najsłodszy pokemon

Najsłodszy Pokemon - Urocze i Słodkie Pokemony

Najsłodsze i najbardziej urocze Pokémony to te, które charakteryzują się ujmującym, przyjaznym wyglądem, często przypominającymi zwierzęta lub mającymi ludzkie cechy. Są to stworki, które cieszą oko i wywołują uśmiech na twarzy graczy i fanów. Pokemony to nie tylko niekończąca się rywalizacja poprzedzona treningiem i walkami. Wybór najsłodszego stworka to jednak trudniejsze zadanie niż wybór najsilniejszego. Nie mamy tu żadnych statystyk, tylko opinie. Od początku swojego istnienia Nintendo stara się wybierać słodkie Pokemony na swoje maskotki. Najlepszymi przykładami są tu Pikachu i Eevee, które do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością.

Charakterystyka najsłodszych Pokemonów i ich cechy:

 • Mniejsze rozmiary: Większość najsłodszych Pokémonów jest małych i kompaktowych, co dodaje im uroku. Ich małe rozmiary sprawiają, że wydają się bardziej ujmujące i urocze.
 • Uśmiechy i ekspresje: Charakterystyczne uśmiechy, ciekawe wyrazu twarzy i ekspresje dodają Pokémonom uroku i osobowości.
 • Zwierzęce inspiracje: Najsłodsze Pokémony często czerpią inspirację z małych zwierzątek, takich jak króliki, kotki, myszki czy lisy, co sprawia, że są bardziej przyjazne i rozkoszne. Najczęściej nie posiadają przy tym negatywnych cech wyglądu, takich jak kły, szpony czy pazury.
 • Kolorystyka: Często posiadają jasne, przyjemne kolory, które są kojarzone z uroczymi i przyjaznymi postaciami.
 • Pozytywne cechy: Urocze Pokémony często wykazują pozytywne cechy, takie jak radość, życzliwość, lub zabawność, co przyciąga uwagę graczy i fanów. Najczęściej nie posiadają ogromnych zdolności bojowych.
 • Akcesoria i detalizacje: Czasami, urocze stworki są ubrane w małe akcesoria, noszą kokardki, kwiatuszki lub inne dodatki, co dodaje im jeszcze więcej uroku i charakteru. Zazwyczaj nie są to bazowe atrybuty wyglądu. 

Najsłodszy Pokemon – Top 10:

 1. Eevee: jest małym, lisopodobnym Pokemonem, który ma miękkie, krótkie futerko w kolorze brązowym. Jego ogon jest bujny i puszysty, przypominając charakterystyczny ogon lisa. Ma duże, błyszczące oczy o brązowym kolorze i równe uszy, które są zazwyczaj wzniesione do góry, wyrażając zainteresowanie i ciekawość. To absolutnie najsłodszy Pokemon, który zajmuje specjalne miejsce w sercach fanów. 
 2. Pikachu: Główna maskotka serii od samego początku, tego elektrycznego gryzonia nie trzeba nikomu przedstawiać. Pikachu ma bardzo łagodne usposobienie. Jego design zmienił się mocno na przestrzeni lat, gdzie ze słodkiego grubaska zmienił się w bardziej smukłą mysz.
 3. Jigglypuff: największą popularność przyniosły mu występy w serialu animowanym. Chciał być artystą scenicznym, ale nikt nie był w stanie wysłuchać jego piosenki do końca, przez co był niezwykle sfrustrowany. Nadymał wtedy policzki i rysował po twarzach śpiących ludzi markerem.
 4. Togepi: na wyklucie jajka w anime czekała wielkość fanów i wykluło się z niego… Pokemon jajko. Od tego czasu ten stworek skradł serca fanom, jego zachowanie przypomina małe dziecko, które potrzebuje ciągłej uwagi rodziców.
 5. Clefairy: jest rzadkim i magicznym typem. Jest znany ze swojej urody i delikatności, a także mocy związanej z magią i energią baśniową. Clefairy jest również łączony z Księżycem i często jest przedstawiany jako istota z innej planety. Otacza go pewna aura mistycyzmu.
 6. Oshawott: Jest to starter dostępny w regionie Unova, co oznacza, że gracze mogą wybrać go jako swego pierwszego Pokemona na początku gry. Jest postrzegany jako nieco nieśmiały i nieporadny, przez co doprowadza do wielu zabawnych momentów.
 7. Minccino: to drobny stworek o okrągłym korpusie pokrytym miękkim i białym futerkiem, które przypomina puszysty sweter lub kożuch. Jego uszy są zaokrąglone i sterczące na boki głowy, a oczy małe i błyszczące. Ma różowy nosek i długie, wąskie oczy. Na jego głowie znajduje się cienka czarna wstążka lub opaska, co dodaje mu uroku.
 8. Teddiursa: ma mały, okrągły korpus, który pokrywa gęste, miękkie futerko w kolorze brązowym. Jego głowa jest duża w porównaniu do reszty ciała i ma dwa duże, czarne oczy oraz mały, różowy nos. Cechą charakterystyczną Teddiursa są również jego uszy, które są małe, okrągłe i sterczące na boki. Niedźwiadek ma krótkie łapki z trzema palcami, zakończone ostrymi pazurami.
 9. Emolga: Amalga jest jednym z tak zwanych „klonów” Pikachu, mających powtórzyć sukces swojego pierwowzoru. W przeciwieństwie do chociażby Dedenne posiada oryginalniejsze cechy, które przypadły fanom bardziej do gustu. Ma on aparycje małego gryzonia, najpewniej został zainspirowany latającymi wiewiórkami.
 10. Vulpix:  jest małym Pokemonem o wyglądzie lisa, charakteryzującym się jasnym, pomarańczowym futerkiem i białym brzuchem. Posiada duże, migoczące niebieskie oczy i mały, stożkowy nos. Jego uszy są ostro zakończone i sterczą na bokach głowy. Posiada aż sześć ogonów.

Najsłodszy Pokemon – Podsumowanie

Najsłodsze i najbardziej urocze Pokémony odgrywają ważną rolę zarówno w grach, jak i w kulturze fanowskiej. Cieszą się one ogromną popularnością, a ich uroczy wygląd sprawia, że są uwielbiane przez graczy i miłośników serii. Są skierowane głównie do żeńskiej części fanów. Jednak bywają również użyteczne w walce. Niewątpliwie tytuł najsłodszego Pokemona możemy przyznać Eevee – choć jest to tylko opinia, gdyż nie ma możliwości by obiektywnie zbadać który stworek może nosić zaszczytne miano najbardziej uroczego ze wszystkich.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top