PokePolis
MENU
figurki pokemonów

Figurki Pokemonów - Co wybrać i gdzie warto kupić figurki?

Bez względu na to, czy chcemy je kolekcjonować, czy kupić dziecku do zabawy to figurki Pokemonów to świetna inwestycja. Na rynku jest wiele różnych serii i produktów, dzięki czemu każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Figurki bardzo dobrze prezentują się na półce jako ozdoba, zarówno w gabinecie jak i pokoju dziecięcym. Są produkowane od początku serii nieprzerwanie do dziś. W ofercie jest wiele serii, również zawierających ruchome elementy i dodatkowe akcesoria.

Jakie figurki warto kupić?

Wybór figurek powinien być przemyślany pod względem własnych preferencji. Gdy kupujemy zabawkę dla  dziecka, sprawdźmy czy zawiera ona zbyt małych elementów, które mogą stanowić dla niego zagrożenie. Polecamy następujące zestawy:

W przeszłości takie miniaturki Pokemonów były dodawane chociażby do zestawów Happy Meal w McDonalds. Niektóre zestawy możemy zakupić już tylko z drugiej ręki. Dlatego powinniśmy być na bieżąco z informacjami o dostępności danych zestawów, jak również z  nowościami wydawniczymi.

Z czego wykonane są figurki Pokemonów?

Figurki z Pokémonami mogą być wykonane z różnych materiałów, w zależności od rodzaju i jakości produktu. Najlepiej kupować oficjalne i licencjonowane produkty, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że zabawki są wykonane z bezpiecznych i nietoksycznych materiałów.

  1. PVC (polichlorek winylu): To najczęstszy materiał używany do produkcji plastikowych figur Figurki z Pokémonami wykonane z PVC są popularne wśród kolekcjonerów. Ten materiał jest trwały, tani i pozwala na wierną reprodukcję kształtu i kolorów. Co pozytywnie wpływa na ostateczny wygląd zabawki. Figurki winylowe to miękkie i elastyczne figurki, które nadają się zarówno do zabawy, jak i do kolekcji. Są mniej kruche niż niektóre inne materiały.

  2. Inne materiały: Istnieją także figurki wykonywane z innych materiałów, takie jak metal, ceramika, szkło i inne, ale są one zazwyczaj mniej popularne i trudniej dostępne. Mogą to być rzeczy handmade, jak również  części innych zestawów, np. metalowe modele z gry Monopoly.

Rodzaj materiału, z jakiego wykonana są figurki Pokemonów, zależy od producenta, zastosowania i ostatecznej ceny produktu. Dla kolekcjonerów ważne jest zarówno jak dokładnie odwzorowany jest Pokémon, jak i dostępność danego modelu. Niedostępne modele mogą nabierać znacznej wartości. Dlatego warto zadbać o odpowiednie warunki przechowywania naszej kolekcji. Gdyż każdy materiał charakteryzuje się inną odpornością na czynniki takie jak temperatura czy wilgoć.

Gdzie warto kupować zabawki z serii Pokemon?

Pamiętajmy,  żeby zaopatrywać się w sprawdzonych sklepach. Kupując na portalach  z ogłoszeniami lokalnymi możemy natknąć się na nieoryginalne miniaturki. Nie są posiadają one oficjalnej licencji i są wykonane z niskiej jakości materiałów, nie mają one wartości kolekcjonerskiej i mogą nie być bezpieczne dla dziecka, zatem lepiej ich unikać. Głównym  czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest cena, nie ma sensu przepłacać, zatem łatwo możemy skorzystać na przykład z popularnych wyszukiwarek by sprawdzić najlepsze ceny figurek Pokemonów.

Jaka jest wartość figurek?

Wartość figurek z Pokemonami zależy od kilku czynników. Jednym z najistotniejszych jest dostępność, jeśli dany przedmiot nie jest już produkowany to możemy liczyć, że jego cena będzie rosła. Oczywiście nakład, w którym został wyprodukowany również jest istotny. Niedostępna figurka o niskim nakładzie może być dużo warta, dobrym przykładem są tu figurki Takara Tomy, których niektóre egzemplarze mogą mieć znacznie wyższa cenę niż inne. Ważny jest również stan zabawki, gdy jest ona w fabrycznym opakowaniu, które dodatkowo jest w dobrym stanie, to jej wartość wzrasta. Zabawki, które były używane przez dziecko do zabawy, posiadające na sobie znaczne ślady użytkowania nie będą przedstawiały dużej wartości kolekcjonerskiej.

Figurki z Pokemonami – Podsumowanie

Figurki z Pokemonami to idealny pomysł na prezent zarówno dla dziecka, zaczynającego przygodę w świecie kieszonkowych stworków jak i dla kolekcjonera. Są wykonane z bezpiecznych tworzyw sztucznych, dzięki czemu są bezpieczne w użytkowaniu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top