PokePolis
MENU
Ash Ketchum Mistrzem Pokemon - Wygrana Liga po 25 latach

Ash Ketchum Mistrzem Pokemon - Wygrana Liga po 25 latach

Marzeniem młodego trenera z Alabastii, było zostanie najlepszym trenerem Pokemonów. Młody Ash Ketchum wyruszył ponad 25 lat temu w swoją pierwszą podróż, by zostać mistrzem Pokemom. Droga ta nie była zawsze prosta i przyjemna, zanim ostatecznie  odniósł sukces w Lidze Pokemon wielokrotnie kończył poza podium. Ostatecznie udało się osiągnąć cel, po którym ostatecznie udał się w swoją stronę i nie będzie dalej głównym bohaterem serialu animowanego.

Kim jest Ash Ketchum, bohater serialu animowanego Pokemon?

Ash Ketchum to główny bohater serii telewizyjnej Pokémon i wielu gier wideo. Jest to młody trener, który marzy o tym, aby zostać Mistrzem Pokémon, czyli najlepszym trenerem na świecie. Ash rozpoczyna swoją przygodę jako trener w wieku dziesięciu lat i wyrusza w podróż, aby zdobyć odznaki Gymów w wielu różnych regionach, trenować Pokémony i rywalizować w wielu turniejach. Jego najbardziej rozpoznawalnym i wiernym towarzyszem jest Pikachu, elektryczny Pokémon. Ash podróżuje przez różne regiony (takie jak Johto, Kanto czy Unova), zdobywając nowych przyjaciół i poznając różne gatunki stworków. Jego historia jest centralnym elementem fabularnym w serialu. Na jego drodze nieustannie staje Zespół R, których za wszelką cenę chce ukraść Pikachu dla swojego szefa.

Czym jest Liga Pokemon?

Liga Pokémon, znana także jako Pokémon League, to turniejowy system rywalizacji trenerów Pokémon, w którym uczestnicy walczą ze sobą, aby zdobyć tytuł Mistrza Pokémon. Jest to ważny element, obecny zarówno w grach wideo, jak i w serialu telewizyjnym. Aby wziąć udział w Lidze, trenerzy muszą zdobyć odznaki, które są przyznawane za pokonanie liderów sal w różnych miastach regionu. Po zdobyciu wystarczającej liczby odznak, trenerzy mogą przystąpić do turnieju, aby rywalizować o tytuł Mistrza Pokémon. Jest to wieloletnie marzenie głównego bohatera serii, Asha Ketchuma, który przez wiele sezonów stara się zdobyć ten prestiżowy tytuł.

Pierwsza Liga Pokemon Asha Ketchuma

W pierwszej Lidze Pokémon, w której Ash Ketchum brał udział, nie udało mu się wygrać turnieju. To była Liga Indigo (ang. Indigo League), która miała miejsce w regionie Kanto. W finale Ligi Indigo Ash przegrał z rywalem o imieniu Ritchie. To była jedna z pierwszych dużych rywalizacji Asha w serii telewizyjnej Pokémon, ale niestety nie zakończyła się jego zwycięstwem. Ash w tym momencie swojej podróży nie był jeszcze doświadczonym trenerem, dlatego tak niski wynik nie powinien nikogo dziwić, w końcu z turnieju odpadł również wnuk profesora Oaka – Gary.

Jednakże mimo niepowodzenia w zdobyciu tytułu Mistrza Pokémon w pierwszej Lidze, Ash kontynuował swoją podróż i rywalizację w kolejnych regionach Pokémon, zdobywając doświadczenie, ucząc się i budując silniejsze więzi z Pokémonami i przyjaciółmi. Ash nadal dążył do swojego marzenia o zostaniu najlepszym trenerem i brał udział w wielu innych turniejach Ligi Pokémon w kolejnych sezonach serialu.

W ilu Ligach Pokemon brał udział Ash?

Ash brał udział w siedmiu oficjalnych ligach Pokemon, poza wygraną Ligą udało mu się zająć drugie miejsce w Konferencji Lumiose i być w najlepszej czwórce w Konwaliowej Konferencji. Poza tym Ash brał udział chociażby w zmaganiach na wyspach w Archipelagu Pomarańczowych Wysp. Jednak zmagania w tym zawodach wyglądały inaczej niż standardowe walki Pokemon. Prawdopodobnie jest to pierwsze i zarazem ostatnie zwycięstwo, gdyż Ash Ketchum nie będzie już bohaterem serialu animowanego. Jest to ukoronowanie jego dotychczasowej przygody i spełnienie marzenia, które miał od początku swojej przygody.

Zwycięski skład Asha w wygranej Lidze Pokemon

Kluczem do zwycięstwa jest dobrze dobrany skład, Ash przekonał się o tym niejednokrotnie podczas swoich przygód. Podczas pierwszej Ligi udało mu się niejednokrotnie zaskoczyć swoich przeciwników używając chociażby Muka czy Taurosa. Oto zwycięski skład Asha:

  • Pikachu
  • Dracovish
  • Dragonite
  • Sirfetch’d
  • Gengar
  • Lucario

Ash Ketchum Mistrzem Pokemon – Podsumowanie

Po 25 latach Ash w końcu został championem Ligi. Droga do zwycięstwa nie była prosta. Jego pierwsze zmagania zakończyły się dość szybko i odpadł on z turnieju plasując się w pierwszej szesnastce. Ostatecznie wraz ze swoim przyjacielem Pikachu udało im się stanąć na najwyższym stopniu podium i unieść triumfalnie puchar w górę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top