KOMIKSY POKEMON FILM PIERWSZY

Komiksy Pokemon Film Pierwszy: Zemsta Mewtwo to seria komiksów na podstawie wersji kinowej filmu o tym samym tytule. Pierwszy komiks opisuje Wakacje Pikachu, czyli krótkometrażowy wstęp emitowany przed seansem filmu. Komiksy zostały wydane przez Egmont Polska. Wewnątrz komiksów znajdował się również quiz konkursowy „Wiem wszystko o Pikachu”, wystarczyło odpowiedzieć na pięć prostych pytań, by móc starać się o losowanie jednej z kilku nagród, mianowicie 3x Gra na konsolę Nintendo Game Boy Pokemon Yellow, 10x kaseta z filmem oraz 10x Pokeniespodzianka.

komiks pokemon film pierwszy odcinek 2 zemsta mewtwo

Komiks Pokemon Film Pierwszy Nr. 3/2001

Do tej pory…

Mewtwo to potężny Pokemon, stworzony genetycznie z DNA Mew. Dla naukowców, którzy do powołali do życia, był zaledwie eksperymentem. Ale Mewtwo inaczej chciał widzieć swoją rolę; zły i rozczarowany uwolnił się i zniszczył laboratorium. 

Giovanni, przywódca Zespołu R, udawał przyjaciela Mewtwo, lecz tak naprawdę chciał tylko przejąć kontrolę nad jego mocą. Gdy Mewtwo odkrył plany Giovanniego, odleciał do najdalszego zakątka Ziemi, obiecując wziąć odwet na wszystkich ludziach i Pokemonach.

Jakiś czas potem, Ash, Misty i Brock otrzymali tajemnicze zaproszenie na Nową Wyspę, gdzie mieli spotkać najpotężniejszego trenera Pokemonów! Ich niezdarni prześladowcy, Jessie, James i Meowth z Zespołu R podstępnie zdobyli zaproszenie i zaplanowali podstęp.

Na przystani zgromadzili się trenerzy Pokemonów którzy zostali zaproszeni na wyspę. Niestety, kurs promu został odwołany z powodu burzy. Miranda, kierowniczka portu, opowiedziała trenerom starą legendę o wielkiej powodzi, która pochłonęła prawie wszystkie Pokemony.

Ash, Misty i Brock przyjęli zaproszenie od „wikingów”, którzy obiecali ich podwieźć na Nową Wyspę. Ich przewodnicy okazali się jednak przebranymi członkami Zespołu R! Wielka fala zatapia łódź i Ash z przyjaciółmi muszą teraz sami dotrzeć na Nową Wyspę, gdzie mieści się tajemniczy pałac.

komiks pokemon zemsta mewtwo odcinek 4

Komiks Pokemon Film Pierwszy Nr. 5/2001

Do tej pory…

Mewtwo, Pokemon stworzony z DNA Mew. Dla przewrotnych twórców był tylko potężną bronią, ale Mewtwo zbuntował się i zaprzysiągł Pokemonom i ludziom zemstę.

Ash, Misty i Brock otrzymali tajemnicze zaproszenie na Nową Wyspę, gdzie mieli poznać najpotężniejszego na świecie trenera Pokemonów. Zespół R przypadkiem wykrył tajemnicę. Jego załoga w przebraniu wikingów podstępnie wkradła się szeregi trenerów. W drodze na Nową Wyspę łódź trenerów została zatopiona przez olbrzymią falę. Nasi bohaterowie dotarli na wyspę na grzbietach swoich wodnych Pokemonów. Po pełnej emocji podróży znaleźli się przed drzwiami olbrzymiego pałacu.

Asha i jego przyjaciół przywitała pielęgniarka Joy, która znalazła się pod psychiczną kontrolą Mewtwo. Wewnątrz nasi bohaterowie spotkali jeszcze trzech innych trenerów – Fergusa, Neeshę i Coreya – którzy również otrzymali zaproszenie na wyspę. Mewtwo ujawnił im swój plan – zaprosił trenerów, aby sprawdzić ich umiejętności. Jeśli Mewtwo będzie w stanie ich pobić w walce Pokemonów, to użyje ich sił psychicznyhc do zniszczenia ludzkiej rasy i zaludni świat genetycznie stworzonymi supermocnymi Pokemonami.

Podczas gdy Zespół R przyglądał się klonowaniu Pokemonów w laboratorium, Pokemony Coreya, Neeshy i Asha wyzwały na pojedynek sklonowane Pokemony Mewtwo. Ale klony okazały się silniejsze niż oryginalne Pokemony i wygrały wszystkie starcia. Nawet Charizard Asha został pobity.

Po wygranej walce, Mewtwo użył kilku super Pokeballi, aby złapać Pokemony trenerów ui umieścić w klonującej maszynie. Ostatecznie Ash zniszczył maszynę dokopiowania i uwolnił uwięzione w niej Pokemony. Ale już wcześniej wszystkie Pokemony zostały sklonowane. Teraz są po dwa takie same Pokemony – dwa Psyducki, dwa Pikachu, dwa Meowthu.

Niespodziewanie na niebie pojawiła się niewielka postać – to Mew! Mew jest pokojowo usposobiony, nie chciał  walczyć, ale Mewtwo zaatakował go, wściekły, że pojawił się inny Pokemon, równie potężny jak on sam. Gdy Mewtwo i Mew walczyły, każdy z oryginalnych Pokemonów zaczął walczyć sam ze swoim klonem. Z czubka pałacu, dokąd Mewtwo telekinetycznie przeniósł Asha, chłopie ogląda największą w dziejach walkę Pokemonów…

Scroll to Top