PokePolis
MENU
metalowe karty pokemon

Metalowe Karty Pokemon – Czym są Metalowe Karty Pokémon?

Każdy kto interesuje się kartami Pokemonn TCG zapewne słyszał o metalowych kartach z Pokemonami. Czy są to oryginalne produkty kolekcjonerskie? Czy można nimi grać? Na te i inne pytania odpowiemy w naszym artykule.

Czy metalowe karty Pokemon są oryginalne?

Niestety, w większości przypadków mamy tu do czynienia z podróbkami kart Pokemon. Przedmioty te są odpowiednikami oryginalnych kart nadrukowanych na metalowy arkusz. Służy jedynie do zabawy i nie przedstawia wartości kolekcjonerskiej. Są popularne na portalach aukcyjnych, tutaj jest przykład takiej aukcji. Nie polecamy zakupu tych przedmiotów, gdyż są to produkty bez licencji Nintendo i The Pokemon Company. Nieoryginalne metalowe karty mogą różnić się jakością wykonania i wykończeniem. Mogą być wykonane z tańszych materiałów i nie zawsze zachowywać wysoką jakość druku.

Istnieją jednakże oryginalne metalowe karty Pokemon. Jest to zestaw sześciu kart wydany w roku 1999 przez The Pokemon Company i Burger Kinga. Karty te nie przypominały tych znanych z popularnej gry karcianej. Posiadały swój unikalny design. W zestawie do każdej z nich dodawany był certyfikat autentyczności oraz pudełko w kształcie kultowego PokeBalla do przechowywania karty. Lista kart z Burder Kinga:

  • Jigglypuff
  • Poliwhirl
  • Pikachu
  • Mewtwo
  • Charizard
  • Togepi

Zapewne gdy słyszymy stwierdzenie metalowe karty Pokemon to chodzi o chińskie podróbki, którymi uwielbiają bawić się dzieci.

Charakterystyka metalowych kart Pokemon

Metalowe karty Pokemon przypominają zwykłe karty, nie są drukowane na kartonie a na cienkiej metalowej płytce. Dzięki temu są znacznie grubsze i posiadają wyraźnie mniej szczegółów. Najczęściej metalowe karty możemy spotkać w kilku wariantach:

  • złote
  • srebrne
  • czarne
  • tęczowe

Karty te na pewno wyróżniają się wyglądem na tle papierowych odpowiedników, wydają być bardziej ekskluzywne, co daje złudne poczucie dużej wartości kolekcjonerskiej. Ich cena również jest wyższa niż papierowych odpowiedników. Nieoryginalne karty zazwyczaj nie posiadają oficjalnych znaków towarowych Pokémon i innych oznaczeń, które są charakterystyczne dla autentycznych kart Pokémon TCG.

Gdzie kupić metalowe karty Pokemon

Karty metalowe Pokemon można kupić na każdym popularnym portalu z ogłoszeniami. Największy ich wybór będzie dostępny na chińskich portalach takich jak Aliexpress. Jeśli interesuje nas zakup kolekcji Burger King to zostają nam ogłoszenia lokalne, gdyż wydane zostały w roku 1999 i nie są obecnie produkowane.

Czy metalowych kart Pokemon można używać do gry?

Ze względu na to, że karty nie są oryginalne, dość oczywistym jest fakt, że nie możemy ich używać w żadnych rozgrywkach popularnej gry karcianej Pokemon TCG. Przez to, że wykonane są z metalu nie nadają się do tasowania. Również przez ich grubość złożenie takiej talii byłoby problematyczne. Do rozgrywek gry karcianej Trading Card Game trzeba używać oryginalnych kart, albo jeśli pozwalają na to zasady kart proxy, dzięki którym unikniemy narażania naszych cennych kart na potencjalne uszkodzenia mechaniczne.

Ile warte są metalowe karty z Pokemonami?

Wartość kolekcjonerska jest praktycznie zerowa, karty nie są autoryzowanymi produktami, także bez oficjalnej licencji kolekcjonerzy nie będą nimi raczej zainteresowani. Oczywiście zdarza się, że osoby kolekcjonują bootlegowe przedmioty ze świata Pokemon. W takim wypadku również ich cena nie będzie wysoka, gdyż są one cały czas produkowane i można je bez trudu nabyć na portalach aukcyjnych. Karty wykonane z metalu można nabyć w okolicy 30-40 złotych za sztukę. Nie są one tak tanie jak papierowe podróbki, które możemy nabyć w podobnej cenie, dostając całą talię.

W przypadku kart Burger King w zależności od tego, czy karta ma pudełko i certyfikat możemy liczyć na koszt w okolicach 60-120 złotych za sztukę. Co sprawia, że kolekcja kart vintage mają już konkretną wartość dla kolekcjonerów.

Podsumowanie

Karty te nie są oryginalne, dlatego ich wartość kolekcjonerska jest niska. Nie nadają się również do gry karcianej. Obecnie cenione są tylko przez dzieci jako popularna zabawka, którą często widzą w szkole. Gracze i kolekcjonerzy zazwyczaj preferują autentyczne, oficjalne karty Pokémon TCG.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top