tęczowe karty pokemon

Tęczowe karty Pokemon – Czym są tęczowe karty z Pokemonami?

Interesując się kartami Pokemon można natknąć się na stwierdzenia takie jak złote, srebrne, czarne czy tęczowe karty Pokemon. Czym są tęczowe karty i czy są to oryginalne produkty? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule.

Czy tęczowe karty Pokemon są oryginalne?

Tutaj musimy się zastanowić nad tym, co rozumiemy przez to stwierdzenie. W grze karcianej Pokemon Trading Card Game istnieją karty mające miano Rainbow, są to rzadkie i co ważniejsze oryginalne produkty. Jest jednak druga grupa produktów, czyli popularne wśród dzieci podróbki. Karty te przyciągają wzrok dzieci i są znacznie tańsze w zakupie od oryginałów, dodatkowo trafienie karty Rainbow jest czysto losowe. Zatem młodzi fani kieszonkowych stworków często decydują się na kupno kart, które widują w szkole na przerwach. Przykład takiej aukcji gdzie mamy do czynienia z podrobionymi tęczowymi kartami:

Nie polecamy zakupu tych produktów, pochodzą one z Chin i nie przedstawiają żadnej wartości kolekcjonerskiej. Jeśli zdecydujemy się kupić je dziecku, to traktujmy to tylko jako zabawkę, którą po skończonej zabawie należy zutylizować, postarajmy się za wszelką cenę nie sprzedawać ich dalej, tym bardziej jako oryginałów.

Charakterystyka kart Rainbow

  1. Rzadkość: Tęczowe karty są jednymi z najrzadszych kart w Pokémon TCG. Zazwyczaj występują w bardzo ograniczonych ilościach. Ich rzadkość sprawia, że są bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów i graczy.

  2. Wartość kolekcjonerska: Ze względu na ich rzadkość i unikalną grafikę, tęczowe karty są często bardzo cenione przez kolekcjonerów. Niektóre z nich mogą osiągać bardzo wysokie ceny na rynku wtórnym.

  3. Występowanie: Karty pojawiają się przeważnie w różnych edycjach, głównie jako tęczowe wersje niektórych popularnych kart z danego zestawu. Zazwyczaj mają one takie same umiejętności i atrybuty, jak ich standardowe odpowiedniki, ale różnią się wyłącznie wzornictwem.

  4. Wartość bojowa: Chociaż tęczowe karty są przede wszystkim kolekcjonerskie, można je również używać w grze. Nie różnią się od innych wersji tej karty, dlatego ich obecność na polu bitwy jest wyłącznie estetyczną kwestią.

Czy oryginalne tęczowe karty są dużo warte?

W przypadku kwestii oryginalnych tęczowych kart sprawa jest bardziej skomplikowana. To zazwyczaj rzadkie wersje kart z danego setu. Karty Rainbow potrafią być bardzo rzadkie i niezwykle cenne. Oczywiście wszystko zależy od wielu czynników. Jeśli w boosterze Pokemon trafiliśmy tęczowy wariant karty powinniśmy ją jak najszybciej zabezpieczyć, aby nie straciła ona na wartości. Tekstura którą pokrywane są te karty może łatwo uleć zniszczeniu.

Gdzie kupować karty z Pokemonami?

Jeśli interesują nasz karty w wersji Rainbow to musimy szukać jej na portalach aukcyjnych czy specjalnych stronach. Karty Rainbow trzeba trafić w paczce, dlatego nie jesteśmy w stanie zagwarantować sobie jej trafienia. Możemy ich szukać na portalach takich jak Allegro czy Olx, choć w tym przypadku musimy bardzo mocno uważać na wspomniane podrobione karty. Dobrym miejscem do zakupu tego typu przedmiotów jest Cardmarket. Jeśli interesują nas podróbki to możemy je dostać w wielu miejscach, np. w sklepiku szkolnym, na straganach czy nawet na wspomnianym Allegro.

Tęczowe karty Pokemon – Podsumowanie

Podsumowując, tęczowe karty Pokémon to wyjątkowe, rzadkie i bardzo poszukiwane karty w Pokémon TCG, które cieszą się dużą popularnością wśród kolekcjonerów i fanów gry. Ich unikalna grafika tęczowej kolorystyki sprawia, że są one atrakcyjne zarówno wizualnie, jak i kolekcjonersko. Można je wykorzystywać w grze, choć lepiej wybrać do tego mniej cenne wersje danej karty. Posiadają charakterystyczną teksturę, która może łatwo ulec zniszczeniu, dlatego zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie naszej kolekcji, szczególnie, gdy chcemy użyć jej w grze z innym graczem.

Druga grupa przedmiotów posługująca się tym mianem to popularne wśród dzieci podróbki z Chin. Nie mają one żadnej wartości i mogą służyć jedynie jako zabawka. Jeśli zdecydujemy się na ich zakup starajmy się nie sprzedawać ich innym graczom i kolekcjonerom.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top