pokemon cardmarket co warto wiedzieć kupując karty

Karty Pokemon Cardmarket i sprzedaż i wysyłka co warto wiedzieć

Wśród różnych rozrywek i gier dostępnych na rynku, kolekcjonowanie kart Pokemon zawsze miało swoje unikalne miejsce. Cardmarket, europejski rynek internetowy specjalizujący się w sprzedaży przedmiotów kolekcjonerskich, od dawna jest domem dla miłośników Pokemon. Sprzedawcy i kupujący z całej Europy gromadzą się tutaj, aby sprzedać, kupić i wymienić karty , które są tak bliskie ich sercom.

Cardmarket jest prawdziwym rajem dla kolekcjonerów kart, oferując szeroki wybór zarówno nowych, jak i starych edycji. Platforma umożliwia sprzedaż i zakup nie tylko pojedynczych kart, ale także całych zestawów i limitowanych wydań. Możemy tam kupić również inne karcianki, takie jak Yu-Gi-Oh! czy Magic the Gathering.

Cardmarket czy Allegro – gdzie lepsze warunki sprzedaży, kupna i wysyłki

Obie platformy mają swoje plusy i minusy, ale Cardmarket wychodzi z tej konfrontacji zwycięsko. Cardmarkety daje nam więcej informacji odnośnie produktów, jak również mamy praktycznie pewność, że przedmiot będzie oryginalny. Na Allegro możemy liczyć na wyższe ceny, nieoryginalne produkty Pokémon. Również pod względem wyboru przedmiotów, zagraniczny konkurent nie ma sobie równych. Jeśli chodzi o kupowanie zestawów i produktów w folii, to lepiej zdecydować się na polski serwis, wysyłka puszek czy Elite Trainer Boxów zza granicy może być bardzo kosztowne. 

Jakie opisy przedmiotów, parametry i informacje dostajemy na Cardmarket oraz czy możemy zobaczyć zdjęcia 

Kupując jakiś set np. Celebrations, mamy dokładny opis kart i produktów jakie kupujemy, także inne parametry, takie jak stan czy język. Jeśli chcemy zobaczyć daną rzecz, to jesteśmy zawsze możemy poprosić o wykonanie kilku zdjęć. 

Pokazując zaangażowanie w rzetelne, bezpieczne i uczciwe transakcje, Cardmarket wprowadził system oceny dla sprzedawców. Dzięki temu kupujący mogą z łatwością zidentyfikować i wybrać renomowanych sprzedawców, którzy mają dobrą reputację i historię transakcji. Każda osoba musi posiadać zweryfikowane konto i podać swoje dane. Dzięki czemu trudniej o oszustwa.

Czy mamy gwarancję, że karty na Cardmarket są oryginalne

Nie. Niestety nie mamy takiej gwarancji. Co prawda przypadek taki, że otrzymamy w paczce nieoryginalne karty jest bardzo rzadki, ale jest to możliwe. Sam również otrzymałem taką paczkę. Sprzedający szybko zwrócił pieniądze i zaproponował zadośćuczynienie. Także najpewniej doszło tu do przeoczenia i pomyłki. Ale pamiętajmy, że kupujemy karty od innych ludzi i musimy się liczyć, ze sami mogą nie posiadać wiedzy, jak odróżnić falsyfikat od oryginału.

Czy opłaca się kupować karty Pokemon na Cardmarket

Wiele osób korzysta z serwisu, nie tylko dla zysku, ale przede wszystkim dla przyjemności z gry i kolekcjonowania. Wielu kolekcjonerów uwielbia śledzić wzrost wartości ich kart, podobnie jak inwestorzy obserwują wzrost wartości ich akcji. Jest to doskonały sposób na połączenie pasji do Pokemon z ekscytacją związaną z kolekcjonowaniem i handlem. Jeśli potrzebujemy dużej liczby commonów i uncommonów, to możemy ich poszukać lokalnie, gdyż ceny wysyłki w przypadku większej ilości, szybko idą w górę.

Ceny na platformie Pokemon Cardmarket różnią się w zależności od rzadkości i stanu. Rzadkie karty, takie jak te holograficzne lub z pierwszych edycji, mogą osiągać wyższe ceny. Tymczasem commony są zazwyczaj sprzedawane za nominalną cenę. To sprawia, że platforma jest atrakcyjna zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kolekcjonerów. Lecz ciężko trafić tam na prawdziwą okazję.

Cardmarket Grading – Czy warto?

Cardmarket grading jest odpowiedzią na rosnącą popularność Pokemon TCG. Do tej pory bezkonkurencyjne w ocenianiu były firmy takie jak PSA czy Beckett. Ale ogromna ilość zamówień sprawia, że kolekcjonerzy szukają nowych firm gradingowych. Także jako renomowana firma, która sprzedaje karty, ma duże szanse zostać jednym, z większych graczy. Nie ma tu ryzyka, że firma oceniająca przestanie istnieć i nasze zbiory zostaną w bezwartościowym slabie. Jeśli zależy nam na najwyższych ocenach 9 albo 10, oraz zwiększeniu wartości naszej kolekcji, to powinniśmy rozważyć Beckett albo PSA, gdyż tutaj mamy pewność zwrotu inwestycji.

Pokemon Cardmarket – Podsumowanie

Podsumowując, to miejsce, które łączy miłośników Pokemon z całej Europy, oferując im bezpieczną i łatwą platformę do kupowania, sprzedawania i wymiany kart Pokemon. Bez względu na to, czy jesteś początkującym kolekcjonerem, doświadczonym graczem, czy po prostu miłośnikiem Pokemon, Cardmarket oferuje coś dla każdego.,

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top