PokePolis
MENU
boostery pokemon saszetki

Boostery Pokemon – Co warto wiedzieć o saszetkach Pokemon?

Boostery Pokemon to podstawowy zestaw kart Pokemon TCG, który możemy zakupić. Co zatem warto wiedzieć o saszetkach Pokemon? Jak odróżnić oryginalne  od podróbek?

Historia boosterów Pokemon TCG

Boostery z kartami są obecne od samego początku gry karcianej. wykonane są z cienkiej folii zgrzanej z góry i z dołu. Każdy nowy set zawiera swoje nowe unikalne zwory na saszetkach. To podstawowy i najtańszy produkt, który jest częścią wszystkich zestawów. Na przestrzeni lat zmieniała się ilość kart jak również ich zawartość.

Gdzie kupić paczki z kartami Pokemon?

Żeby mieć pewność otrzymania oryginalnych kart warto kupować je w sprawdzonych sklepach hobbistycznych. Jeśli szukamy starszych wyprzedanych obecnie setów to warto rozważyć korzystanie z serwisów z ogłoszeniami lokalnymi, takich jak OLX czy Vinted. Możemy też skorzystać z Cardmarketu, lecz musimy liczyć się z dłuższym czasem wysyłki i płatnością w euro. Sprawdź gdzie najtaniej kupić boostery Pokemon:

Ile kart zawierają boostery Pokemon?

Od początku, czyli od wydania Base Setu każda saszetka zawierała 11 kart – 1 kartę rare, 3 uncommon i 7 common. Gdy pojawiła się seria E-series ilość kart została zmniejszona do 9. Gdy wyszła seria Diamond & Pearl ilość kart wzrosła do 10 i taka ilość jest w saszetkach do dziś. Istnieją również okolicznościowe boostery, takie jak Celebrations, Trick & Trade, POP czy McDonalds – zawierają one kilka kart, zazwyczaj od 2 do 4.

Jak sprawdzić czy saszetki z kartami są oryginalne?

Jeśli mamy wątpliwości co do produktu, który zakupiliśmy, możemy rozpoznać czy jest oryginalny bez konieczności jego otwierania. Powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić zgrzewy. Jeśli końcówki brzegów są pikowane to jest to znak, że produkt pochodzi z Chin. Również wszelkie nieregularności to sygnał, że możemy mieć do czynienia z popularnymi „zamiennikami”.

Sprawdzajmy dokładnie, jeśli mamy taką możliwość, błędy w nadrukach, częste literówki to oczywisty sygnał. Równie niepokojące mogą być nadruki z bohaterami z serialu animowanego, The Pokemon Company nie łączy gry karcianej ze światem znanym z serialu animowanego. Oczywiście błędy na saszetce nie muszą oznaczać nieoryginalności produktu. Niekiedy zdarzają się sytuacje gdy fabrykę opuszczają egzemplarze zawierające błędy na saszetce, w tym wypadku w środku dalej będziemy mieć oryginalne karty.

Jeśli booster Pokemon kosztował poniżej 17-20 zł to również może wskazywać na jego pochodzenie. Podróbki są zdecydowanie tańsze niż oryginalne paczki.

booster pokemon fake
charakterystyczne pikowane zakończenie zgrzewów

Ważenie boosterów z Pokemonami – Sposoby manipulacji paczkami kart.

Większa część osób  zbierająca karty z Pokemonami zapewne słyszała o ważeniu paczek. Osoby starające się nieuczciwie pozyskać najcenniejsze egzemplarze to nie jest nowe zjawisko w świecie kolekcjonerów. Powstało wiele mitów i legend odnośnie manipulacji saszetkami. Które z nich są prawdziwe i czy są dalej aktualne? Żeby wyeliminować ten problem praktycznie od początku produkcji kart pojedyncze boostery nie są sprzedawane bez zabezpieczenia w postaci kartonowego, dodatkowego opakowania. Ma to zmniejszyć możliwości ingerencji i manipulacji. Oczywiście zwykłe boostery to pełnowartościowy produkt, lecz zazwyczaj był on częścią jakiegoś zestawu jak np. Elite Ttrainer Box czy Display Box.

  • Ważenie  – najczęściej słyszymy właśnie o ważeniu, o ile w przypadku starszych setów ta metoda rzeczywiście się sprawdzała i cięższe paczki zawierały karty holo, które właśnie przez warstwę holograficzną były cięższe. Obecnie wyeliminować ten problem miały karty z kodami do gry Pokemon TCG Online. Wiele osób do dziś wierzy, że boostery Pokemon można ważyć, lecz pomimo wielu testów nikt ostatecznie nie dowiódł pewności tej metody.
  • Zgrzewanie – wśród społeczności Pokemon są osoby, które zamawiają ze sklepów paczki i je otwierają. Następnie, starają się podmienić wartościowe karty, wsadzając zazwyczaj karty rare na ich miejsce i zgrzewając ponownie, bądź  klejąc zgrzew.Jeśli mamy możliwość obejrzeć produkt, to jesteśmy w stanie dojrzeć ślady manipulacji, gdyż bardzo ciężko jest przywrócić saszetkę po otwarciu do poprzedniego stanu.
  • Prześwietlanie – metoda ta dotyczy okolicznościowych paczek. Polega ona na prześwietleniu paczki poprzez silne źródło światła, takie jak latarka o dużej mocy. Paczki te nie zawierają kodów do gry online co dodatkowo ułatwia szukanie pożądanych sztuk. Wiele osób jednak uważa, że nawet najcieńsze paczki nie są podatne na tego typu oszustwo, lecz można natknąć się na filmy w sieci gdzie ktoś poprzez prześwietlanie trafnie typuje karty wewnątrz boostera Pokemon.
  • Wzorzec – w dodatku Sun & Moon wystąpił błąd i paczki wewnątrz Display Boxa były układane według powtarzalnego wzorca. Co trzeci booster z kartami Pokemon posiadał karty Ultra Rare albo Rare Holo, znając odpowiedni schemat można było wyciągnąć najcenniejsze paczki a resztę sprzedać, dlatego nie jest zalecane kupowanie luźnych saszetek z tego setu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top