PokePolis
MENU
panini logo naklejki i karty
pokemon maska logo

Panini Spider-Man naklejki i album kolekcjonerski

Naklejki 0/234
0%
flaga polska

NAKLEJKI PANINI SPIDER-MAN

Naklejki Panini Spider-Man to kolekcja 234 naklejek wydanych przez firmę Panini. Naklejki były sprzedawane w specjalnych saszetkach, przedstawiały sceny z serialu animowanego, wybrano pięć odcinków, ukazujących potyczkę Spider-Mana z Jaszczurem, Mysterio, Dr. Octopusem, Scorpionem i Hobgoblinem. Do kolekcji był dedykowany album na naklejki, który mieścił wszystkie 216 zwykłych naklejek, oraz posiadał specjalny rozkładany plakat na 18 złotych (które zamiast numeracji posiadały oznaczenie z liter od a do n). 

SPIDER-MAN THE ANIMATED SERIES 

Serial był emitowany przez pięć sezonów, od 1994 do 1998 roku, i jest uważany za jedną z najlepszych adaptacji przygód Pajączka na ekranie. Akcja skupia się na Peterze Parkerze, młodym fotografiku pracującym dla Daily Bugle, który w wyniku ugryzienia przez genetycznie zmodyfikowanego pająka zyskuje niezwykłe moce i staje się superbohaterem – Spider-Manem.

Każe z pięciu sezonów składa się z odcinków, które wprowadzają nowe wątki fabularne i postacie, ale jednocześnie stanowią zamknięte historie. Bohaterowie, którzy pojawiają się w serialu, to m.in. Mary Jane Watson, Gwen Stacy, Harry Osborn, J. Jonah Jameson, Dr. Octopus, Green Goblin, Venom, Electro i wiele innych.

Jednym z atutów „Spider-Man: The Animated Series” jest świetnie zarysowany wątek główny, który przewija się przez cały serial. Peter Parker, oprócz swojego życia jako superbohater, zmaga się z problemami w szkole, trudnościami finansowymi i rozterkami emocjonalnymi. Wątek miłosny pomiędzy nim a Mary Jane jest też jednym z kluczowych elementów fabuły.

Kreska i animacja w serialu są solidne, a przede wszystkim dynamiczne i energiczne. Muzyka skomponowana przez Johna Sempera Jr. również wpisuje się w klimat przygody i akcji.

„Spider-Man: The Animated Series” zyskał sobie rzeszę fanów dzięki ciekawie skonstruowanym postaciom, emocjonalnym wątkom i dynamicznym scenom akcji. Jeśli interesujesz się superbohaterskimi historiami, to z pewnością warto zobaczyć ten klasyczny serial animowany.

 

spider-man album kolekcjonerski z naklejkami panini opowiadający o przygodach człowieka pająka znanych z serialu animowanego plakat
Plakat na złote naklejki

PANINI SPIDER-MAN ALBUM KOLEKCJONERSKI

OPISY Z ALBUMU

Student koledżu… fotograf – wolny strzelec… skradający się po pajęczynie super-bohater. Jeśli jeszcze tego nie wiecie, to Peter Parker zdecydowanie nie jest przeciętnym młodzieńcem! Pewne- go pamiętnego dnia, podczas naukowego pokazu przeprowadzonego przez Dr. Farleya Stilwella na Uniwersytecie Empire State, Parker został przypadkowo ugryziony przez radioaktywnego pająka. Owładnęło nim dziwne uczucie, jakby nagle został naładowany fantastyczną energią. Parker uciekł z auli i ze zdziwieniem odkrył, że zdobył proporcjonalną do wielkości szybkość, siłę i umiejętności pająka! Robiąc dla siebie kostium i wymyślając parę pajęczych rakietnic, Peter przyjął tożsamość Spider-Mana i od tej pory świat już nie był taki sam.

W przebraniu awanturnika Peter Parker narobit sobie wielu wrogów podczas swojej kariery: oczywiście są to zwyczajni super-złoczyńcy, tacy jak śmiercionośny Lizard (Jaszczur), przebiegły Dr Octopus, złowieszczy Mysterio i straszliwy Hobgoblin. Ale nasz stary przyjaciel ma także innych wrogów – takich świrów jak wydawca Daily Bugle, J. Jonah Jameson – twardogłowy, który jest absolutnie przekonany, że Spider-Man to niezłe ziółko! Gdy się ma tylu wielbicieli”, łatwa stwierdzić, że bycie super-bohaterem nie zawsze jest przyjemne! Ani takie proste – spróbujcie po- radzić sobie z kilkoma kursami uniwersyteckimi, miłością, pracą dla wesołego” Jonasza i nie spóźnić się na domowy obiad u ciotki May, walcząc w tym samym czasie z Mysterio! Ten Spider- Man jest naprawdę niesamowity!

NOC JASZCZURA

Jest wiosenny ranek w Nowym Jorku. Wszystko wydaje się spokojne… ale głęboko pod miastem dzieje się coś strasznego. Dwaj pracownicy metra stand twarzą w twarz ze straszliwym stworem przypominającym gigantycznego Jaszczura!

Kiedy jeden z nich zostaje porwany przez stwora, drugi wskakuje z powrotem do furgonetki i ucieka jadąc jak szaleniec. Traci panowanie nad kierownicą i furgonetka już ma się rozbić… gdy w ostatniej sekundzie robotnika ratuje Spider-Man! Prze- rażony człowiek opowiada pospiesz nie niedowierzającemu Spiderowi o gigantycznej jaszczurce. Wkrótce w redakcji Daily Bugle wydawca J. Jonah Jameson nakazuje tropić gigantycznego gada.

Prosi Petera Parker, by porozmawiał z profesorem Dr. Curtem Connorsem, sławnym specjalistą od gadów. Eddie Brock, reporter bez skrupułów, jest wściekły – to on chciał dostać tę historie!

Spider-Man schodzi do metra, gdzie odkrywa dziwne ślady może rzeczywiście istnieje gigantyczny jaszczur”! Następnie w przebraniu Parkera odwiedza laboratorium Dr. Connorsa razem z Debra Whitman, koleżanką ze studiów. Ale zamiast Connorsa zastają tam monstrualne- go stwora, który ucieka z jednym z wynalazków doktora.

Peter przypomina sobie wydarzenie z przeszłości. Pomagał Dr. Connorsowi przy jego eksperymencie na trójnożnej myszy. Był to jeden z najambitniejszych projektów naukowca. Badał on możliwości umożliwiające odrastanie utraconych kończyn u człowieka, tak jak to się dzieje u gadów.

Spider-Man zatrzymuje się w domu Connorsa, ale doznaje tam szoku. Gigantyczny jaszczur wymyka się z domu. Atakuje go, przewraca, po czym znika w ciemnościach rzucając tęskne spojrzenie na żonę i małego synka Connorsa, którzy dobiegli do drzwi zwabieni hałasem.

-Mój mąż próbował odtworzyć swoją brakującą rękę za pomocą urządzenia nazywanego neogenicznym rekombinatorem. Ale ono zamieniło go w gada! – wyznaje Margaret Connors. Spider-Man nagle umyka. Dostrzegł Brocka, ciekawskiego reportera i aby go zatrzymać, przywiązuje go pajęczyną do słupa. Jednak gdy wraca na miejsce, Margaret już tam nie ma.

Jaszczur porwał swoją własną żonę! Spider-Man ponownie wchodzi do kanałów, gdzie znajduje i uwalnia porwanego robotnika, który zdradza mu plan gada.

Lizard potrzebuje pomocy żony, aby podłączyć swoją śmiercionośną aparaturę do miejskiej sieci energetycznej. Chce zamienić mieszkańców miasta w gady, a przez to stworzyć nową rasę! Margaret na próżno próbuje wyrwać urządzenie z lap stwora. Spider-Man rusza jej na pomoc.

Spider-Man wierzy, że potrafi zamienić jaszczura z powrotem w człowieka za pomocą aparatury. Podczas potyczki wpadają obaj do kanału wraz z urządzeniem. W wodzie pojawia się oślepiający błysk i…

Minęło parę dni. Brock zjawia się w domu Connorsów. Podsłuchawszy sensacyjną opowieść Margaret jest przekonany, że za drzwiami znajdzie czającego się potwora. Przyprowadził więc ze sobą Jamesona. żeby otrzymać wyłączność na ten temat. Ale gdy otwierają się drzwi, staje w nich sam Connors ze swoim synkiem! Tak, aparatura podziałała nawet pod wodą i Spider-Man przywrócił staremu przyjacielowi dawną postać!

DR OCTOPUS: UZBROJONY I NIEBEZPIECZNY

Peter jest tego wieczoru w siódmym niebie. Nareszcie udało mu się umówić na randkę z Felicją Hardy, prześliczną dziewczyną! Przybył do jej wspaniałego domu i czeka, aż będzie gotowa. Naraz słyszy rozdzierający krzyk. Rusza do jej pokoju. Widzi, jak Felicję porywa jakiś okropny metalowy stwór.

Peter próbuje ratować dziewczynę. Wkrótce w całej posiadłości jest pełno policji…

Policjanci przekazują matce Felicji wiadomość od kidnapera, który oświadcza, że wkrótce prześle instrukcje dotyczące okupu. Podpisuje się: Otto Octavius. To naukowiec, któremu odmówiono pieniędzy z mojej fundacji! – wykrzykuje pani Hardy. Ale Peterowi Octavius też nie jest obcy: prowadził kurs naukowy, na który Peter uczęszczał dziesięć lat temu. Teraz czas, by Spider-Man ruszył do akcji!

Nie jest łatwo odnaleźć kryjówkę Octaviusa. Naukowiec pracował niegdyś w laboratorium, dopóki koledzy nie potępili jego eksperymentów, których celem było odkrycie alternatywnych źródeł energii. To oni wpłynęli na decyzję Fundacji Hardy’ego, by nie przydzielać Octaviusowi funduszy, o jakie prosił.

Od tamtej pory pracował w piwnicy, gdzie nie było mowy o bezpiecznych warunkach pracy. Spider-Man nie wiedział, że pewnego dnia podczas eksperymentu przypadkowy wybuch przykleił mu do kręgosłupa mechaniczne ramiona. Octavius używał ich odtąd do trzymania nie bezpiecznych substancji. Wypadek przemienił go w Doktora Octopusa!

Spider-Man zamienia się na powrót w Petera i rusza do stacji telewizyjnej Jamesona, która, na prośbę pani Hardy, ma nadać wiadomość dla porywacza. Ten chce, by żądaną przez niego sumę dostarczył sam Jameson. Jest to jednak pułapka i magnat prasowy staje się więźniem tak samo jak Felicia!

Peter wyznaje, że zna Octaviusa i proponuje, że będzie działał w charakterze pośrednika. Pani Hardy przystaje na to. Octavius zgadza się również, ale żąda podwójnego okupu. Kierując się otrzymanymi instrukcjami Peter udaje się do kryjówki.

Octavius pokazuje Peterowi swój wynalazek: baterię, która, jak twierdzi, m zastąpić tuzin elektrowni atomowych! Peter stwierdza, że bateria jest niebezpieczna i już spowodowała jeden wypadek, którego doświadczył sam Octavius, N mawia naukowca, by uwolnił Felicję i Jamesona. Nie! – odpowiada Octavius, Dzięki nim zdobędę pieniądze, które są mi potrzebne na moje badania! – Mówiąc to chwyta młodego człowieka metalowym ramieniem i wystawia za okno Jednakże Peter ma wystarczającą ilość czasu, by dostrzec olbrzymie dynamo u sufitu…

W mgnieniu oka zamienia się w Spider-Mana. Wraca do laboratorium i włącza dźwignię kontrolną baterii. Dynamo wkracza do akcji. Dzięki wytworzeniu ładunku podobnego do magnesu wciąga metalowe ramiona Octaviusa. Ale jest jeszcze jedno niebezpieczeństwo… nagle silnik rakiety wybucha płomieniem.

W ostatniej sekundzie pajęczak wkracza do akcji! Pajęczyna Spider-Mana rozciąga się i szybuje na ratunek przyjaciołom. Wszystko skończone. Na dawnego geniusza i jego szaleńcze marzenia czeka więzienna cela. Spider-Man może znowu czuwać nad miastem, któremu grożą nowe niebezpieczeństwa…

GROŹNY MYSTERIO

Niewiarygodne wiadomości w dziennika telewizyjnym tego ranka widziano Spider-Mana jak wykradał starożytne klejnoty z muzeum i bez trudu umknął strażnikom ze swoim łupem. Peter Parker jest zdumiony – wie, że to nie mógł być prawdziwy Spider-Man to on jest Spider-Manem! Zdecydowany oczyścić swoje dobre imię rusza na miejsce zbrodni i odkrywa trop: kawałek pajęczyny.
– To nie może być pajęczyna Spider-mana – twierdzi,
– Ona się rozpuszcza w ciągu godziny! Terri Lee, policjantka, zaintrygowana sprawą zgadza się pomóc Peterowi.

Jednakże jego uwagę przykuwa natychmiast niezwykły widok, w pokoju tworzy się spirala dymu, a w jej środku pojawia się postać z błyszczącą kulą zamiast głowy. wkrótce rozlega się głos – Jestem Mysterio i mam wiadomość dla Spider-Mana. Nie ukryjesz się przede mną – złapie cię, gdziekolwiek jesteś! Po czym obraz znika. Czy to Sztuczka? Iluzja?

W ciągu następnych dni „nowy” Spider-Man uderza wszędzie, udaje się Spider-Manowi wyśledzić go w domu towarowym, ale przekonuje się wkrótce, że zwabiono go tam, by stał się świadkiem następnej sztuczki Mysteria. Innym razem spotykają się obaj na moście Brooklynskim i prawdziwy Spider-Man zostaje znokautowany przez deszcz ognistych kul, które posyłają go prosto do rzeki!

Jameson donosi szczegółowo w swojej stacji telewizyjnej o serii kawałów robionych Spider-Manowi – w taki sposób, że Mysterio wychodzi na bohatera. Ta uwłaczająca kampania denerwuje również Terri Lee, która pragnie pomóc Peterowi wyśledzić Spider-Mana. To przecież Peter najczęściej fotografował Spider-mana (dzięki swojemu godnemu zaufania aparatowi). – On nigdy nie odmówił swojej pomocy nikomu będącemu w potrzebie twierdzi Terri. Teraz kolej na nas. musimy mu pomóc.

Spider-Man pamięta jednak, że kiedyś odwrócił się od kogoś w potrzebie. Kiedy zdobył swoją niezwykłą pajęczą moc, używał jej do zarabiania pieniędzy zamiast pomagania innym. Pewnego dnia zignorował krzyk o pomoc strażnika i pozwolił wymknąć się złoczyńcy.

-Po co mam się mieszać? – mówił Spider. Ale ten sam przestępca obrabował później dom ciotki May i wuja Bena, który został przez niego zastrzelony. Spider-Man złapał przestępcę, ale dopiero wtedy zdał sobie sprawę, że z tak wielką mocą musi iść w parze równie wielka odpowiedzialność.

Spider-Man potrzebuje pomocy Terri do zidentyfikowania Mysteria. Pamięta, jak jego prześladowca wspomniał, że Spider-Man zrujnował go na moście Brooklyńskim. Most Broklyński to miejsce, gdzie Spider- Man złapał Quentina Becka, specjalistę od efektów specjalnych, który spowodował katastrofę helikoptera!

Przy pomocy policyjnego komputera Terri udaje się zlokalizować ostatni znany adres Becka po opuszczeniu więzienia: studia filmowe Wonder. Po przybyciu na miejsce Spider-Man znajduje kostium podobny do swojego i jakiś sprzęt do tworzenia specjalnych efektów wizualnych: więc w taki sposób Mysterio pojawia się i znika!

Ale Mysterio czekał na pojawienie się Spider-Mana. Złoczyńca wita go seria naprawdę przerażających efektów specjalnych. Spider-Man jest otoczony przez wilkołaki, cyklopa, meduzy, minotaury, aż w końcu staje przed Straszliwym smokiem i bez wahania rzuca się w jego paszczę. Spider-Man znajduje się labiryncie urządzeń mechanicznych.

Jednak to już nie tylko iluzja. Podłoga otwiera się pod jego stopami i Spider-Man leci w próżni lądując na gigantycznej pajęczynie zamieszkałej przez dwa olbrzymie mechaniczne pająki, które zbliżają się do niego! Co więcej Terri Lee i Jameson, który towarzyszyli Spider-Manowi do studia, zostają schwytani i uwięzieni w sieci zawieszonej u sufitu! Spider-Man chciał, by Jameson przyszedł, aby pokazać wydawcy, kim naprawdę jest je go bohater Mysterio. Nie ma chwili do stracenia! Spider-Man rzuca swoją pajęczynę w stronę sieci i dwójka więźniów ciągnie ją z całej mocy, dopóki nie udaje mu się uwolnić.

Zdesperowany Mysterio próbuje raz jeszcze zniszczyć Spider-Mana. Pięciu uzbrojonych Mysteriów pojawi się przed nim, jeden z nich krzyczy:- Który z nas jest prawdziwy? Zanim odgadniesz będzie za późno Spider-Man używa swojego pajęczego zmysłu, by wskazać prawdziwego Mysteria: Sekundę później atakuje Mysteria #2, który pada na podłogę gubiąc błyszcząca kulę zakrywającą jego głowę! Jest to Quentin Beck! Spider-Man oczyścił swoje imię, a Jameson musiał przy znać, że nie miał racji!

ŻĄDŁO SKORPIONA

Romans między Peterem a Felicją Hardy trwa, nie jest to jednak najlepsze określenie dla tego związku, ponieważ ona nadal traktuje go jak przyjaciela. Tym razem, gdy oboje wyszli na romantyczną przechadzkę, Peter musi się szybko pożegnać. A wszystko właśnie zaczęło iść dobrze. Coś podejrzanego dzieje się niedaleko sklepu jubilerskiego. Pora, by Spider-Man sprawdził, co to takiego.

Co za powitanie! Spider-Man ledwie miał czas, by zająć pozycję przy wejściu do sklepu, gdy eksplozja wyrzuca go w powietrze. Złodzieje uciekają strzelając z bazuki! Ale Spider-Man wykorzystuje
swoje umiejętności i pajęczą moc, by uniknąć pocisków. Łapie przestępców jednego po drugim w swoją sieć.

Wkrótce potem zdjęcia, które Peter zrobił podczas ostatnich wyczynów Spider-Mana przybywają do redakcji Daily Bugle i Jameson jest wściekły! Wydawca nie może zrozumieć, jak Peterowi Parkerowi udaje się być zawsze we właściwym miejscu, wtedy gdy Spider-Man wkracza do akcji. – Żałuje, że nie mogę znaleźć tego przeklętego Spider-Mana! -przeklina.

Peter widzi podejrzanie wyglądającego osobnika idącego na spotkanie a Jamesonem. Nie może wiedzieć, że ów człowiek to nowa broń wydawcy przeciwko Spider-Manowi. Ale dla czego Jameson tak bardzo go nienawidzi? Wszystko zaczęło się przed wieloma katy, gdy Jameson, młody reporter, nie usłuchał rozkazów szefa mafii – stracił żonę, ponieważ tamten się zemścił, Zamordował ją zamaskowany zabójca.

Plan Jamesona mógł wróżyć koniec Spider-Mana! Obiecał bowiem Garganowi (człowiekowi, którego widział Peter) fortunę, jeśli się zgodzi się na udział w eksperymencie. Miał zostać przekształcony dzięki specjalnemu promieniowaniu, które da mu siłę i moc skorpiona, naturalnego wroga pająka! Dlatego też Spider-Man ma stanąć twarzą w twarz z nowym wrogiem: Skorpionem!

Prowadzony przez Jamesona z helikoptera Skorpion ściga Spider-Mana nad dachami miasta. Spider-Manowi udaje się uciec. gdy wpada we własną pajęczynę. Potyczka powoduje znaczne straty niszczone gzymsy, przewrócone cysterny z wodą, pożary. Dopiero wtedy Jameson zdaje sobie sprawę z tego, co zrobił.

Może już być za późno, by zaradzić sytuacji. Transformacja Gargana wydaje się nieodwracalna i Skorpion nadal się zmienia stając się coraz bardziej złowieszczy! Oszalały z wściekłości potwór uderza w laboratorium, gdzie miał miejsce eksperyment i łapie Jamesona, chwyta go w kleszcze swojego ogona, ciągnąc za sobą.-To promieniowanie zamieniło mnie w to, czym jestem – wrzeszczy – i promieniowanie zamieni mnie z powrotem w człowieka: pójdziesz ze mną do nuklearnego reaktora Oscorpu!

Jameson próbuje przekonać potwora, by przestał, mówiąc: -Włączając reaktor skazisz całe miasto! Ale jego argumenty nie odnoszą skutku, Scorpion naprawdę oszalał! Na szczęście Spider-Man wraca znowu do akcji zatrzymał się na moment (wierzcie lub nie), by zadzwonić do ciotki May i powiedzieć jej, że się spóźni na lunch!

Walka pomiędzy tymi dwoma dochodzi do punktu wrzenia w elektrowni, gdy Scorpion rusza na Spider-Mana. Przy okazji jednak trafia w dźwignię kontrolną i włącza reaktor. Jameson próbuje go wyłączyć, ale nim mu się to udaje, potwór chwyta go i ciska w drugą stronę!

Skorpion chwyta Spider-Mana, niemal go nie dusząc, aż nagle puszcza go i odwraca zdumiony. Jameson rzucił się na stwora, by ratować Spider-Man, Super-bohater wykorzystuje akacje i udaje mu się ogłuszyć Scorpiona za pomocą przewodu wysokiego napięcia. Potem w ostatniej chwili Jamesonowi udaje się wyłączyć reaktor: Czy to oznacza, że Jameson się zmienił? Stanie się przyjacielem Spider-Mana? W żadnym razie

Pomógł jedynie Spider-Manowi, ponieważ uważał go za mniejsze zło! A co słychać u Felicji? Peter znowu nie ma szczęścia… jest zajęta dziś wieczorem! Czasami bycie Spider-Manem nie jest wcale takie zabawne!

HOBGOBLIN

Dzisiaj ma być położony kamień węgielny pod Instytut Kryminologii Fiska. Peter jest tam i robi zdjęcia dla Daily Bugle. Rozmawia ze swoim przyjacielem Harrym, z którym chce dzielić kawalerskie mieszkanie. Ceremonie zaczyna ojciec Harry ego, przemysłowiec Norman Osborn, który przedstawia finansistę i filantropa, pana Wilsona Fiska (alias Kingpin). Fisk ma właśnie położyć kamień węgielny, gdy nagle nieba spada latający „goblin” i strzela do niego!

Peter powala Fiska na ziemię i ratuje go, potem zamienia się w Spider-Mana, lecz Hobgoblin już uciekł. Kilka godzin później tajemniczy latający człowiek pojawia się w fabryce Osborna. To Norman wynajął Hobgoblina, by zlikwidował Kingpina, jak również dostarczy mu śmigacz. Po ostrej wymianie zdań Osborn wyrzuca Hobgoblina, wściekły z powodu porażki. Tymczasem Peter wraca do dom i znajduje ciotkę May przed telewizorem ogląda właśnie doniesienia na temat niebezpiecznej przygody Fiska.

Kiedy Peter oznajmia jej, że zamierza zamieszkać z Harrym, kochana staruszka wydaje się być pogodzona z tym faktem. Młodzi ludzie muszą się wyprowadzić prędzej czy później. Dlatego Peter przeprowadza się do Harry ego, ale nie wie, ile łez przelała ciotka May, w samotności…

Hobgoblin jest mistrzem oszukiwania ludzi (ale jak widzimy, to samo robią i inni w tej historii). Zamierza zaoferować swoje usługi Kingpinowi, mówiąc, że to Osborn chciał się pozbyć swojego wspólnika, który stal się zbyt niebezpieczny. To Osborn wynajął go, by załatwił te robotę. Kingpin postanawia się zemścić i prosi Hobgoblina, by porwał Harry’ego, syna Osborna, w zamian za co dostarczy mu nową i bardziej wyrafinowaną broń.

Hobgoblin wyrusza wykonać zadanie. Chcąc porwać młodego człowieka wywołuje zamieszanie podrzucając dyniowe bomby do jego mieszkania! To zbyt wielki szok dla biednej cioci May. Właśnie składała wizytę swojemu bratankowi, Peterowi, który zamieszkał z Harrym! Stan ciotki May wydaje się naprawdę poważny i zostaje przewieziona do szpitala…

Tymczasem Hobgoblin zabiera Harre’go do Centrum Zbrodni, skąd Kingpin kontroluje niemal całą przestępczą działalność na świecie. Harry Jest zamknięty w celi a jego zdjęcie zostaje przestane do ojca z prośbą Kingpina o okup: najnowsze wynalazki zakładów Osborna w zamian za życie jego syna.

Zdradzie nie ma końca. Hobgoblin zjawia się w biurze Osborna z propozycją: uwolni Harry’ego w zamian za najnowszy wynalazek przemysłowca – Jeszcze większy i bardziej śmiertelny śmigacz goblina!

Jest to latające skrzydło wyposażone w wyrzutnie i bomby oraz urządzenia zdalnie kierujące! Jednakże ani Hobgoblin, ani Osborn nie zdają sobie sprawy, że ich rozmowa jest nagrywana przez Kingpina…

Tymczasem zdecydowany odnaleźć Harry’ego Spider-Man idzie jedynym możliwym tropem: Oscorp. Gdy przybywa na miejsce, widzi jak Hobgoblin wylatuje na swoim nowym migacza. W potyczce, która ma miejsce, Spider-Man ściga złoczyńcę ponad drapaczami chmur przez ulice Nowego Jorku. Jeszcze raz Hobgoblinowi udaje się uciec.

Spider-Man staje przed Osbornem i prosi o wyjaśnienie jego powiązań z Hobgoblinem. Przemysłowiec usprawiedliwia się, że właśnie rozpoczął negocjacje, aby ratować swoje przedsiębiorstwo. A co z pańskim synem? – pyta Spider-Man wychodząc, by sprawdzić, czy ciotka May nadal jest w stanie krytycznym.

Tymczasem Hobgoblin dalej oszukuje ludzi i wraca na spotkanie z Kingpinem żądając zapłaty za porwanie Harry’ego. Kiedy król zbrodni wyrzuca go po pokazaniu nagrania jego rozmowy z Osbornem, Hobgoblin wariuje. Śmigacz, który dał mu Osborn, okazuje się naprawdę śmiertelną bronią i wkrótce uciekają wszyscy strażnicy ratując życie przed bombami i pociskami. W końcu sam Kingpin jest zmuszony zrezygnować i znika przez tajemne przejście z towarzyszącymi mu pomocnikami.

Tryumfujący Hobgoblin porywa Harry’ego i ponownie kontaktuje się z Osbornem, żądając jego przedsiębiorstwa w zamian za życie młodego człowieka! Jednak wkrótce potem Osborn ma całkiem niespodziewaną wizytę: Kingpin proponuje, że pokaże mu, jak się dostać do Centrum Zbrodni przez tajne przejście, by zaskoczyć Hobgoblina.

Jednak potrzebna im jest broń, która by dorównała arsenałowi Hobgoblina. Co może być lepsze od Spider-Mana, którego wkrótce spodziewa się Osborn? Spider-Man faktycznie obiecał przemysłowcowi, że wróci o północy, by się upewnić, że okup za Harry’ego został zapłacony. Kiedy w końcu przybywa na miejsce, Osborn mówi mu, że Hobgoblin nie dotrzymał słowa i że tylko Spider-Man może teraz uwolnić Harry’ego. Osborn osobiście prowadzi Spider-Mana tajemnym przejściem, potem dołącza Kingpin, by śledzić bitwę, która, jak się należy spodziewać, ocali ich obu przed znienawidzonym szantażystą. Spotkanie Spider-Mana z Hobgoblinem jest tak gwałtowne…

…że powoduje zniszczenie Centrum Zbrodni. Kingpin i Osborn obserwują scenę z helikoptera, ale Hobgoblinowi raz jeszcze udaje się uciec. Zrzuca klatkę z Harrym z wielkiej wysokości i ucieka, podczas gdy Spider-Man próbuje złagodzić upadek!

Norman odzyskuje syna. Osborn, który nigdy nie byt dobrym ojcem, zdaje sobie nagle sprawę, że mógł stracić syna w katastrofie spowodowanej przez niego samego i Kingpina. Hobgoblin zjawia się znowu i uwalnia ostatnie boby. Harry omal nie ginie podczas eksplozji, lecz jego ojciec zasłania go własnym ciałem. Jest to oznaka skruchy starszego człowieka. Osborn i syn wychodzą z tego na szczęście tylko z niewielkimi obrażeniami.

Spider-Man postanawia, że najwyższy czas ostatecznie pozbyć się Hobgoblina. Niestety, przybywa zbyt późno. Po serii potyczek i pościgów, Hobgoblin zużywa cala swoją broń i ucieka grożąc zemstą. Spider-Man będzie musiał poczekać do następnego razu… Ważne jest to, że ze szpitala nadchodzą nareszcie dobre wieści – ciotka May będzie zdrowa!

Scroll to Top