karty pokemon allegro

Karty Pokemon Allegro - Wszystko O Kupowaniu Kart Na Allegro

Zakup kart Pokemon TCG na serwisie Allegro może być ekscytujący, ale ważne jest, abyś pozostał ostrożny, aby uniknąć potencjalnych oszustw i zakupu podrabianych produktów. Wydawałoby się, że kupując karty Pokemon, Allegro to idealne miejsce. Jednak popularność serwisu nie gwarantuje nam oryginalności produktów. Oto poradnik, który pomoże Ci bezpiecznie kupować karty Pokemon na Allegro:

Karty Pokemon Allegro – porady przy zakupie kart

  • Sprawdź sprzedawcę: Upewnij się, że sprzedawca ma pozytywne opinie od innych klientów. Oceń ich reputację, czy są zaufani i czy mają dużo pozytywnych komentarzy. Unikaj sprzedawców z negatywnymi opiniami lub małą ilością transakcji. Pamiętajmy też, że wielu sprzedających nie ma wiedzy na temat kart Pokemon, tak więc ich oceny mogą dotyczyć ceny, dostawy czy zadowolenia dziecka z produktu, nie koniecznie mogą oceniać oryginalność.
  • Opis produktu: Przed zakupem dokładnie zapoznaj się z opisem produktu. Sprawdź, czy sprzedawca podaje szczegółowe informacje o karcie, takie jak stan (np. nowa, używana, mint), język (anglojęzyczna, polskojęzyczna) i inne szczegóły. Zwroty takie jak „nie znam się” albo „jest to kolekcja syna” to oczywisty sygnał, że warto dwa razy zastanowić się przed zakupem.
  • Zdjęcia: Upewnij się, że sprzedawca dostarcza autentyczne zdjęcia kart, które zamierzasz kupić. Możesz również poprosić o dodatkowe zdjęcia, aby dokładniej obejrzeć stan karty Pokemon i uniknąć nieporozumień. Warto dobrze obejrzeć tył karty, to dobry sposób na identyfikację podróbek.
  • Ceny: Porównaj ceny kart Pokemon TCG od różnych sprzedawców. Jeśli oferta wydaje się zbyt atrakcyjna, być może warto zastanowić się, czy to nie podejrzane. Podrabiane karty często są oferowane po niższych cenach.
  • Autentyczność: Upewnij się, że karty są oryginalne, a nie podrabiane. Pytaj sprzedawcę o pochodzenie kart, czy są to karty Pokemon z oficjalnej dystrybucji lub czy są legalnie zdobyte.
  • Warunki zwrotu i reklamacji: Przeczytaj uważnie politykę zwrotów i reklamacji sprzedawcy. Jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu lub otrzymasz nieodpowiedni produkt, musisz wiedzieć, jakie są Twoje prawa w zakresie zwrotów i reklamacji.
  • Sposób dostawy: Sprawdź, jakie opcje dostawy oferuje sprzedawca. Upewnij się, że masz wybór, jeśli chodzi o czas dostawy i rodzaj przesyłki. Wiele przedmiotów oferowanych jest chociażby jako przedsprzedaż i możesz je otrzymać dopiero za kilka miesięcy, o ile dystrybutor nie będzie miał dodatkowych opóźnień.
  • Bezpieczne płatności: Korzystaj z bezpiecznych metod płatności, takich jak płatności internetowe, które oferują zabezpieczenia dla kupujących w przypadku nieprawidłowych transakcji.
  • Komunikacja: Zadaj pytania sprzedawcy, jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz dodatkowych informacji. Dobry sprzedawca powinien być gotowy do odpowiedzi na Twoje pytania. Kolekcjonerom zależy by zachować swoje dobre imię w community, także zazwyczaj będą mniej chętni na spory czy oszustwa.
  • Certyfikowane produkty: W miarę możliwości, szukaj sprzedawców, którzy oferują certyfikowane produkty, zwłaszcza jeśli interesują Cię kolekcjonerskie karty.

Czy Karty Pokemon na  Allegro są oryginalne?

Na serwisach aukcyjnych, takich jak Allegro, można znaleźć zarówno oryginalne karty Pokemon TCG, jak i podrabiane. Niestety, w przypadku platform handlowych, gdzie wiele różnych osób sprzedaje różnorodne produkty, zawsze istnieje ryzyko natrafienia na karty podrabiane, zwłaszcza w przypadku rzadkich i kolekcjonerskich kart. Jednak gdy kupisz podrobione karty Pokemon, Allegro zwykle nie ingeruje w to i jest tam przyzwolenie na handel tymi produktami. Niestety, nawet Pokemon Company nie podejmuje zdecydowanych kroków by walczyć z zalewem podrobionych kart. Ceny kart zazwyczaj są do siebie zbliżone, orientacyjna cena za pojedynczy booster powinna wynosić około 20 zł, dlatego ogromne zestawy zawierające po 50 czy 100 sztuk za taką kwotę powinny od razu być przez nas traktowane jako pozderzane.

Co zrobić gdy kupiłem podróbki kart Pokemon na Allegro?

Jeśli Twoim celem były oryginalne karty Pokemon to zastanawiasz się co zrobić z tym problemem. Jeśli kupiłeś od osoby prywatnej, to nie jest ona zobowiązana do przyjęcia zwrotu. Oczywiście jeśli zostałeś wprowadzony w błąd np. osoba dała zdjęcia kart oryginalnych a wysłała podróbki to możesz zgłosić oszustwo internetowe. Gdy kupowałeś u sprzedającego, który ma konto firmowe, w pierwszej kolejności powinieneś spróbować zwrócić towar. Jeśli krajem pochodzenia były Chiny to zapewne odsyłanie tam kart będzie nieopłacalne. Dlatego zawsze dokładnie zastanów się przed zakupami, gdyż po otrzymaniu zestawów sprawy mocno się komplikują.

Karty Pokemon Allegro – Podsumowanie

Niesłabnąca popularność gry karcianej Pokemon sprawia, że coraz więcej osób interesuje się zakupem tych przedmiotów. W kategorii gier karcianych jednak sporą część zajmują podróbki z Chin. Pamiętaj, że niektóre starsze, rzadkie karty mogą być drogie, więc bądź ostrożny, gdy natkniesz się na oferty, które wydają się zbyt dobre, aby były prawdziwe. Biorąc pod uwagę te wskazówki, będziesz bardziej pewien i bezpieczny podczas zakupów kart Pokemon TCG na serwisie Allegro. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top