PokePolis
MENU
srebrne karty pokemon czy są oryginalne? zestaw 55 kart z allegro

Srebrne karty Pokemon – czy zestawy 55 kart są oryginalne?

Wielu graczy czy kolekcjonerów zapewne słyszało o czarnych, tęczowych, złotych czy srebrnych kartach Pokemon. Czym są popularne zestawy, które zalewają popularne serwisy aukcyjne? Czy zestawy 55 kart Pokemon oferowane za małe pieniądze są oryginalne? Wszystko co warto wiedzieć o srebrnych kartach dowiesz się z naszego poradnika.

Czy srebrne karty Pokemon z Allegro są oryginalne?

Na popularnych serwisach aukcyjnych typu Allegro, OLX czy Vinted mamy ogromną liczbę ogłoszeń zawierających podróbki licencjonowanych kart Pokemon TCG. Niestety proceder ten trwa w najlepsze i nic nie zapowiada jego szybkiego rozwiązania. Także to, czy damy się oszukać zalezy tylko od nas. Oczywiscie możemy celowo zakupić taki zestaw, lecz nie przedstawia on żadnej wartości kolekcjonerskiej i pod żadnym pozorem nie powinniśmy odsprzedawać dalej tych kart, szczególnie opisując je jako „zamienniki”. Produkty te, są popularne wśród młodszych dzieci, które biorą je do szkoły w celu wymian i pokazywania swoich zbiorów rówieśnikom. Zdjęcie obok przedstawia Chińskie podróbki, karty te są głównie wzorowane na popularnych i drogich oryginałach, takich jak Charizard Vmax czy Pikachu Vmax. Są wykonane z niskiej jakości materiałów.

podróbki srebrnych kart pokemon
Chińskie podróbki kart Pokemon

Jak rozpoznać oryginalne srebrne karty?

Jeśli mówimy o srebrnych kartach to warto wspomnieć, że te stwierdzenie wcale nie musi odnosić się do nieoryginalnych produktów. Oryginały również bywają w tej palecie kolorystycznej i mogą być potocznie nazywane srebrnymi, nie jest to żaden specjalny typ karty typu VMAX czy VSTAR. Zazwyczaj są to karty typu Trainer, lecz nie jest to reguła. Oczywiście takie karty również bywają podrabiane i warto mieć tutaj na uwadzę, żeby za każdym razem sprawdzać czy kupujemy oryginalne Pokemon TCG.

Cechą charakterystyczna takich kart jest  struktura przypominająca linie papilarne, Chińskie zamienniki posiadają najczęściej niskiej jakości folię imitującą hologram. Jeśli mamy problem z rozpoznaniem oryginalności produktu, to zawsze możemy zapytać na grupach tematycznych. Przy coraz nowszych metodach podrabiania nie ma nic złego w tym, że zapytamy bardziej obeznane w temacie osoby o pomoc.

srebrna karta pokemon oryginal
Oryginalna karta Judge

Gdzie kupować oryginalne srebrne karty?

Na większych portalach z ogłoszeniami mamy ogromne ilości nieoryginalnych produktów, zatem gdzie opłaca się szukać? Na większych serwisach również zdarzają się oryginały, lecz jednak musimy pamiętać jak je zidentyfikować. Bezpieczniejszą opcją są specjalistyczne strony czy sklepy. Najpopularniejszą metodą zakupu będzie używanie Cardmarketu, to strona gdzie możemy zakupić interesujące nas karty z całej europy. Pamiętajmy jednak, że płatności dokonujemy w euro i końcowy koszt może być wyższy ze względu na przewalutowanie należności.

Dobrym miejscem na zakupy są również grupy handlowe, które specjalizują się w produktach z serii Pokemon TCG. Dzięki temu w prosty sposób możemy odszukać interesujące nas karty, albo zapytać czy ktoś posiada je na sprzedaż.

Ile są warte srebrne karty Pokemon?

Na końcową wartość pływa wiele czynników, takich jak stan, rzadkość czy to czy karta jest oceniona przez firmy gradingowe. Ceny poszczególnych egzemplarzy możemy monitorować w Internecie. Pamiętajmy, że nie są one stałe i z wielu powodów mogą się zmieniać w czasie, zarówno zyskiwać na wartości jak i tracić. W przypadku produktów typu zestaw 55 kart, czy innych zestawów Chińskich zamienników ich wartość kolekcjonerska jest mówiąc wprost, żadna. Podróbki mogą służyć tylko jako zabawka i nie powinny być dalej odsprzedawane, szczególnie jako „oryginały”.

Podsumowanie informacji

Istnieje wiele nieoryginalnych, fałszywych, lub nieautoryzowanych produktów Pokemon na rynku, w tym srebrne karty Pokemon, które są kopiami oryginalnych kart lub zupełnie nowymi tworami, które nie są częścią oficjalnej kolekcji TCG. Takie karty mogą być produkowane przez osoby trzecie i nie są autoryzowane przez firmę Nintendo, która zarządza marką Pokemon.

Pamiętaj, że kolekcjonowanie oryginalnych kart może być przyjemnym i satysfakcjonującym hobby, ale trzeba uważać na nieoryginalne produkty, które mogą nie mieć wartości kolekcjonerskiej ani gwarancji jakości. Dlatego szukajmy wyłącznie licencjonowanych zestawów w zaufanych miejscach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top