PokePolis
MENU
karty mcdonalds pokemon

Karty Pokemon McDonalds - Czym są i co warto wiedzieć?

Karty z Pokemonami były dodawane do wielu różnych produktów czy usług. Można było je znaleźć w gazetkach, kasetach VHS, w kinie czy nawet dostać w muzeum. Powstały również małe miniserie kart Pokemon TCG specjalnie przygotowane i dodawane do popularnych zestawów dziecięcych Happy Meal. Akcje te pojawiają się co jakiś czas, więc można zakładać, że współpraca obydwu korporacji będzie cykliczna.

Historia McDonalds i zestawów Happy Meal

McDonald’s to międzynarodowa sieć restauracji szybkiej obsługi, której historia sięga początków lat 40. XX wieku w Kalifornii. Początkowo była to jedna niewielka restauracja, ale dzięki innowacyjnym pomysłom i koncepcjom biznesowym McDonald’s szybko stał się jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Sieć McDonald’s jest znana z popularnych produktów, takich jak hamburgery, frytki, napoje gazowane i znana jest z charakterystycznych dwóch złotych łuków w logo przypominających dużą literę M. Dziś sieć ma restauracje w niemal każdym kraju na świecie, co sprawia, że jest jednym z największych i najbardziej wpływowych graczy w przemyśle gastronomicznym na globalnym rynku.

Zestaw Happy Meal w McDonald’s to specjalny zestaw skierowany głównie do dzieci. Zawiera zazwyczaj hamburgera, frytki, napój i małą zabawkę. Można wybrać również zdrowsze wersje, zawierające chociażby mus owocowy. Zabawki dołączane do zestawu były zazwyczaj plastikowe, choć sieć próbowała zminimalizować emisję szkodliwych materiałów ropopochodnych i przez pewnie czas oferowała książki, to ostatecznie znowu w ofercie są różnorodne zabawki. Z serii Pokemon zazwyczaj mamy figurki bądź karty, w przypadku plastikowych miniaturek czasami dołączana była pojedyńcza karta, w przypadku kart, bywały dołączane Boostery Pokemon z Base Setu aż po specjalne dedykowane saszetki zawierające zazwyczaj 3 promocyjne karty.

Karty Pokemon McDonalds ile wyszło serii?

Promocyjne karty Pokemon McDonalds wychodzą praktycznie nieprzewianie od 2012 roku. Jedynie w roku 2020 nie została wydana żądna seria dodawana do zestawu Happy Meal. Łącznie z serią wydaną w 2023 roku obecnie jest 12 różnych setów McDonald’s Collection. Każda z nich posiada swój unikatowy symbol. Karty te to oficjalny licencjonowany produkt kolekcjonerski, choć nie możemy ich użyć w turniejach, tak samo jak innych kart promocyjnych.

McDonald’s Collection – ile kart jest w dodatku?

Każdy set posiada określoną liczbę kart, do roku 2019 było to 12 sztuk w secie. Czasami karty posiadają dodatkową wersję holo. Od 2022 roku liczba zwiększyła się do 15. Wersje francuskie kart z roku 2018 i 2019 zawierały ich aż 40.

Czy karty Pokemon z McDonalds są coś warte?

Mogłoby się wydawać, że jako zabawka dodawana na całym świecie do zestawów Happy Meal karty nie będą miały większej wartości. W końcu drukowano je w milionach egzemplarzy. Starsze serie potrafią nabierać wartości. Szczególnie egzemplarze przedstawiające elektrycznego Pokemona Pikachu. Dobrze zachowane egzemplarze mogą być warte kilkanaście euro.

Czy można prześwietlić boostery Pokemon z McDonalds

Posiadając odpowiednio silne źródło światła, możemy spróbować prześwietlić booster. Dzięki temu zabiegowi można szukać konkretnych sztuk. Dlatego kupowanie kart z drugiej ręki jest ryzykowne. Saszetki często były zabezpieczane dodatkowym kartonem, gdzie były dodatkowe gadżety, takie jak naklejki, żeton czy zabawka. Zapieczętowane były jedynie naklejką, która miała służyć jako plomba, przez co dość łatwo było ją odkleić i po sprawdzeniu boostera ponownie schować do opakowania bez jego widocznego uszkodzenia.

Karty z McDonalds – Czy warto kolekcjonować?

Są to małe i cykliczne sety, zebranie całej kolekcji nie powinno być specjalnie trudne. Na  przestrzeni czasu jednak polityka sieci fast foodowej zmieniła się i ciężej jest zakupić dodatkowe boostery. Można było kupować zabawki z zestawu Happy Meal bez jego zamówienia, dlatego zostało to zmienione tak, aby trzeba było zamówić jedzenie by dostać zabawkę, czasem jest możliwość dokupienia dodatkowej jednej sztuki. Wszystko zależy od poleceń, jakie dostali pracownicy i od restauracji. Możemy zawsze zadzwonić do restauracji i zapytać o możliwość zakupu dodatkowych kart Pokemon McDonalds. Mimo wszystko zebranie 12-15 kart to kwestia kilku zestawów, których cena nie jest specjalnie wysoka, w porównaniu do potencjalnej wartości kolekcjonerskiej kart.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top