curly chipsy logo

Curly Karty Magiczne Sztuczki

Karty 10/?(40)
0%
flaga polska

CURLY MAGICZNE SZTUCZKI OPIS

Curly Magiczne Sztuczki to seria prawdopodobnie 40 kart. Każda była dwustronna, z przodu ukazana była jedna z kilku postaci w stroju magika. Z tyłu był opis dokładny sztuczki magicznej, włącznie ilustracjami pomocniczymi.

6. Tajemnicza chusteczka

Previous
Next

12. Kto to napisał?

Previous
Next

14. Zaczarowane jajko

Previous
Next

15. Tajemnica podwójnej kulki

Previous
Next

17. Magiczne flamastry

Previous
Next

18. Znikające palce

Previous
Next

23. Magia kolorów

Previous
Next

26. Magiczny eliksir

Previous
Next

28. Zaczarowany balon

Previous
Next

39. Jak zaczarować flamaster w zwykły ołówek

Previous
Next

CURLY MAGICZNE SZTUCZKI SPIS I OPISY Z KART

6. TAJEMNICZA CHUSTECZKA – Wcześniej ukryj w dłoni odcięty róg chusteczki. Na oczach widzów schowaj całą chusteczkę w tej samej dłoni. Wyciągnij ukryty róg i na nim dokonaj wyraźnego cięcia nożyczkami. Następnie wyciągnij całą chustkę i machaj nią przed oczami zdumionych widzów (w tym momencie możesz pozbyć się odciętego rogu. Najlepiej wrzuć go niepostrzeżenie do swojej czarodziejskiej skrzynki)

12. KTO TO NAPISAŁ? – Wsyp dwie łyżki stołowe soli do szklanki wody. Zanurz palec w tym czarodziejskim atramencie i napisz nim w narożnikach kartki imiona swoich przyjaciół. Powiedz znajomym, że za chwilę na kartce pojawią się ich (wcześniej przez Ciebie. zapisane) imiona. Lekko pocieraj ołówkiem o kartkę, a zdumionym widzom ukażą się właściwe imiona.

14. ZACZAROWANE JAJKO – Schowaj ugotowane na twardo jajko do kieszeni. Wyciągnij surowe jajko z kapelusza i poproś widzów, aby spróbowali postawić je na stole. Na pewno im się to nie uda. Włóż z powrotem jajko do kapelusza. Niepostrzeżenie włóż do kapelusza również ugotowane jajko. Wypowiadając zaklęcie wyciągnij je i mocno postaw na stole.

15. TAJEMNICA PODWÓJNEJ KULKI – Poproś widza, aby zamknął oczy i wyciągnął przed siebie otwartą dłoń zwróconą wewnętrzną stroną do góry. Na otwartej dłoni połóż kulkę. Osoba, której pokazujesz sztuczkę, musi jeszcze złożyć palce tak, jak na rysunku. Teraz delikatnie przesuwaj złożone palce po kulce na dłoni. Widz będzie przekonany, że dotyka dwóch kulek.

17. MAGICZNE FLAMASTRY – Poproś widza, aby podał Ci jeden z 12 flamastrów. Chowając go za siebie, zrób szybko kreseczkę na kciuku i oddaj go widzowi. Teraz niech widz schowa mazaki i poda Ci swoją dłoń. Kiedy będziesz ją trzymał, podglądnij kolor kreski na swoim kciuku. W ten sposób odgadniesz, jaki flamaster wybrał Twój widz.

18. ZNIKAJĄCY PALEC – Trzymaj prawą rękę zwróconą zewnętrzną stroną do widowni. Niepostrzeżenie zegnij palec wskazujący i zastąp go kciukiem (miejsce iluzji zasłaniasz palcami. wskazującym i środkowym lewej ręki). Następnie przesuwaj całą lewą rękę po palcu środkowym ręki prawej. Widzowie ulegną złudzeniu, że właśnie urwałeś sobie palec.

23. MAGIA KOLOROW – Pokrojone liście czerwonej kapusty zalej wrzącą wodą. Po ostygnięciu przelej płyn do szklanki. Trzy pozostałe szklanki napełnij do połowy wodą. Do jednej dodaj ocet, do drugiej sodę, ā w trzeciej pozostaw czystą wodę. Po kolei dolewaj do szklanek fioletowy płyn z kapusty. Szklanka z octem zabarwi się na czerwono, woda z sodą na zielono, szklanka z samą wodą będzie fioletowa.

26. MAGICZNY ELIKSIR – Każdy czarodziej musi znać receptę na magiczny eliksir. Przygotuj sobie ocet, barwnik spożywczy i proszek do pieczenia. Twoja mama na pewno Ci pomoże. Szklankę wypełnij octem. Następnie wypowiadając zaklęcia dodaj trochę barwnika spożywczego. Dyskretnie zakryj szklankę dłońmi i wsyp jeszcze odrobinę proszku do pieczenia. Magiczny eliksir jest już gotowy.

28. ZACZAROWANY BALON – Schowaj jeden balon do drugiego. Nadmuchaj wewnętrzny balon i okręć go nitką. Trochę mocniej nadmuchaj zewnętrzny balon i również zawiąż go nitką. Nakryj balony chustką i prze- kluj delikatnie szpilką zewnętrzny balon. Widzowie usłyszą huk. Sprawnym ruchem zdejmij chustkę. Zaskoczona publiczność zobaczy, że balon jest nienaruszony!

39. JAK ZACZAROWAĆ FLAMASTER W ZWYKŁY OŁÓWEK? – Zawiń kolorowy papier ciasno wokół ołówka. Sklej końce przezroczystą taśmą. Przykryj ołówek chusteczką, pozo- stawiając tylko czubek. Chwyć go jedną ręką przez chusteczkę, a drugą pociągnij szybko za wystającą końcówkę. Papier pozostanie w chustce, a Ty wyczarujesz ołówek. Rzuć go widzom. W tym czasie pozbądź się papierka z chustki.

Scroll to Top