Ash i Pikachu nie będą już bohaterami serialu animowanego "Pokemon".

Ash i Pikachu przechodzą na zasłużoną emeryturę. Przez 25 lat Ash starał się zostać najlepszym trenerem Pokemon. W tej niezwykle trudnej drodze niezmiennie towarzyszył mu jego najlepszy przyjaciel Pikachu.

Oficjalnie wiadomo, że w styczniu wyjdzie specjalny sezozn liczący 11 odcinków anime Pokemon, który będzie ukoronowaniem przygód głównego bohatera. Znajdą się w nim postacie z wcześniejszych odcinków, takie jak Brock — były lider Stadionu Pokemon w Marmorii czy Misty.

Osiągnięcia Asha Ketchuma

Ash i Pikachu odchodzą z serialu w blasku chwały, w końcu udało im się zdobyć mistrzostwo Ligi Pokemon. Oczywiście widzowie musieli trochę poczekać na to osiągnięcie. Nasz bohater zaznał wiele gorzkich porażek, zanim wzniósł w górę trofeum. Ash i Pikachu brali udział w następujących zmaganiach Ligi Pokemon:

  • Konferencja Indigo Plateau – Najlepsza 16 
  • Konferencja Silver – Najlepsza 8 
  • Konferencja Ever Grande – Najlepsza 8
  • Konwaliowa Konferencja – Najlepsza 4
  • Konferencja Vertress – Najlepsza 8
  • Konferencja Lumiose – Drugie miejsce
  • Konferencja Manalo – Zwycięzca Ligi Pokemon

Jak widać, Ash i Pikachu wraz z każdym nowym startem w Lidze Pokemon, wspinali się coraz wyżej, by ostatecznie na konferencji Manalo zatriumfować. Po pierwszej porażce udało mu się wygrać mistrzostwo Pomarańczowej Ligii. Choć rywalizacja w niej wyglądała zupełnie inaczej niż standardowe walki Pokemon.

ash i pikachu trofeum

Kto zamiast Asha i Pikachu?

Koniec przygód Asha i Pikachu nie oznacza końca serialu animowanego. Ash był głównym bohaterem wystarczająco długo, powstało wiele teorii spiskowych na temat jego wieku oraz tego, że pomimo upływu czasu dalej wygląda tak samo, jak w dniu, w którym wyruszył z Alabastii, by zostać największym trenerem Pokemon. Zatem ta zmiana powinna wprowadzić pewien powiew świeżości do nowej serii.

Fani dostaną nową bohaterkę, Liko, oraz jej kompana Roya. Towarzyszyć będą im nowe Pokemony, znane z gry „Scarlet & Violet”. Nowa seria została zapowiedziana na wiosnę 2023 roku. Na razie udostępniony został trailer, w serwisie Youtube.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top