PokePolis
MENU
venustoise

Venustoise niezwykłe połączenie Blastoisa i Venusaura

Venustoise to niezwykłe połączenie Blastoisa i Venusaura, zadebiutował w odcinku pierwszej serii serialu animowanego Pokemon o tytule „Duch z Dziewiczej Góry”. Przez lata wzbudzał zainteresowanie fanów serii. Czy zatem jest Venustoise? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Opis odcinka serialu Pokemon - Duch z Dziewiczej Góry

Ash wraz z przyjaciółmi wypłyną w rejs z Portu Vista i kierują się do Dziewiczej Góry. Brock wydaje się smutny, podczas rozmowy przyznaje, że jest mu źle gdyż sezon bikini skończył się i musi czekać do następnego roku by poznać dziewczynę. Za statkiem podąża Jessie, James i Meowth, płyną w drewnianym wiadrze przyczepionym liną do statku. Po dotarciu do brzegu bohaterowie widzą przygotowania do festynu, Brock zauważą tajemniczą dziewczynę na molo i od razu zakochuje się. Chwila nieuwagi wystarcza by dziewczyna zniknęła, przez ułamek sekundy pokazując, że jest to Pokemon Gastly. James również zostaje zauroczony przez tajemniczą nieznajomą.

Brock nie cieszy się z festynu i cały czas myśli o kobiecie którą widział, zagaduje go tajemnicza staruszka. Oznajmia ona, że owa nieznajoma jest jego okrutnym przeznaczaniem. Zespół R szuka na festiwalu pieniędzy, również wpadają na staruszkę, która również Jamesowi mówi o przeznaczeniu i kobiecie. Wszyscy udają się w stronę sanktuarium, gdzie raz do roku odsłaniany jest obraz, znajdujący się tam od 2 tysięcy lat. Obraz ten przedstawia kobietę do której wzdychali James i Brock. Kobieta nie żyje od 2 tysięcy lat, była zakochana w młodym chłopcu, musiał on jednak wyruszyć na straszną wojnę. Czekała na jego powrót tak długo, że zamieniła się w skalny posąg.

Po dotarciu do posągu Ash, Misty, Meowth i Jessie starają się odciągnąć zakochanych spod pomnika, ewidentnie są zauroczeni skałą. Bohaterowie udają się na odpoczynek do Centrum Pokemon, które jest niedaleko portu. Zespół R śpi w śpiworach, budzi ich tajemniczy duch, który wyszedł z sanktuarium. Ta sama zjawa objawia się Brockowi i nazajutrz rano po zakochanych w dziewczynie chłopakach nie ma śladu. Po małej kłótni okazuje się, że spali zamknięcie w świątyni.

Pojawia się znowu tajemnicza staruszka, opowiada o tym jak ta sama sytuacja zdarza się co roku. Proponuje anty duchowe naklejki, choć chce za nie pieniądze. Wszystko zostaje obklejone naklejkami. Po nadejściu nocy pojawia się duch i zabezpieczenia te nie zrobiły na nim żadnego wrażenia. Następnie porywa ze świątyni chłopaków. Jessie atakuje zjawę a ta kontratakuje, Ash stara się zidentyfikować dziwne stworzenia wysłane do ataku. Przypadkowo kieruje on Pokedex na ducha i odnajduje on Pokemona Gastly’ego!

venustoise obraz kobiety
Obraz tajemniczej kobiety

Rozpoczyna się walka. Do boju staje Pikachu, Pokemon duch zamienia się w gigantyczną pułapkę na myszy i bez trudu przegania elektryczną mysz. Do walki staje Meowth, lecz zostaje zdezorientowany poprzez zabawkę w postaci piłki. Następny rusza Ekans, lecz naprzzeciw niego staje iluzja mangusty. Koffing równie szybko zostaje obezwładniony. W końcu Ash wybiera Charmandera, niestety musi on ratować płomień na ogonie przed gaśnicą. Sfrustrowany Ash wybiera Squirtla i Bulbasaura, wtedy Gastly posyła do boju Venusaura i Blastoisa, dla zabawy łączy ich w jedno i powstaje sławny Venustoise. Jego rozmiar przestraszył mniejsze Pokemony i poddają się one. Gdy wybiły dzwony na wyspie Gastly ucieka, nienawidzi światła i zapowiada powrót za rok, na następny festyn.

Na zakończenie wydarzenia rzeką do morza wypuszczane zostają łódki z lampionami, by oświetlić drogę dla wszystkich zabłąkanych dusz. Gastly żegna się z duchem dziewczyny. Bohaterowie bawią się na festynie z okazji końca lata. Zatem Brock musi zaczekać następny rok by poznać dziewczynę.

 

Czym jest Venustoise?

Venustoise to połączenie ostatecznych form Squirtla i Bulbasaura. Stworzył go Pokemon duch – Gastly. Niestety nie zostały przedstawione żadne jego umiejętności, możemy zakładać, że to wyłącznie iluzja stworzona by przestraszyć przeciwnika. Od swojego debiutu zyskał uznanie fanów i był obiektem wielu teorii.

Jego połączenie jest bardzo podobne do fuzji znanej z innego anime- Dragon Ball Z. Pokemony ustawiły się w identycznej pozycji jak wojownicy chcący się połączyć w jednego tymczasowego super wojownika.

Nazwą Venustoise możemy określić również talię do gry Pokemon TCG. Talia ta opiera się w głównej mierze na kartach z Blastoisem, Venusaurem i ich poprzednimi stadiami ewolucji.

fuzja venusaura i blastoisa
Fuzja Venusaira i Blastoisa

Czy Venustoise to Pokemon?

Venustoise nie jest oficjalnym Pokemonem. Został stworzony jako połączenie dwóch starterów i poza swoim debiutem nie pojawił się już ani w serialu ani w innych gadżetach Pokemon. Został on stworzony na potrzeby odcinka i nic nie wskazuje by kiedykolwiek pojawił się jeszcze na ekranie. Zyskał on duże zainteresowanie fanów i często jest umieszczany na fanowskich kartach Pokemon.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top