Cheetos Logo
Bakugan Logo

Bakugan Tazo Roks Cheetos

Tazo 30/30
Kompletna 100%
flaga polska

OPIS KOLEKCJI BAKUGAN TAZO

Cheetos Bakugan Tazo Roks – To seria 30 jednostronnych plastikowych tazo. Została wydana w roku 2009. Przedstawia bohaterów serialu animowanego pt. „Bakugan: Młodzi Wojownicy”. Można było je trafić w chipsach marki Cheetos. Żetony te, można było ze sobą łączyć w pary. Obok numeru, każdy tazo, posiada symbole domeny (żywiołów). Każdy Bohater, przedstawiony został w dwóch wariantach, dodatkowo są towarzyszące im Bakugany  strażnicze, w trzech różnych wersjach. Jedyny atrybut jaki posiadają tazosy to symbole domeny. Jest ich od 3 do 10. Prawdopodobnie służyły do grania, albo ukazania mocy danego bohatera czy stwora.

Bakugan to animowany serial telewizyjny który swoją premierę w Polsce miał w lutym 2009 roku. Do tej pory ukazały się cztery serie Bakugan:

  • Młodzi Wojownicy
  • Nowa Vestroia
  • Najeźdźcy z Gundalii
  • Świat Mechtoganów
W pierwszym sezonie na ziemi pojawiają się tajemnicze karty z Vestroi, świata, w którym żyją Bakugany. Na podstawie kart wymyślona zostaje gra karciana, powstała jako nieszkodliwa rozrywka dla dzieci. Żeby przyzwać tajemnicze stworzenie, wystarczy cisnąć jego kulę na pole walki. Wtedy bestia przybiera swoją prawdziwą formę. Każda z tych istot ma swoją domenę, w które się specjalizuje. Domeny są to żywioły, Aquos (woda), Darkus (ciemność), Haos (Światło), Pyrus (ogień), Subterra (ziemia) i Ventrus (powietrze). Pewnego dnia pojawia się zawodnik o imieniu Maskarad, gracz, który posługuje się nieużywaną wcześniej domeną Darkus oraz Kartami Zagłady. Jego zagrania tymi kartami powodują to, że pokonane Bakugany zostają wysłane do Wymiaru Zagłady, z którego już nie mogą się wydostać. Dan Kouzo, główny bohater serii, będzie musiał powstrzymać działania Maskarada.
 

1. Dan Kuso

2. Maskarad

3. Marucho

4. Runo Misaki

5. Julie Makimoto

6. Shun Kazami

7. Drago

8. Hydranoid

9. Preyas

10. Tigrerra

11. Gorem

12. Skyress

13. Dan Kuso

14. Maskarad

15. Marucho

16. Runo Misaki

17. Julie Makimoto

18. Shun Kazami

19. Drago

20. Hydranoid

21. Preyas

22. Tigrerra

23. Gorem

24. Skyress

25. Drago

26. Hydranoid

27. Preyas

28. Tigrerra

29. Gorem

30. Skyress

DOMENY

Aquos

Darkus

Haos

Pyrus

Subterra

Ventus

SPIS TAZO BAKUGAN

Scroll to Top