Koszulki TCG Guru – premium po kosztach?

Dla każdego amatora gier karcianych, czy to dopiero początkującego, czy wytrawnego kolekcjonera, przychodzi zawsze ten moment, gdy swoje ukochane karty musi otoczyć właściwą opieką. Wybiera się więc na zakupy w poszukiwaniu odpowiednich koszulek i szybko staje przed dylematem ile właściwie powinien w nie zainwestować – w końcu rzadko kupujemy jedynie paczkę, lub dwie. Postawić na ilość, czy może szarpnąć się na coś bardziej profesjonalnego? Odpowiedzią mogą być koszulki TCG Guru.

Koszulki spakowane są w torebkę z tworzywa, zamykaną od dołu na zakładkę z klejem, którą łatwo oderwać i zamknąć z powrotem. W połączeniu z mocnym zgrzewem u góry, przystosowanym do wieszania na stojakach sklepowych i drugim, cieńszym opakowaniem trzymającym same koszulki i broszurkę producenta, po towar można swobodnie sięgnąć jedną ręką,  nie zdejmując go nawet  z ekspozycji – fakt, który może przypaść do gustu obsłudze stacjonarnych sklepów. Ramka, mała mandala i ciepła kolorystyka na ulotce budzą orientalne skojarzenia i nawiązują do nazwy marki. Projekt, chociaż nie rzuca na kolana, jest przyjemny dla oka, a opakowanie solidne.

Wygodna ochrona kart TCG, szyty na miarę?

             A co oferują same koszulki? Standardowo, mamy tu 100 sztuk z czystego polipropylenu, bez żadnych dodatków, kompletnie bezwonnych i przeźroczystych. Już w dotyku czuć jednak delikatną różnicę w gramaturze w stosunku do podstawowych koszulek od np. Ultra PRO, czy Rebela. Koszulki są przez to nieco sztywniejsze i wytrzymalsze na zagięcia i fałdowanie, choć oczywiście nie ma co ich porównywać do modeli z usztywnianymi rewersami. Nie dają się łatwo rozciągnąć, przez co przy szarpaniu pierwsze poddają się zgrzewy na bocznych krawędziach.

        Koszulki sprzedawane są jako „Inner Sleeves” – oznacza to, że są na tyle dobrze dopasowane i smukłe, aby karty w nich trzymane mieściły się klaserach kolekcjonerskich, stanowiąc podwójną ochronę. W testowanych koszulkach umieściliśmy karty z wiodących gier TCG, jak Pokemon, Magic: The Gathering i Yu-Gi-Oh, oraz tych nieco mniej: WoW, LotR, czy Dragonball. Przy wsuwaniu czuć było delikatny, satysfakcjonujący opór. Wszystkie karty, niezależnie od wieku i stanu, świetnie leżały w koszulkach, zostawiając margines nieprzekraczający 1mm.

koszulki pokemon tcg guru

Do kogo skierowany jest produkt?

Czy to znaczy, że koszulki stworzone są głównie do kolekcjonera? Ależ skąd. TCG Guru Precise Fit docenią też aktywni gracze. Dobre dopasowanie koszulek sprawia, że karty naturalniej leżą w dłoni, co docenią osoby, którym przeszkadza szelest i ruchomość zbyt luźnych koszulek. Śliskość jest akceptowalna, nie ma problemu z przesuwaniem z kart po blacie, ani układaniem ich w stosy. Tasowanie jest bardzo swobodne, niezależnie od metody bardzo trudno jest sprawić, aby karty zszczepiły się ze sobą. Samoczynne wysuwanie się kart z koszulek również nie ma miejsca.

TCG Guru na pewno nie należą do najtańszych na rynku, choć jest im do nich znacznie bliżej, niż podobnym produktom z tej kategorii dostępnym u innych producentów. Koszulki są dobrze wykonane i świetnie sprawdzają się w użyciu. To dobre rozwiązanie dla osób, które mają nieco większe oczekiwania względem akcesoriów do kart TCG i planszówek, ale nie są przekonane do płacenia równowartości booster packa za opakowanie koszulek do kart.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top