL HOCKEY, VOLLEYBALL, CRICKET, 4D BOXING, LAMBORGHINI, SCREAMER, OFFICE DARTS, NASCAR RACING DEMO, JJR RACEWAY, PING FOR WINDOWS, TC VIRTUAL PINGPONG, SANGO FIGHTER, DIVING, BASEBALL, YACHTZ II V2.6, TOP SPEED RACING.

GRY STRATEGICZNE

Znaleźć tu można m.in. wojenne gry strategiczne- morskie, lądowe i powietrzne. Możesz również zająć się kolonizacją państw i planet lub też zaplanować rozwój miasta wcielając się w rolę burmistrza. Zarządzając własnym przedsiębiorstwem możesz stać się rekinem finansowym. Atutem jest tu z pewnością umiejętność planowania oraz podejmowania szybkich decyzji. Zagraj, a potem przenieś zdobyte doświadczenia do własnego, rzeczywistego świata. Gry w wersjach shareware, freeware i playble demo. Polskie opisy i system menu. Wśród gier m.in.: ALLIED GENERAL V1.0, BATTLE ISLE 2, CAESAR II, JAGGED ALIANCE – DEADLY GAMES, FANTASY GENERAL, JAGGED ALLIANSE DEMO, OUTPOST, POLANIE, SETTLERS, SIM TOWER, NAPOLEON THE EMPEROR V1.2H.

GRY STRZELANKI

Płyta stanowi najlepszą broń na stresy w pracy, w domu i problemy z teściową. Do wyboru m.in.: COMET BUSTERS!, TC SPACE FIGHTER, FLAK ATTACK. Na płycie znajduje się program zarządzający, dzięki któremu z łatwością będziesz mógł zainstalować lub bezpośrednio uruchomić wybrane gry w wersjach shareware, freeware i public domain. Wśród gier: GALAXI, F18 NO FLY ZONE, AIRFIGHT, DESERT RAID, COMET BUSTERS!, HERETIC, FLAK ATTACK, HALLOWEEN HARRY, JOHNNY BAZOOKATONE, JUMPSTAR V1.0, KILOBLASTER V1.0, SHOOTING GALLERY, SUB WAR 2050, TEMPEST 2000, VIRUS, JAZZ JACK RABIT.

GRY TETRIS

Wybrane gry dwu- i trójwymiarowe z wieloma efektami. Tetris nie oznacza tylko prostokątnych spadających bloków, lecz również inne kształty takie jak bomby, pająki, strzałki i wiele innych. Zamieszczone gry uczą nie tylko zręczności i szybkości w podejmowaniu decyzji, lecz w wielu przypadkach wymagają zastosowania odpowiedniej strategii. Dodatkowym walorem gier jest doskonała grafika i dźwięk. Programy przygotowano w wersjach shareware i playable demo. Wszystkie gry posiadają opisy w języku polskim i uruchamiane są bezpośrednio z programu zarządzającego pod DOS i Windows. Wśród gier m.in.: FRUCTUS X3, JEWEL MASTER, SUPER TETRIS DEMO, BALLTRIS, Q-TRIS, FINTRIS, NOTRUS, JELLY BEAN FACTORY, COLUMNS, ROCK X, QUATRIS 2 PLUS, DRAK 1.00, PENTAMINO, BRICKLAYER, FOURTRIS 2, BOXES 4.00, BREKTHRU, DR RUDY, COLOURS, DOUBLELINK, BEETRIS V1.3, FACES DEMO, FLOATRIS, NOTRUS, WORDTRIX, WILDLIFE V1.0, NYET III V1.0A.

GRY UKŁADANKI

Płyta zawiera  zestaw gier-układanek dla dzieci i dorosłych. Znaleźć tu można najbardziej znane gry orientalne MAHJONGG z Chin i Japonii, puzzle, kostkę Rubika, łamigłówki literowe, układanki z figur, Tetris, kółko i krzyżyk, gry planszowe Wikingów, puzzle Azteków, młynek… oraz wiele innych. Największymi atutami gracza są tu pomysłowość i logiczne myślenie. Dodatkową atrakcją jest z pewnością ciekawa grafika oraz efekty dźwiękowe. Gry przygotowano w wersjach shareware, freware i playble demo. Uruchamianie oraz instalację gier ułatwia polski system menu. Wśród gier m.in.: 3D CUBE V1.0, AUTO CONCENTRATION, BOLO ADVENTURES III V2.0, BOXEM, BOXES WINDOWS PUZZLE GAME 5.0, CLOCKWISER, EMPIPE V1.2E, JIGSAWSGALORE 1.1, TURN THOSE LIGHT OFF, MICRO! DELUXE V1.0, NINE MEN’S MORRIS, PUZZLE MANIA 2.5, MORAFF’S RINGJONG 2.0, RONNIE RESORT 1 FOR WIN V1.2, SCRAMBLE 1.0, SLIDER, TANGRAM V1.1, WINZARE FOR WIN V1.1, WINZLE FOR WIN V1.07, WORDSEARCH MANIA!, i inne.

GRY W SZACHY

Znaleźć tu można m.in.: szachy trójwymiarowe z dźwiękiem i płynne poruszającymi się figurami oraz możliwością obejrzenia szachownicy z różnych perspektyw, samouczki gry w szachy z podpowiedziami i zmianą poziomu trudności, partie szachowe mistrzów, prowadzone przez Bobby Fishera kursy gry, szachy tradycyjne z możliwością wydrukowania partii, zegary szachowe, analizy otwarć, interaktywny przewodnik szachowy z wyjaśnieniami 40000 ruchów. Są tu również przeglądarki partii szachowych, w których po wpisaniu do komputera tajemniczych literek i cyferek otrzymujemy obraz gry na monitorze Posiadając modem można również zagrać w szachy z osobą odległą o setki kilometrów. Gry przygotowano w wersjach shareware, freeware i playble demo. System menu i opisy po polsku. Wśród gier m.in.: BATLLE CHESS 2 – DEMO, VCHESS, MORAFF’S WORLDNET, PHOTON CHESS, WINCHESS VERSION 2.10, POWERCHESS, MODEM CHESS, CLUBMATE, CHESSCLOCK, BOBBY FISHER TEACHES CHESS,… i inne.

GRY WIRTUALNE 3D

Zestaw gier wirtualnych i trójwymiarowych z doskonałą grafiką i efektami dźwiękowymi w wersjach shareware i playable demo. Znaleźć tu można wiele gier w stylu DOOM z mrocznymi korytarzami i potworami, trójwymiarowe szachy i bilard oraz gry przygodowe. Wszystkie gry posiadają opisy w języku polskim i uruchamiane są bezpośrednio z programu zarządzającego pod DOS i WINDOWS. Wśród gier m.in.: ANGEL DEVOID DEMO, BATTLEDROME, BATTLE ARENA, BUREAU 13, CHRONICLES OF THE SWORD, CREATURE SHOCK, CYBER PUCK, CYCLONE, DARK FORCES, DARK SEED II, ENTOMBED, FADE TO BLACK, FUNBALL V1.0, GEARHEADS, HERETIC 1.0, HEXEN, LANDS OF LORE, RISE2: RESURRECTION, RISE OF THE ROBOTS 2, SPEAR OF DESTINY, STRIFE: QUEST FOR THE SIGIL V1.0, TERMINATOR: FUTURE SHOCK DEMO V1.0, THE ORION CONSPIRACY, VIRTUAL CHESS, VIRTUAL KARTS PLAYABLE DEMO V1.0, VIRTUAL POOL, VIRTUAL SNOOKER, WINRAGE 1.0.


GRY WIRTUALNE 3D 2

Zestaw trójwymiarowych gier wirtualnych z doskonałą grafiką i efektami dźwiękowymi. Znaleźć tu można m.in. gry podobne do znanych: DOOM i Wolfstein z mrocznymi korytarzami, potworami i duchami; symulatory myśliwców bojowych, statków kosmicznych i łodzi podwodnych poruszających się w przestrzeniach wirtualnych, trójwymiarowe wyścigi, zawody koszykówki i piłki nożnej, wirtualne strzelanki i pojedynki oraz wiele innych. Atutem jest tu szybki refleks i doskonała orientacja. Gry przygotowano w wersjach shareware, freeware i playble demo. System menu i opisy gier w języku polskim. Wśród gier m.in.: BAD MOJO, BEDLAM, BOT, THE LAST BOUNTY HUNTER, CYBER STREET, NANOCORE 1995, DELUSIONS, MS NBA FULL COURT PRESS, DUNGEONS OF THE UNFORGIVEN, MICROPROSE WORLD CIRCUIT, SHADOW FORCE, FURY 3, MS GOLF V.3.0, HALLWAYS, MS HELLBENDER, EARTHWORM JIM FOR WIN 95, JUNGLE STRIKE, NEW WORLD LEMMINGS, LEMMINGS 3D, SUPER STRDUST 96, MISSION CRITICAL, MS MONSTER TRUCK MADNESS, TERROR IN CHRISTMAS TOWN, THE NEVER HOOD, 1994 POOL, PRISON GUARD TOWER TRACKER V1.0, PSIONICS, PYROTECHNICA, QUARANTINE, RADIAKI, SILENT HUNTER, SMOKEY DRAGON i inne.

GRY WOJENNE

Można tu znaleźć symulatory śmigłowców bojowych, samolotów, statków i łodzi podwodnych. Wcielając się w dowódcę armii możesz rozgrywać historyczne i współczesne bitwy morskie, powietrzne i lądowe. Zwolennicy strzelanek znajda tu również wiele możliwości sterując czołgami, samolotami i innym sprzętem bojowym. Poza tym misje wojskowe, armie, sprzęt bojowy, zwycięzcy i pokonani, czyli to co kryje się w słowie „Wojna”. Na szczęście wszystko dzieje się tylko na ekranie komputera. Gry przygotowano w wersjach shareware i playble demo. System i opisy gier po polsku. Wśród gier m.in.: AMERICAN CIVIL WAR, AIRFIGHT, CYBERSTORM, DESERT RAID, F18 NO FLY ZONE, FIRE FIGHT, LEGION WAR 3-D, NAPOLEON THE EMPEROR, RETURN FIRE, SU27 FLANKER, COMBAT TANKS, SUB WAR 2050, PANZER, NOMAD, i inne.

GRY WYŚCIGI 2

Płyta zawiera kilkadziesiąt doskonałych gier, dzięki którym poznasz zawrotną prędkość drzemiącą w silnikach samochodów. Wyścigi samochodowe, szybkie motocykle, kosmiczne pojazdy motorowe, a nawet wyścigi konne. Przenieś się na jeden z torów Formuły I i zmierz z najlepszymi. Zręczność, szybki refleks i odrobina szczęścia na pewno się przyda, by ominąć przeszkody i być pierwszym na mecie. Gry przygotowano w wersjach shareware, freeware, public domain. Na płycie znajduje się program zarządzający z opisami gier w j. polskim. Wśród gier m.in.: 2 FAST 4 YOU BIFI 3, CARMAGEDOON, A DAY AT THE RACES 1.1, DAYTONA USA, DESTRUCTION DERBY 2, DEATH RALLY, DR DRAGO’S MADCSAP CHASE, MICROPROSE WORLD CIRCUIT PC, FASCAR, FATAL FUMES, INDYCAR RACING II, INDY CAR RACING 1, JUMPER DUDE, MANIC KARTS 2.0, MEGARACE 2, MEGARACE, NECRODOME 0.40 FOR WIN 95, OJ-3D DRIVING, PC RALLY, PUNTER’S PAL, TOP SPEED RACING, ROAD RASH, ROAD WARRIOR, SCREAMER 2, SCORCHER TWO TRACK, SEGA RALLY CHAMPIONSHIP, SKY ROADS 3D V.2.0, SLICK 'N’ SLIDE, SPEED RACER, STREET RACER, SUPERKARTS V.098, TEST DRIVE : OFF ROAD, WHACKY WHEELS 1.10, WINTER RACE 3D, XCAR.

JĘZYK ANGIELSKI

Zestaw najnowszych programów polskich i zagranicznych do nauki j. angielskiego. Znaleźć tu można m.in.: programy do nauki wymowy, pisowni, słownictwa i gramatyki, tłumaczenia tekstów, przygotowanie do egzaminu z j. angielskiego, naukę synonimów, wiele testów, ćwiczeń, dyktand, zagadek i zabaw słownych sprawdzających praktyczną znajomość j. angielskiego. Część programów przeznaczona jest również dla dzieci. Krążek ten stanowi doskonałe narzędzie zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych w nauce j. angielskiego. Programy na płycie przygotowano w wersjach shareware, freeware, public domain i demo. Całością płyty zarządza prosty w obsłudze system menu z opisami programów w j. polskim. Wśród programów m.in.: SYSTEM TL PLUS (LEKSYKONIA), GRAMMAR TREE v.1.02, J.ANGIELSKI – PRACA Z TEKSTEM v.4.0 , EUROPLUS+, ANGIELSKI DLA NAJMŁODSZYCH , POP-ENGLISH v.2.1, POP-ENGLISH FOR BUSINESS v.2.1, JĘZYK ANGIELSKI – PRACA Z TEKSTEM (cz. 2), PCTEACH, YOU AND ME (cz. 1), VOKABEL, JURASSIC SPELLING v.2.0.

JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI

Płyta zawiera zestaw programów i gier do nauki j. angielskiego dla dzieci. W łatwy i przyjemny sposób, poprzez zabawę i ćwiczenia programy wprowadzają w naukę pisania i czytania. Różnorodne quizy, układanki literowe, łamigłówki, zabawy słowne, kolorowe bajki i mówiące książeczki uczą poprawnej wymowy, pisowni i gramatyki. Dzieciom towarzyszą piękne, kolorowe ilustracje oraz animowane postacie z bajek. W ten sposób nauka j. angielskiego nigdy nie będzie nudna. Programy przygotowano w wersjach shareware i playble demo. System menu i opisy po polsku. Wśród programów: SHOWN SPELL, TOMMY’S HISTORY OF BABY BOOMS, TALKING TIME TUTOR, TEACH YOUR CHILDREN, WORD WRASTLE, WORD BIRD, WORDLE, WORD SEARCH PUZZLE MAKER, WORD SEARCH RAMPAGE, WRITE YOUR NAME, YOU’N’ME, LIVING BOOKS: GREEN EGGS AND HAM, KIDS CONCENTRACTION FOR WINDOWS, KIDS AT PLAY, LANG MASTER, LINGUA LAND, WHERE’S THAT MOUSE?, MULTIMEDIA SPELLIN BEE, PRESCHOOL PACK, QUATO, READY SET READ, 123 – MOM FOR WINDOWS, OPAL ANIMALS, BABE A LITTLE PIG GOES LONG WAY, TALKING BABYSITTER, DENOMINO, BOGGLER, FUN WITH SPELLING, ALPHABET SOUP, KID EXPLORE, TELLTIME, WOPRDMIX…

JĘZYK NIEMIECKI

Zbiór programów polskich i zagranicznych do nauki j. niemieckiego. Znaleźć tu można m.in. słowniki, programy do nauki pisowni, słownictwa, wymowy i gramatyki, tłumaczenia tekstów; wiele ćwiczeń testów, dyktand, zagadek, zabaw słownych sprawdzających praktyczną znajomość j. niemieckiego. Część programów przeznaczona jest również dla dzieci. Krążek ten stanowi doskonałe narzędzie zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych w nauce j. niemieckiego. Programy na płycie w  wersjach shareware, freeware, public domain. System menu i opisy po polsku. Wśród programów m.in.: ULTIMATE LANGUAGE TUTOR V1.0, NIEMIECKI DLA NAJMŁODSZYCH, J.NIEMIECKI – PRACA Z TEKSTEM v.4.0, FREMDSPRACHEN, POP-DEUTSCH v.2.1, POP-DEUTCH FACHSPRACHE WIRTSCHAFT v.2.1, SCHUL-MASTER, TITUS GRAMMATIC V2, ALPHASOFT – WORTERBUCH, WORDLEITER UND SO WEITER V3.1.

KOLEKCJA GIER DLA DOS

Na płycie znajdują się m.in. gry trójwymiarowe, zręcznościowe, przygodowe, strategiczne, komnatowe-arcade, symulatory, strzelanki… i wiele innych. Doskonała zabawa na wiele tygodni. Gry przygotowano w wersjach shareware, freeware, public domain i demo. Całością płyty zarządza ciekawy system menu z opisami programów w j. polskim. Wśród gier m.in.: 3DCUBE v1.0, PAPER AIRPLANE, DEADLINE VIDEO DEMO, EKSPERYMENT DELFIN, EMPIRE II – THE ART OF WAR, LEGION, EMPIRE II – THE ART OF WAR, A MATTER OF TIME, CROSSWORD POWER 7.01, TIME COMMANDO DEMO, TOP GUN, VIRTUAL WINTER 1.1, WOODEN SHIPS AND IRON MEN, i inne.

KOLEKCJA GIER DLA WINDOWS

Zbiór gier planszowych, strategicznych, labiryntowych, zręcznościowych, przygodowych, logicznych, platformowych, hazardowych… i inne zapewni doskonałą rozrywkę. Gry przygotowano w wersjach shareware, freeware, public domain i demo. Całością płyty zarządza ciekawy system menu z opisami programów w j. polskim. Wśród gier m.in.: AIR STRIKE, CAVES, COLOR CODES, WORLD EMPIRE 3, LOST IN LABIRYNTH, MAGIC HEXAGONS, MAZE OF DOOM, STELLAR EXPLORER, RUNNER, DIABLO, SUPER PONG 95, i inne.

MORPHING, RENDERING, RAYTRACING

Płyta zawiera zestaw programów do morphingu, renderingu i raytracingu. Znaleźć tu można m.in. programy do tworzenia obrazów i figur w grafice 3D, konwertery różnych formatów graficznych, programy do generowania renderowanych animacji, raytracing obiektów trójwymiarowych, programy wspomagające obróbkę obrazu, edytory tekstur i powierzchni, programy do rysowania obiektowego, edytory fraktali, programy do przetwarzania czcionek, ikon i bitmap… oraz wiele innych. Płyta przeznaczona zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Programy przy-gotowano w wersjach shareware, freeware i public domain. System menu i opisy po polsku. Wśród programów m.in.: LATHE V1.5, IRT 5.21 – INTERACTIVERAYTRACE, 3D SIERPINSKI TRIANGLE DXF FILE GEN. V0.99, FS FONTS TO SHAPESMORPHER FOR WIN, JURASSIC CAD, KWIKDRAW, LVIEW, POVCAD, POVTEX 1.3A, MORPHIT 1.0, PHOTOMOTPH 1.21, WINMORPH 1.2, POLYRAY V1.4, DXF2TRI, VIVIDTRA V1.3, DMORF V1.1, NICON, LPARSER 3.0,PICASO, i inne.

ODKRYJ INTERNET

Zestaw najnowszych programów dla INTERNETU w wersjach shareware, freeware i public domain, m. in. do  komunikacji z INTERNETEM, tworzenia stron WWW, obsługi protokołu TCP/IP. Zbiór programów FTP, TELNET, NETSCAPE. System menu i opisy po polsku. Dodatkowo polski program „Odkryj INTERNET”, a w nim podstawowe zagadnienia, problemy i ich usuwanie. Płyta pomoże odpowiedzieć na pytanie, co to jest INTERNET i jak się z nim połączyć. Wśród programów znajdują się m. in.: COMMNET FOR WINDOWS, XING SOUND PLAYER, FOXMAIL 1.12, FURL, GO SLIP, INTERNET BOOK FOR WINDOWS, THE INTERNET ADRESS BOOK 2.11, KERMIT, WINPMAIL 2.0, QNEWS, RFD MAIL, WEBLITE, COOL WAVEFORM EDITOR, WEBMASTER, WINNET 2.51 <ASP>, WINDOWS MAIL, WINTALK, NETSCAPE NAVIGATOR 3.05, TRUMPED WINSOCK TCP/IP V2.1.

POLSKIE PROGRAMY UŻYTKOWE 2

Płyta zawiera zestaw wyłącznie polskich programów użytkowych, wśród których znaleźć można m.in. programy edukacyjne do nauki j. angielskiego, niemieckiego, historii, ortografii, programy księgowo-finansowe, książkę kucharską, program dla graczy na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, katalog samochodów, programy medyczne, encyklopedię leków, programy narzędziowe, biznes… oraz gry przygodowe, logiczne, łamigłówki i wiele innych. Programy przygotowano w wersjach shareware, freeware i demo. Całością płyty zarządza ciekawy i łatwy w obsłudze polski system menu. Wśród programów: 5 RAZY 5, AD 2044, AMORTYZACJA, SPRZEDAŻ PRO4.0, COMPLEX FIRMA, EUROVOKABEL 2.02, POLSKIE FONTY, KOMPUTEROWY KATALOG SAMOCHODOWY, KSIĘGA HANDLOWA, LEKARZ, KOMPUTEROWA ENCYKLOPEDIA LEKÓW, MATEMOL, MATMIŚ, MAGAZYN MULTIPRO, MAŁA ORTOGRAFIA, PRZELEWY 3.25 DEMO, SESJA V3.3, LEKSYKONIA, TELEWIZJA, TFK, SPRZEDAŻ, UMOWY, KOSZTORYS, VIDEO, ZIP MENAGER DELUXE, CATCH IT!, KOŚCI, REAKCJA ŁAŃCUCHOWA, DRAGUS, F-K 3.5DEMO, FONTY 95, GABINET STOMATOLOGICZNY i wiele innych.

PROGRAMY 3D

Płyta zawiera zestaw programów do tworzenia i obróbki grafiki 3D. Znaleźć tu można m.in. programy do tworzenia stereogramów, hologramów, trójwymiarowych tekstur i filmów animowanych, programy do tworzenia i obróbki grafiki fraktalnej, renderingu, raytracingu, programy do modelowania rzeźby terenu w trójwymiarze, tworzenia obiektów w wirtualnej rzeczywistości… Płyta przeznaczona zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Programy przygotowano w wersjach shareware, freeware i public domain. System menu i opisy po polsku. Wśród programów: 3D MOVIE MAKER, KINETIX 3D STUDIO MAX DEMO, AIKIDO, ARENA DESIGN 3D 2.5, AUTODESK FAMILY OF PRODUCT, BCAD 1.2E DEMO, DIMENSIA 3D, MACROMEDIA FREEHAND 5.0 DEMO, LANDSCAPE ANIMATOR 1.0, LANDSCAPE EXPLORER 3.01, MEGACAD, MICROGDS, NICKELODEON 3 D MOVIE MAKER, ORGANIC ART, PROPAGRAMS, PHOTO SHOW 3D 2.03, POLYRAY 1.7, CHAOS FX INC. RDS HOLOGRAM GENERATOR, STEREOGRAM ANIMATOR 1.0, STEREO 2.0, THREE DIMENSIONAL LABORATORY, TEXTURE MAGIC, VR-EXPLORER 1.0 WERSJA DEMONSTRACYJNA, PERSISTANCE OF VISION RAY TRACER 3.0 FOR WIN.

PROGRAMY GRAFICZNE 1 i 2

Programy graficzne zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Część przeznaczona jest dla dzieci! Na płycie umieszczono programy w wersjach shareware, freeware, public domain. Wśród programów znajdziemy: JURASSIC PARK CAD, PICTURE VIEW, ALTAMIRA, COMPOSER, FILE BUDDY, GVIEWER, RENDER STUDIO, GPP, MICRO TELESIS IMAGER, VISTA, VECTOR REALITY, IMMAGE COMMANDER 1.0, PAINT SHOP PRO 3.12-32, COMPUSHOW 8.60A, PHOTO ALBUM, ICON  THIEF 2.0.

PROGRAMY I GRY DLA DZIECI 1

Programy i gry dla najmłodszych; nauka alfabetu, języka angielskiego, hiszpańskiego, geografii, muzyki, matematyki oraz mówiące książeczki, śmieszne historyjki, kolorowanki, znane postacie z bajek, dinozaury na wesoło, zabawy słowne. Gry w wersjach shareware i playable demo (Alladin, The Lion King, Ulica Sezamkowa, Wacky Wheels). Wszystkie programy uruchamiane są bezpośrednio z CD. Całością płyty zarządza dziecinnie prosty system „menu” z opisami programów w języku polskim. Przykładowe programy: 2×2, ANIMAL QUEST, ABC, ADVENTURE MATH, ALLADIN AND THE WONDERFUL LAMP, ALPHABET, ANIMATED ALPHABET, BERT’S AFRICA ANIMALS, BERT’S DINOSAURS, THE COLOR WIZARD 1.0, CRAZY TALES, FLAGS, FOKA SYLABINKA, FUN FACE, GENIE MATH 1.0, JURASSIC SPELLING 2.0, LITERKI – CYFERKI, MUSICAL PAINT BRUSH 1.0, ANIMALS, MAŁA ORTOGRAFIA 2.0, COLORING BOOK, PRESCHOOL PACK, LICZYSKRZATY, SNAKES, ULICA SEZAMKOWA – DEMO, WORLD FLAGS, WORLDS ALIVE, CHRISTMAS COLORING BOOK, YOU AND ME i wiele innych.

PROGRAMY I GRY DLA DZIECI 2

Kolejna płyta z programami i grami przygotowanymi specjalnie dla najmłodszych. Znaleźć tu można wiele programów do nauki j. obcych, muzyki, alfabetu, matematyki i figur geometrycznych, można pobawić się w ubieranie choinki, projektowanie zabawek, komponowanie muzyki i rysowanie, własnoręcznie przygotować kolorową historyjkę i ożywić występujące w niej postacie. Wspaniałą rozrywkę zapewniają łamigłówki, książeczki do kolorowania, bajki, zabawy oraz gry. Zestaw programów i gier przygotowano wg zasady „uczyć bawiąc”. Wszystkie programy uruchamiane są bezpośrednio z CD. Całością płyty zarządza dziecinnie prosty system menu z opisami w j. polskim. Programy w wersjach shareware, freeware, public domain. Wśród programów m.in.: BALLOONS, THE LOST CLOWN, KIDS WORLD DEMO, MAGIC CRAYON 4.0, MATH IN A FLASH V.2.0, MAGIC CRAYON 4.0, TALKING NUMBER MACHINE 2.2, YOUNG PICASSO V3.0, KIDS AT PLAY, FLYING COLOURS DEMO, MATH SAMPLER V.1.02.

PROGRAMY I GRY DLA DZIECI 3

Płyta zawiera zestaw nowych programów i gier przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Znaleźć tu można m.in. programy do nauki j. angielskiego, matematyki, muzyki, kolorów oraz gry edukacyjno-przygodowe, zręcznościowe, logiczne, układanki, mówiące książeczki, bajki i śmieszne historyjki. Można również pobawić się w kolorowanie obrazków i zagrać w kółko i krzyżyk. Wesoły miś Billy zabierze nas na Halloween. Wszystko to ze wspaniałą grafiką i dźwiękiem. Programy przygotowano w wersjach shareware i playble demo. System menu i opisy po polsku. Wśród programów: 123-TALK FOR SOUND BOARDS VERSION 1.5, 4PLAY 1.3, AMY’S FUN-2-3 ADVENTURE 2.0, ANIMATED ADDITION AND SUBTRACTION V.1.0, BALLONS PHRASE GAME 1.2A, BILLY BEAR JOINS THE CIRCUS, BLOB FACTORY, CATZ, YOUR COMPUTER PETZ, CHALKBOARD MATH, CHILD’S PLAY 2, COLORBLIND, MORAFF’S CYBERDICE FOR WIN 95, DYNAMITE JOE, THE FLASHCARDS SYSTEM, FLASH CARDS FOR WINDOWS, GEX, GOTCHA!, HUSTLE!, KIDMATH FOR WINDOWS, KRAZY-FACE 1.5, LET’S DRAW 1.1, LETTER RACK, LISTENUP, LOSE YOUR MARBLES, MARBLE DROP, THE MATH WIZ GAMER 2.0, MATH APPLES, MIMI & THE MITES, MORAFF’S MOREJONGG 5.1 FOR WIN 95, MORAFF’S CYBERTRIS FOR WIN 95, PACK RAT…

PROGRAMY BIUROWE

Kilkadziesiąt starannie wybranych programów dla biura i domu. Są tutaj programy obliczeniowe, finansowe, arkusze kalkulacyjne i bazy danych. Całością zarządza polski, multimedialny system menu. Programy w wersjach shareware, public domain i freeware. Opisy w języku polskim! Najnowsze polskie programy biurowe i finansowe! Przykładowe programy: FAKTUROWANIE VAT, TEXTPAD 1.10, ADDRESS BOOK 3.0, BANK BOOK 2.0, VISUAL FOLDERS 1.0, BIZNES, MOJA FIRMA, PHONE MASTER 3.3a, WINCHECK 3.0N, KSIĄŻKA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW (wersja pod Windows), KSIĄŻKA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW, MANAGER, MISZMASZ, SUPER KSIĘGA PODATKOWA, KASIARZ, RACHMISTRZ, SUBIEKT 4, REWIZOR.

PROGRAMY EDUKACYJNE 2

Płyta zawiera zestaw programów edukacyjnych. Znaleźć tu można programy polskie i zagraniczne do nauki historii, matematyki, geografii, przyrody, fizyki, astronomii, chemii, angielskiego oraz część rozrywkową w postaci gier edukacyjnych, encyklopedii, quizów, zagadek i łamigłówek. Można również nauczyć się szycia i haftowania, pisania na maszynie, meteorologii; poćwiczyć spostrzegawczość i pamięć lub własnoręcznie stworzyć krzyżówkę. Programy przygotowano w wersjach shareware, freeware i public domain. Całością płyty zarządza prosty w obsłudze system menu z opisami w j. polskim. Wśród programów m.in.: ALGEBRA V.1.0, MSB EXPLOREES THE HUMAN BODY, MICROSOFT CINEMANIA 96, MS DOGS, MS DINOSAURS, EUROPE FOR DOS, FLYING COLORS DEMO, MS ENCARTA 96, GEOMETRIA V.5.2, KINEMATYKA V. 1.0, MATHOMATIC 6.1, LASER LIGHT, HISTORIA EUROPY MIĘDZYWOJENNEJ, MSB EXPLORERS THE OCEAN, ZOO GUIDES DEMO, TELEWIZJA, MSB EXPLORERS THE SOLAR SYSTEM- VENUS GAME, MSB EXPLORERS INSIDE THE EARTH- VULCANO BUILDER, i inne.

PROGRAMY NARZĘDZIOWE I DIAGNOSTYCZNE

Wyselekcjonowane programy narzędziowe, przydatne podczas pracy z komputerem oraz programy testujące różnego rodzaju urządzenia: CD-ROM, twardy dysk, procesor (w wersjach shareware). Znaleźć tu można również sterowniki do urządzeń SONY, PHILIPS, MITSUMI, IOMEGA oraz programy komunikacyjne, archiwizery, biblioteki. Płyta stanowi doskonałe narzędzie pracy zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Przykładowe programy: ACCUSET 3.5 WIN, AMIDIAG 4.5, ANADISK 2.07, ARCHIVER 3.0, ARJ 2.41, BLIZTCOPY 2.0, CCIZIP 2.0, CD INDEX 1.0, CD TRAY, CD-COMMANDER-PRO 1.01, CD-GRAB, CD-RUNNER, CLYSMIC ICON BAR 2.20, DEADWOOD 1.23, DIALOG 3.2.5, INFOSPY, MULTI MEDIA WINDOWS COMMUNICATIONS PROGRAM, PHONE MASTER 4.1, QBENCH 1.21, QMODEM 4.6 TEST-DRIVE, SHEZ 10.5, SIMPLIFAX 2.0, SOFTERM PLUS, SPACEHOUND 1.63, SPACEMAKER(tm) 1.65, STEP-UP 1.60S, SYSCHK 2.41, TELIX 1.01C, WINBENCH 95 1.0, WINCAT PRO 4.1, WINDSOCK 3.30, WINDUPE 2.0, WINFORMANT 1.00, ZETAFAX 4.00B, ZFAX 3.23.

PROGRAMY NARZĘDZIOWE I DIAGNOSTYCZNE 2

Na płycie znajdują się programy narzędziowe i diagnostyczne, przydatne podczas pracy z komputerem. Są to m.in. programy do przesyłania danych, zarządzania plikami, informacja o komputerze i obsługa fax/modemu, programy diagnostyczne (twardy dysk, pamięci, CD – ROM, procesor…) programy do zabezpieczania danych, kopiowania plików, skanowania dysków… Programy przygotowano w wersjach shareware, freeware, public domain i playable demo. Ciekawy i łatwy w obsłudze system menu i opisy programów  w języku polskim.

PROGRAMY UŻYTKOWE 1,2

Programy przydatne użytkownikom komputera. Znaleźć tu można bazy danych, notatniki, kalkulatory, programy do biura, szkoły i domu, programy astrologiczne, projektowanie wykresów i schematów organizacyjnych, pamiętniki, katalogi, odtwarzacze płyt CD Audio programy narzędziowe, diagnostyczne, wygaszacze ekranów i inne. Całością płyty zarządza system „menu” (pod DOS i Windows) z opisami w języku polskim. Wśród programów zgromadzonych na płycie Programy Użytkowe 1: AKRONIMY, ASTRONOMY LAB 2, ANGIELSKI DLA NAJMŁODSZYCH, FIZYKA, FONTY 96, BIBLIA, INWESTOR GIEŁDOWY 4.02, PROJEKTANT, POP-ENGLISH 2.1, TELEADRESY SYSTEM TL PLUS (LEKSYKONIA) 2.1, WALLPAPER MANAGER 2.30, WINTAPER 1.0, ZESTAW  WYGASZACZY. Na płycie Programy Użytkowe 2 znajdują się m.in.: SŁOWNIK BIZNESU, CAPTURE PROFESSIONAL, SMARTDRAW 2.01, EARTHLINK NETWORK TOTAL ACCES!, EASY BACKUP 1.4 <ASP>, INI MANAGER 2.10, KSIĘGA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW dla Windows, PAINT SHOP PRO 3.11, RACHMISTRZ, REWIZOR, SKID, SUBIEKT4, WINPAINT 1.1, VIDEO for Windows, TREEDRAW, TASK PRO 2.0. Płyta Programy Użytkowe 3, zawiera wyselekcjonowane i przetestowane wersje programów użytkowych dla DOS, WINDOWS, WINDOWS 95, m.in. PERSONAL POSSESIONS, PROFESIONAL BARETENDER, TELADD 1.0, MATHBOOK 2.6, CHILD’S PLAY, PERSONAL TASK MANAGER, PICTURE VIEW 2.0 i wiele innych.

SYMULATORY 2

Kilkadziesiąt doskonałych gier symulujących samoloty, statki kosmiczne, samochody. Dzięki nim zostaniesz pilotem starych dwupłatowców bądź supernowoczesnych statków kosmicznych. Jeżeli znudzi Cię szybowanie w przestworzach, przenieś się na pokład okrętu podwodnego lub zakosztuj jazdy samochodem. Doskonała rozrywka zapewniona. Gry przygotowano w wersjach shareware i playble demo. System menu i opisy gier w języku polskim. Wśród gier: A 10 CUBA!, AIRPOWER, AMOK FOR WIN 95, APACHE LONGBOW, APOLLO – MISSION ON THE MOON 1.0, AIR WARRIOR II, CYBER DOME, DESCENT 1.4, SCARAB, F22 LIGHTNING II, FIGHTER DUEL, FATAL RACING, FLIGHT UNLIMITED FOR WIN 95, G-NOME, JET FIGHTER 3, MECHWARRIOR II – MERCENARIES, NASCAR 2, NECRODOME, THE NIHILIST, STRIKEPOINT, INDYCAR RACING II, SILENT HUNTER, SCORCHED PLANET, THE SUKHOI SU-27 FLANKER, ROAD WARRIOR, SCREAMER, WING COMMANDER 3, WINGS OF GLORY, NASCAR RACING.


TOP GRY 1-10

Seria Top Gry  stanowi zestaw dziesięciu płyt CD-ROM, z których każda zawiera kilkadziesiąt najnowszych gier (650 MB!!!) ze wspaniałą grafiką i dźwiękiem. Doskonałe, trójwymiarowe gry wirtualne, przygodowe, strategiczne, fantasy, zręcznościowe, arkadowe, logiczne, symulatory. Wszystkie z opisami w języku polskim. Gry są w pełni działającymi wersjami sharewere i playable demo. Uruchamianie oraz instalację gier ułatwia polski system „menu”.

TOP GRY 1:

ALLADIN, CANNON FODDER 2, CANTON, DARK FORCES, DARKNESS, DELTA V, DESCENT, DIAMONDS, DOOM 1.66, FLIGHT COMMANDER 2, FOOTBALL GLORY, FX FIGHTER, HERETIC, INFERNO, JAZZ JACK RABBIT, JUNGLE STRIKE, KRYPTON, LEMMING 3D, MEGATRON, NBA 95′, PINBALL MANIA, PRISON, RISE OF THE TRIAD, SIMCITY, SLUMMY KARTS, SPACE QUEST 6, THE BIG RED ADVENTURE, THE LION KING, TOWER ASSAULT, US NAVY FIGHTER,  XCOM i inne.


TOP GRY 2:

A CHRISTMAS STORY, AIRLIGHT AIR POWER, APACHE, APOLLO 13, ARMUR GREDDON, BATS OF DOOM, BATTLE ISLE 2, BLACK HAWK, BOUNTY, BRUTAL, BRUTAL SPORT, CAMPAIGN 2, CHAMPIONS OF ZULULA, DOOM LEVELS, EPIC PINBALL, FADE TO BLACK, FIGHTER, FOODBALL, HOCUS POCUS, HUNTER BRAINDEAD 13, IMEEN, JAZZY JACK RABBIT, JIGSOFT, LASER LIGHT, LEMMINGS FOR WINDOWS,  LITTLE BIG ADVENTURE, LOTUS, MORTAL KOMBAT II, MY LORDS, PETER & THE WOLF, PLAYTOONS 1,2,3, PROJECT X, RAPTOR, REVOLVE ROBINSON, SANGO, SIM TOWER, SKY BOMBERS, SLIPSTREM 5000, STRIKER 95, SUPER STREET FIGHTER 2, TURBO SYSTEM SHOCK,  DYNASTY, THE TREASURE HUNT, TIE FIGHTER, TRUGG UNIVERS WOODRUFF i inne.

TOP GRY 3:

ABUSE, BATTLE BEAST, BENEATH A STEEL SKY, BIPLANES, BUD TUKER IN DOUBLE TROUBLE, BUMP RACING, CANNON 2, CHRONOMASTER, CYBERMAGE, DAVE DUDE IN THE HOLYDAYSTORY 95, DESTRUCTION DERBY, DEMONCAR, DISCWORLD, DRIVING TEST, DRUID-DEMONS OF THE MIND, DUEL, ENDORFUN, FIFA SOCCER 96, G-FORCE, HEXEN, HI-OCTANE, H.U.R.L., IGOR, INNER SPACE, LONE EAGLE – COLAMBIA ADVENTURE, MAGIC CARPET 2, MEGARACE, MORDOR, MOVIE, PBA BOWLING, PERFECT GENERAL II, POKE-IT-POKER GOLD, ROAD HOG, SENSIBLE WORLD OF SOCCER, SPEAR OF DESTINY, STALKER, SU27 FLANKER, SUPER SPEED, TEKWAR, TERMINAL VELOCITY, TYRIAN, WING COMMANDER IV, ZOOP i inne.

TOP GRY 4:

3D-TABLE, ACTUA SOCCER, ALIEN ODYSSEY, ANVIL OF DAWN E2, BERMUDA SYNDROME, CAESAR II, CHESS HOUSERS, CLAW, CORRIDOR 7 – ALIEN INVASION, CRUSADE IN SPACE, DARKER, DIABOLO, DRAGON SPHERE, FATAL RACING, FLIX MIX, FRAMED, FURY3, GOBLINS 3, GRAVITON, HARDBALL, LOST IN SPACE, LOTTERY, MORTAL COIL, MORTAL KOMBAT 3, NEED FOR SPEED, NHL 96 DEMO, PINBALL DREAMS 1, PINBALL DREAMS 2, PINBALL ILLUSIONS, POWER DRIVE, PSYCHO PINBALL,  RADIX, RALLY, ROL CRUSADERS – THE QUEST FOR THE HERETIC, SHADOW CASTER, SOCCER 95, SUPER SPEED, TEMPEST 2000, THE DIG, THE ELDE, SCROLLS – ARENA, TZ MINI GOLF, UNNECESSARY ROUGHNESS, VIRTUAL POOL, WARPLANE, WITCHAVEN, WORMS i inne.

TOP GRY 5:

BATTLE ISLE 3, BEST SHOT, BATLLE BUG, CAMPAIGN 2, THE CATACOMB ABYSS, CONQUEST OF THE NEW WORLD, CYBER PUCK, THE DAME WAS LOADED, OFFICE DARTS, DESCENT 2 DEMO, TRAILER, POWER DOOLS, FASCAR, FOOTBALL LTD., GOD OF THUNDER, GRAVITON, GREED, HARDBALL 5, ICON REMEMBER, PINBALL ILLUSIONS, JULIETTA, JUMPERDUDE, MANIC KARTS, LASER CHESS, THE MACHINES, MOTOX, NITEMARE FOR DOS, NITEMARE FOR WINDOWS, RIDGE, OUTER PAPER AIRPLANE, PILEUP, PROTEC 2, TOP SPEED RACING, RAYMAN, ROLLIN, SCORCH Vi.5, SCREAMER, THE THERMINATOR, SILVER BALL, SIMISLE, SKY ROADS, SLICK 'N’ SLIDE, SPEED RACER, SPIDER PINBALL, STEEL PANTHERS, SWITCH, TARGET APPROACH, TIC TAC TOE, TIMEGATE, VENDETTA, WARCRAFT i inne.

TOP GRY 6:

ABSOLUTE ZERO, ADVANCED CIVILIZATION, ACES OF THE DEEP DEMO, ARCADE POOL, BAD TOYS, BATTLE SHIP, BATTLE FOR THE ASHES, BINGO, BLACK KNIGHT, BRUDAL BADDLE, ANGELA’S BUG SWAT, CREATURE SHOCK, DARK WOLF, CYBERTA 2 DEMO, EMPIRE SOCCER, F18 NO FLY ZONE, FRUCTUS X3, ANIMATION PLAYER, GOOD TO FIRM, FIRESTORM THUNDERHAWK II, HEROES OF MIGHT AND MAGIC, HURRICANE, ICE & FIRE, JUMPING JACK, KGB, LAMBORGINI, LANDMINE, LOCUS, LANDS OF LORE, MACBLASTER, MOVIES, NHL HOCKEY, OVER DRIVE, PINBALL, VIGILANCE ON TALOS V, THOR’S HAMMER, UFO, VEGAS SLOTS, THE WEB, XENOPHAGE, VOLLEYBALL.

TOP GRY 7:

CONNECTIONS, DRIVE!, EGYPTIAN CHOPPER V1.0, ENTOMBED V1.7, FANTAZY GENERAL, JOHNNY BAZOOKATONE, JOSEPHINE, DUNGEON KEEPER, MONOPOLY, NIXON’S WATERGATE, ORION BURGER, PIPER DEMO, RALLY, ROAD WARRIOR, A10-II: SILENT THUNDER DEMO, SUPER STARDUST 96 DEMO, 3D ULTRA PINBALL i inne.

TOP GRY 8:

ABRAMS, DEADLINE VIDEO DEMO, FIRE FIGHT, GOLD RUNNER, DARK FORCES, RAVENLOFT, NBA LIVE 95 DEMO, ROADRASH, CYBERSTORM, AZRAEL’S TEAR, BAD MOJO, ALBION DEMO, AMERICAN CIVIL WAR, DEFENDER, WORLD EMPIRE 3, LORDS2, NBA LIVE 95 DEMO, REPRODUCTION MAN, STAR FIGHTER 3000, SHADOW CASTER, LORDS OF DOOM.

TOP GRY 9:

DIABLO, PITFALL „The Mayan Adventure”, REBEL RUNNER DEMO, TIME COMMANDO DEMO, PRINCE OF PERSIA, CITY OF TOWERS v3.3, TOP GUN, SILENT THUNDER, RETURN FIRE, THE ADVENTURES OF MICROMAN, MAGIC BOY, THE ADVENTURES OF MICROMAN, CIVILIZATION 2, FRUSTRATION, LUMA CYCLES, TORIN’S PASSAGE, THEXANDER, TREASURE QUEST SU27 DEMO, LUMA CYCLES, THE BEAST WITHIN, DAY OF PIGS, CARD WORK SHOP, BAD TOIS i inne.

TOP GRY 10:

AMAZON, THE BACK TO THE FOREST, BASEBALL, BOMBER, DESERT RAID, JAZZ JACKRABBIT HOLIDAY HARE 1995 EDITION, LION KING, THE CUBE, WINWAR II, FADE TO BLACK, SETTLERS II – VENI VIDI VICI, SIMON THE SORCERER II, LANDS OF LORE, SEA RUN, PUTT PUTT GOES TO THE MOON, HANDY FOR WINDOWS, THE DUNGEONS OF GRIMLOR, GALACTIX, CYBER TAROT V.2.3a, BOMBERBOY V.1.1, BASEBALL, DEADLOCK DEMO, PUTT PUTT JOINS THE PARADE i inne.

WINDOWS 95 – KOLEKCJA GIER 2

Płyta zawiera zestaw nowych, wyselekcjonowanych gier pod Windows 95. Znaleźć tu można m.in. gry strategiczne, planszowe, zręcznościowe, logiczne, edukacyjne oraz gry w szachy, krzyżówki, pasjanse, black jack, poker, master mind, brydż i wiele innych. Gry przygotowano w wersjach shareware i playable demo. Prosty w obsłudze system menu z opisami  w języku polskim ułatwia uruchamianie wybranych gier. Wśród programów: ABALONE 1.1, AMANDA YAHTZEE, AMERICAN CIVIL WAR, ANCIENT YACHT V.3.0 FOR WIN 95, ARASAN 3.0, BEETLE, BATTLEGROUND: ARDENNES, BATTLEGROUND : GETTYSBURG VOLUME 2, THE BATTLEGROUND WATERLOO DEMO, PERFECT BLACK JACK 32 7.1, BLOCK BREAKER 3.01E, JTS TALKING, EXCELLENT CARD GAMES 1.40, CASINO VERITE VIDEO POKER, CHESS MATE 1.2, COLOR CRYPTOGRAM, CRITICAL MASS, CRYPTO 2.0, MISSION FORCE: CYBER STORM, CASINO VERITE BLACK JACK 1.4, CYBER BLACK JACK, CYBER STRIP POKER, DOGS OF WAR, ESCAPE VELOCITY, FIRING RANGE 2.5,  FREE JACK 2.0, LAS VEGAS SLOTS PRO 2.3, MORAFF’S MEMORY JIGGLER, MOTHER OF ALL BATTLES 1.3, OIL BARON 1.2.

WINDOWS 95 – PROGRAMY DŹWIĘKOWE

Na płycie znajdują się programy dźwiękowe, przygotowane specjalnie pod Windows 95. Są to konwertery, edytory i playery plików dźwiękowych WAV, MOD, VOC, programy do akompaniamentu, odtwarzania płyt CD., programy do tworzenia muzyki i efektów dźwiękowych, edytory bibliotek instrumentów dla Rolanda, Yamaha, programy do nauki gry na gitarze i pianinie, generatory i edytory efektów dźwiękowych, próbkowanie kart dźwiękowych, nauka muzyki i wiele innych. Programy na płycie przygotowano w wersjach shareware, freeware, public domain i demo. Całością płyty zarządza prosty w obsłudze system menu z opisami programów w j. polskim.


WINDOWS 95 – KOLEKCJA PROGRAMÓW UŻYTKOWYCH

Programy użytkowe pod WINDOWS’95, przydatne zarówno w domu jak i w pracy. Znaleźć tu można bazy danych, edytory, programy graficzne, do pracy w sieci, dla dzieci, dla kolekcjonerów i wiele innych w wersjach shareware, freeware i public domain. Płytą zarządza łatwy w obsłudze, multimedialny system menu z opisami w języku polskim. Dodatkowo umieszczony został program „Jak radzić sobie z WINDOWS’95”. Przykładowe programy:  DISC AND DESK DATA ACCESSOR, ASTRONOMY CLOCK 2 2.01, ASTRONOMY LAB 2, BITMAP WIZARD 1.5, MPEG PLAY v1.65, MATRIX CALCULATOR, NOT GNU EDITOR 1.7, RCALC2, TALKING CLOCK2, TEXTPAD 1.29, WINZIP.

WINDOWS 95 DLA DZIECI 2

Płyta zawiera zestaw nowych programów i gier pod Windows 95 przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Znaleźć tu można m.in. programy i gry edukacyjne, puzzle, kolorowanki, śmieszne historyjki, interaktywne bajki, zagadki oraz gry przygodowe, logiczne, zręcznościowe… Mnóstwo zabawy bez elementów przemocy i brutalności. Programy na płycie przygotowano w wersjach shareware i playable demo. Wśród programów: ACTIVISION ATARI 2600 ACTION PACK 3, A LITTLE PAINTER 1.2, AMAZEING 5.11, ANIMAL GAME 2.0, ARITHME TICK-TACK-TOE 1.3, BOW AND ARROW 1.1, BAKU BAKU ANIMAL DEMO, BALLISTIC 1.0B, BOXES WINDOWS ACTION PUZZLE GAME VER.5.1, BUG, DINO CARDS, COLOR MATCH GAME VER 1.1, COLOR BY NUMBERS, DREAM INTERPRETER, FINDERZ – KEEPRZ GAME FOR KIDS, JEWELS OF THE ORACLE – HORSES OF ASVA, DINO NUMBERS 3.3, PHEASANT HUNT, PICTURE PUZZLER, ORACLE OF RUNES, STORYBOOK WEAVER, DINO SPELL 3.2, TAIPEI, TERRACE, THE GAME FACTORY, THINKER, TOONWORKS, TOTAL RECALL 2.0, WORLD FLAGS 3.0, BEAVIS & BUTT-HEAD, TUNELAND.

Adres firmy:      ALBION Sp. z o.o.

            Pl. Wolności 7

            50-071 Wrocław

            tel. (071) 44 21 01, 44 20 13

            fax. (071) 44-82-16

Scroll to Top