Czy opłaca się kupić Ultra Premium Collection Charizard Box?

Pewnie większość osób zastanawia się, czy Ultra Premium Collection Charizard Box z dodatku Sword & Shield Brilliant Stars, jest wart zakupu. Box trafił na polski rynek w środku grudnia 2022 roku. Zanim pojawił się w pełnej dystrybucji, można było zakupić go w przedsprzedaży. Ceny szybko zaczęły wzrastać, również dostępność UPC Charizarda znacząco zmalała. Gdy pierwsze zamówienia trafiły do graczy i kolekcjonerów, cena zaczęła nieznacznie spadać. Dlatego warto sobie zadać pytanie, czy Ultra Premium Collection Charizard Box jest opcją wartą zakupu.

Charizard, to swojego rodzaju słowo klucz. Jeśli ten pokemon widnieje na opakowaniu, to możemy być pewni, że produkt ten będzie cieszył się zainteresowaniem wśród fanów. Fenomen ten utrzymuje się od pierwszej edycji kart Pokemon TCG. Nie ma zatem wątpliwości, że wiele osób zastanawia się nad zakupem tego zestawu. Czy zatem jest to produkt warty zakupu?

ultra premium collection charizard box

Zawartość Ultra Premium Collection Charizard Boxa

Zawartość Ultra Premium Collection Charizard Boxa to bez wątpienia jego mocna strona. Zestaw jest bogato wyposażony. Warto zaznaczyć, że dostajemy tutaj aż 16 boosterów! 

  • 16 Boosterów – 8 Brilliant Stars, 3 Fusion Strike, 3 Evolving Skies, Vivid Voltage oraz Darkness Albaze, zatem dostajemy bardzo ciekawy pakiet z paczkami.
  • Playmata – podkładka pod karty z motywem Gigantamax Charizarda, idealna dla początkujących graczy, nieposiadających jeszcze swojej własnej playmaty.
  • 3 Karty Promo – creme de la creme całego zestawu, trzy piękne karty z Charizardem V, Charizardem VMAX oraz Charizardem VSTAR
  • 65 Koszulek – koszulki na karty z motywem Charizarda, wystarczy do zabezpieczenia całej talii.
  • 1 Metalowa moneta
  • 6 Metalowych kości do zaznaczania obrażeń w grze
  • Akrylowy znacznik VStar
  • 2 Metalowe znaczniki
  • Kod do gry Pokemon TCG online
charizard v karta pokemon tcg
Charizard V
charizard v max karta pokemon tcg
Charizard VMAX
charizard upc vstar promo
Charizard VSTAR

Ultra Premium Colelction Charizard do kolekcji i na inwestycję.

Każdy kolekcjoner kart Pokemon TCG bez wątpienia powinien rozważyć zakup Ultra Premium Collection Charizard Boxa, z obecnie z drugiej ręki, można zakupić UPC w kwocie poniżej 650 złotych. Prawdopodobnie taki stan rzeczy nie utrzyma się długo. Dostępność boxów jest większa, niż zakładano, ale jak sama nazwa skazuje, jest to produkt premium. Zatem jego ilość będzie limitowana i nie będzie drukowany długo. To najlepszy moment, by go zakupić, nie przepłacając. 

Jeśli ktoś liczył, że przed świętami uda mu się sprzedać Ultra Premium Collection Charizard Boxa z dużą przebitką, to pewnie jest teraz zawiedziony. Prognozowano niską dostępność produktu. Wiele sklepów podnosiło ceny i zakup boxa poniżej kwoty 700 złotych wydawał się nierealny. Zatem czy jest to dobry produkt inwestycyjnie? Nie, jeśli chcemy nim flippować, czyli kupić tanio i szybko sprzedać drogo. Na wzrost ceny pewnie przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy, wątpliwym jest fakt, by w roku 2022, box zyskał na wartości. 

Minusy zestawu Ultra Premium Collection Charizard Box

Niestety, nie ma róży bez kolców. Podobnie jest w tym przypadku. Niewątpliwie największym minusem jest tutaj cena. Raczej nie ma szans, aby wartość boxa powróciła zbyt blisko okolicy sugerowanej ceny detalicznej. Z czasem trzeba się będzie przygotować na znaczny wzrost zestawu. Jeśli rozważasz zakup do kolekcji, byłoby rozsądnie zatem się pośpieszyć.

W przypadku kart promocyjnych również jest pewien problem, karty często mają złe centrowanie, może to być duży problem, jeśli ktoś chciałby wysłać swój egzemplarz do gradingu. Szansa na uzyskanie dobre oceny drastycznie przez to spada.

UPC Charizard Box został wydrukowany w większym nakładzie niż chociażby poprzedni Ultra Premium Collection Box z zestawu Celebrations, dlatego nie będzie on tak prestiżowy, jak mógłby być. 

UPC Charizard Box - werdykt

Bez wątpienia warto. Bez względu na to, czy kupujemy go, grając w grę karcianą, do kolekcji czy na inwestycje. Przy odrobinie szczęścia, można będzie zaopatrzyć się w swój egzemplarz w przyzwoitej cenie. Zestaw ten jest większy niż standardowy Elite Traienr Box i niesamowicie prezentuje się na półce. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top