Pokemon Logo
merlin collections logo

Pokemon Merlin Seria 1

Naklejki 172/276
62%
flaga polska

OPIS KOLEKCJI POKEMON MERLIN 1

Pokemon Merlin seria 1 to kolekcja 276 nalepek. Przedstawiały stworki z pierwszej generacji. Do kolekcji był album do wyklejania, opisy wszystkich Pokemonów są identyczne jak w albumie na naklejki Chipita. Naklejki przedstawiały wszystkie 150 Pokemonów z pierwszej generacji, czyli regionu Kanto, poza Mew.

W drugiej części albumu jest sekcja opisująca wybrane typy Pokemonów, naklejki pokazują wybrane linie ewolucyjne. Dodatkowo do zebrania jest 36 holograficznych naklejek, przedstawiających kilka Pokemonów, w tym Mew, oraz trenerów znanych z serialu animowanego.

pokemon merlin seria 1 saszetka z 6 naklejkami do wklejania do specjalnego albumu kolekcjonerskiego
Saszetka z naklejakmi

POKEMON MERLIN 1 ALBUM

Jeśli mieszka się w Pallet Town, dziesiąte urodziny są niezwykle ekscytujące – można zacząć zbierać Pokemony! Dzieci otrzymują licencję Pokemona, następnie odwiedzają profesora Oaka w centrum Badań nad Pokemonami, gdzie odbierają darmowego Pokemona. Dla dzieciaków z Pallet Town będzie on pierwszym z wielu – wszystkich jest sto pięćdziesiąt, można je poskramiać i posłać do boju – zdobycie zaszczytnego tytułu „Mistrza Pokemonów” to wielkie wyzwanie. Wyścig po tytuł „Mistrza Pokemonów” źle się rozpoczął dla dziesięcioletniego Asha – zaspał! Ostatni Pokemon jaki został w Centrum Badań nad Pokemonami, to jedna z elektrycznych myszy – Pikachu. Zapisawszy Pikachu w swym katalogu stworzeń –zwanym Pokedexem – Ash wyrusza na poszukiwanie kolejnych zwierzaków. Ash jest szczęśliwy, że ma własnego Pokemona, lecz pobudliwy Pikachu z pewnością przysporzy im kłopotów! Dla Asha rozpoczyna się długa podróż, wyścig z innymi dziećmi, w którym stawką są wszystkie Pokemony!

Gdy zbierzesz 150 Pokemonów, nie sądź, że czyni cię to najlepszym ich mistrzem na świecie – jest jeszcze jeden dodatkowy, sto pięćdziesiąty pierwszy Pokemon! Tym ostatnim, tajemniczym stworzeniem jest Mew.

PRZEWODNIK PO EWOLUCJI

Istnieje ponad 150 różnych rodzajów Pokemonów, każda ma własne umiejętności i specjalne moce. Wiele spośród tych wspaniałych stworzeń potrafi ewoluować i stać się innym Pokemonem o nowych cechach i umiejętnościach ataku. Lecz jak kandydat na Mistrza Pokemonów ma się rozeznać w tych wszystkich rodzajach stworzeń? I jak się dowiedzieć, który Pokemon może ewoluować i co z niego wyrośnie? Aby pomoc ci stać się Mistrzem Pokemonów, przygotowaliśmy ten przewodnik po różnych rodzajach Pokemonów i podkreśliliśmy niektóre z najciekawszych przypadków ewolucji.

INSEKTY

Nie dajcie się oszukać łagodnej naturze większości Pokemonów  –  Insektów. Przy odpowiedniej tresurze mogą one stawić czoła najlepszym. Mimo że wiele Pokemonów – Insektów przed ewolucją wygląda niegroźnie, jak np. Caterpie i Weedle, w formie przekształconej, jako Butterfree i Kakuna, mają potężne formy ataku

SMOKI

Te rzadko spotykane Pokemony wyglądają majestatycznie i wspaniale. W działaniu stanowią przecudowny widok, szczególnie w ogniu walki, i każdy poskramiacz posiadający Pokemon – Smoka ma powód do dumy. Te Pokemony są tak unikalne, że trzeba wyjątkowego poskramiacza by schwytać choć jednego. Czy sprostasz wyzwaniu?

ELEKTRYCZNE

Jeśli zadrzesz z jednym z tych pospolitych Pokemonów, czeka cię wstrząs. Dzięki naładowaniu elektrycznością potrafią one porażać przeciwników błyskawicznymi atakami. Pikachu jest chyba najsławniejszym ze wszystkich Elektryczny Pokemonów, lecz nie należy zapominać o mocach pozostałych stworzeń z tej grupy, szczególnie niektórych form, które ewoluowały.

WALCZĄCE

Te odważne Pokemony hoduje się do wojaczki, w efekcie czego są zdyscyplinowane, biegłe w wojennym rzemiośle i nigdy nie poddają się bez walki. Jeśli zdołasz schwytać jednego z tych potężnych Pokemonów, zyskasz wartościowego sojusznika.

OGNISTE

Niech się pali! Te fantastyczne płonące Pokemony wiedzą, jak się zachować w ogniu walki. Zaatakowane, na ogień odpowiadają ogniem i rzadko się wycofują. Należy traktować te zapalczywe stworzenia z szacunkiem w przeciwnym razie można pójść z dymem.

DUCHY

Mimo że te niesamowite duchy są tylko trzy, liczba ta wystarczy, by wywołać dreszcz przerażenia u nawet najtwardszych poskramiaczy Pokemonów. Jeśli jeden z Pokemonów – Duchów przyjdzie cię nastraszyć, lepiej szybko wołaj na pomoc przyjaciół, gdyż ataki tych Pokemonów czynią największe zniszczenia.

ROŚLINY

Te spokojne Pokemony rzadko wywołują kłopoty, lecz w bitwie potrafią się wspaniale bronić. Pokemony – Rośliny są z reguły przyjacielskie i otwarte – świetni z nich towarzysze. Nadepnij im jednak na odcisk, a skończysz wąchając kwiatki od spodu!

LĄDOWE

Ziemia jest domem tych przedsiębiorczych Pokemonów, które czerpią ogromne korzyści ze swego naturalnego środowiska. Mimo że Lądowe Pokemony często wydają się dość prymitywne, mają one cały wachlarz wstrząsających ataków, zapewniających im przetrwanie.

LODOWE

Te wyjątkowe Pokemony nie ewoluują, więc trzeba wiele poświęcenia, by złapać obydwa. Pomimo ich oszronionej powierzchowności, łatwo ulec ich gorącemu czarowi, szczególnie Jynxa, słynącego ze swojego ataku Słodki Całus, który jest w stanie roztopić niemal wszystkie serca.

ZWYKŁE

Istnieją dwadzieścia cztery Zwykłe Pokemony, co czyni je drugim z najpospolitszych typów, zaraz po Pokemonach Wodnych. Pokemony te można zaklasyfikować jako zwykłe, lecz różnią się one znacznie od siebie, a ich ataki są zawsze wyjątkowe. Ponadto stworzenia te ewoluują w bardzo ciekawy sposób.

JADOWITE

Te jadowite Pokemony mają arsenał zabójczych ataków, dzięki którym są straszne w walce. Ich agresywny wygląd i toksyczna osobowość sprawiają, że niemal wszyscy wrogowie trzymają się od nich z daleka. Potrafią zadawać swe zabójcze ciosy bez ostrzeżenia.

PSI

Specjalnością Pokemonów Psi jest naginanie umysłów wedle własnej woli. Atak ze strony jednego z tych Pokemonów może wywołać nadprzyrodzone skutki uboczne, więc w towarzystwie takich hipnotyzerów lepiej zachować skupienie.

SKALNE

Te Pokemony o kamiennych twarzach są twarde niczym granit i w walce zawsze można na nich polegać. Te ruchome otoczaki nie wyglądają może zbyt groźnie, ale nadepnij im na odcisk, a wkrótce staniesz się zimny jak głaz.

WODNE

Niczym ogromne stworzenia morskie. Pokemony Wodne są pełne gracji i łatwo się przystosowują do otoczenia, lecz w walce są straszne. Nie jest zbiegiem okoliczności, że Pokemony Wodne są najbardziej pospolitym gatunkiem Pokemonów – z biegiem lat wykształciły wyspecjalizowane formy ataku i obrony, by zapewnić sobie przetrwanie.

POCZĄTEK NOWEJ PRZYGODY

Teraz możesz rozpoznać gatunek każdego z Pokemonów. Pomoże ci to w drodze do tytułu Mistrza Pokemonów. Oczywiście na tym twoja nauka się nie kończy – prawdziwi Mistrzowie Pokemonów nieustannie poszukują nowych sposobów, by dowiedzieć się czegoś nowego o tych stworzeniach. Z nowo nabytą wiedzą za pasem świat Pokemonów stoi teraz przed tobą otworem. Baw się dobrze – twoja przygoda dopiero się zaczyna!

Scroll to Top