karty pokemon empik

Karty Pokemon Empik - Czy Warto kupować karty w Empiku?

Empik to jedna z największych sieci sklepów w Polsce oferujących szeroki wybór produktów kulturalnych, rozrywkowych i edukacyjnych, takich jak książki, filmy, muzyka, gry, artykuły biurowe oraz produkty związane z modą i designem. Empik stał się ikoną polskiego rynku handlu detalicznego, oferując różnorodne produkty dla różnych grup wiekowych i zainteresowań. Sklep stał się również miejscem organizowania wydarzeń kulturalnych, spotkań autorskich, wystaw oraz innych aktywności promujących kulturę i edukację.

Obecnie granie i kolekcjonowanie kart Pokemon TCG przezywa prawdziwy renesans. Radość z otwierania paczek i kryjące się środku tajemnicze stworki to niezwykle ciekawe hobby. Jak zatem ma się to do popularnej sieci handlowej? Czy warto kupować w Empiku karty Pokemon? Czy są to oryginalne karty? Odpowiedzi poznasz dzięki naszemu artykułowi.

Czy opłąca się kupować karty Pokemon w Empiku?

Empik posiada wiele stacjonarnych sklepów w których możemy bez problemu zakupić karty czy odebrać zamówienie złożone online. Niestety pod względem ceny zakupu sytuacja nie jest już tak kolorowa. Obecnie jest wiele sklepów oferujących hobbystyczne i kolekcjonerskie produkty, takie jak karty Pokemon TCG, więc bez problemu możemy je zakupić taniej w konkurencyjnych sklepach czy sieciach handlowych. Jest to szczególnie istotne, gdy produkty w z danej kategorii w większych ilościach. W takim wypadku zakup może stać się zupełnie nieopłacalny. Na pewno na korzyść Empiku będzie zaufanie, sklep jest na rynku od 1948 roku! Także mamy pewność, że jest to sprawdzony punkt. Nie możemy tego powiedzieć o każdym powstającym obecnie sklepie. Długi staż daje nam gwarancję, że mamy sprawdzonego sprzedawcę.

Również jeśli chodzi o karty Pokemon, Empik posiada duży wybór produktów z tej kategorii. Możemy natknąć się na starsze sety, które nie są dostępne w innych sklepach, lecz ich cena jest odpowiednio wyższa. Znajdziemy tam też całą gamę akcesoriów karcianych, takich jak koszulki, albumy czy maty.

Czy Empik sprzedaje oryginalne karty Pokemon?

Niestety, Empik ma w swojej historii niechlubny epizod z chińskimi kartami. Popularne chińskie podróbki są niezwykle popularne wśród dzieci, ich cena jest znacznie niższa niż oryginałów, dlatego stanowią niebywale lepszą alternatywę dla dzieci, które nie interesują się Pokemonami, a jedynie chcą mieć popularne w szkole karty. Obecnie panuje ciche przyzwolenie na handel tego typu przedmiotami na portalach aukcyjnych. Niestety Empik również posiada cały czas nieoryginalne karty. Wśród fanów wściekłość wywołało tłumaczenie sieci, jakoby to były „zamienniki” a nie „podróbki”, jednak to tylko zabawa w nazewnictwo, nie zmienia to absolutnie faktu jakoby były to nielicencjonowane podrobione produkty prosto z Chin. Dlatego warto mieć na uwadze, że Empik pod względem wiarygodności co do oryginalności zestawów kart nie jest godny polecenia.

Czy Empik posiada promocje na karty z Pokemonami?

Empik w swojej historii nie raz przeceniał wiele produktów ze swojego asortymentu. Niekiedy zdarzają się promocje również na karty, warto zatem śledzić portale z promocjami czy zapisać się do newslettera by nie przegapić najnowszych promocji. Najprawdopodobniej promocje będą się pojawiać częściej w okolicy świąt Bożego Narodzenia czy Dnia Dziecka. Warto regularnie śledzić stronę w oczekiwaniu na okazję.

Karty Pokemon Empik – Podsumowanie informacji

Empik to sklep którego data założenia sięga końca lat 40stych. Jest na rynku na tyle długo, że każdy zetknął się w swoim życiu z tą firmą. Posiadają ogromną ofertę kart, również tych z Pokemonami. Jednakże Empik ma również bogatą ofertę podróbek oraz wysokie, jak na obecne standardy, ceny zestawów. Tłumaczenie sieci po aferze z podróbkami zdecydowanie nadszarpnęło opinię sklepu wśród community Pokemon. Brak zdecydowanych działań nie zachęca do zakupów karty, gdyż osoby nieznające się na kartach, mogą nabyć „zamienniki”, które nie zostały w żądne sposób należycie oznaczone, bądź po prostu usunięte z oferty. Zatem każdy musi sam zdecydować o tym czy opłaca mu się kupować tam karty z Pokemonami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top